Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus liberalų kandidatas į merus Antanas Kalinauskas: „Politika gali būti skaidri, tereikia pradėti nuo savęs“

  •    •  8:58, 2022-11-12
A. Kalinauskas.

Alytaus liberalai išsirinko savo kandidatą į merus, kuris pretenduoja būti vienu jauniausių artėjančiuose Alytaus mero rinkimuose. Tai 37-erių mokinių labai mylimas pedagogas, skautas, neformaliojo ugdymo vadovas, 2016 metų „Meilės Lukšienės“ premijos laureatas Antanas Kalinauskas. Jį gerai pažįstantys žmonės puikiai žino, kad jis yra kompromisų žmogus, o nuoširdus atsidavimas kiekvienai veiklai, darbui, jo kaip fizikos mokytojo konkretumas ir tikslumas bei kaip neformalaus ugdymo pedagogo kūrybiškumas yra geriausios savybės, taip reikalingos būsimam miesto vadovui. Vadinti Antaną politikos naujoku nebūtų visiškai teisinga, nes jau daugiau kaip dešimtmetį gyvendamas Alytuje, jis aktyviai seka kiekvieną politinį žingsnį, dalyvauja politinėje veikloje ir būtent todėl jis turi labai aiškią viziją, kokia kryptimi toliau turėtų būti vystomas miesto gyvenimas.

 

Antanas gimė Prienų rajone, Pramezio kaime, tačiau, būdamas vos trejų, persikraustė į Peršėkės kaimą Alytaus rajone. Prieš daugiau nei dešimtmetį apsigyveno Alytuje, kur prasidėjo jo kaip pedagogo kelias.

 

Jis Šiaulių universitete baigė fizikos bakalaurą, o Vilniaus pedagoginiame universitete įgijo mokytojo kvalifikaciją.

 

Antanui nesvetima ir visuomeninė veikla – asociacijoje, specialiosios kūrybos draugijoje Alytaus „Guboja“ vadovauja neformaliajam ugdymui. Vos prieš kelias dienas prisijungė prie Jaunimo reikalų agentūros projekto „Judam“.

 

Antano šeima – žmona Irma Kalinauskienė (matematikos ir informatikos mokytoja), dukra Akvilė (11 m.) ir sūnus Jokūbas (6 m.).

 

Aktyvus alytiškis laiko atranda ir laisvalaikiui, savo pomėgiams – žvejybai, skautavimui, daug laiko praleidžia gamtoje, be kurios jis neįsivaizduoja savo gyvenimo. Pagautas įkvėpimo vyriškis pasineria ir į medinių baldų gamybą bei įvairių įrengimų konstravimą.

 

 

Į aktyvią Liberalų sąjūdžio Alytaus miesto skyriaus veiklą Antanas įsitraukė prieš septynerius metus, nuo 2017-ųjų yra Alytaus miesto skyriaus Liberalų sąjūdžio tarybos narys ir Alytaus miesto skyriaus pirmininkės Nijolės Makštutienės pavaduotojas.

 

Kokie motyvai paskatino eiti į politiką ir kandidatuoti į Alytaus miesto mero postą?

 

Širdyje esu tikras skautas ir jau septynerius metus esu šios bendruomenės vadovas. Šios organizacijos devizas – „Dievui, Tėvynei, Artimui“. Mokome vaikus būti tikrais piliečiais. Savo pavyzdžiu noriu įrodyti, kad kiekvienas galime imtis atsakomybės, siūlyti pokyčius ir tais pokyčiais būti patys.

 

Politikoje reikia naujo, atviro, žmonėms tarnaujančio požiūrio. Būtent tai išsiugdžiau dirbdamas su mokiniais ir jų tėvais.

 

Visuomet renkuosi siekti aukštesnių tikslų. Jaučiu, kad mano siekiai užaugo veikti miesto labui.

 

Skeptikai sakys, kad patirties politikoje neturite. Ar šį faktą pats vertintumėte kaip trūkumą?

 

Tikrai ne. Politikoje patirties turiu, tik daugelis ją supranta kaip buvimą viešumoje ir net skambius pasisakymus.

 

Dirbdami kartu su Alytaus miesto liberalų skyriaus taryba, nuolat diskutuojame apie Alytaus miesto tarybos sprendimų projektus, priimtus sprendimus, kitus aktualius klausimus, su mūsų skyriaus atstove savivaldybės taryboje Nijole Makštutiene tariamės, kokius sprendimus galėtume inicijuoti ar pasiūlyti problemų sprendimų būdus. Būtent todėl ir nelaikau savęs visišku naujoku.

 

Tai, kad nesu ragavęs tarybos nario ar kito rango politiko duonos, yra ir tam tikras privalumas – ateinu su nauju požiūriu, kitokiu mąstymu apie miesto vystymąsi ir galimybes, tarybos narių bendravimą ir bendradarbiavimą miesto gyventojų labui.

 

Ką, būdamas meru, galėtumėte pasiūlyti Alytaus miestui? Kokia kryptimi besivystantį Alytų matytumėte?

 

Prioritetą teikčiau žmonių, bendruomenių, verslų iniciatyvoms. Svarbu sudaryti sąlygas miesto bendruomenei pačiai kurti savo gerovę. Tai mūsų miestą paverstų dar patrauklesniu, aktyvesniu, žmonės norėtų kurtis dėl jo patogumų, galimybių.

 

Siekčiau, kad Alytus būtų kuo žalesnis gyvenimo būdu – tai ir atsinaujinančių išteklių didesnis panaudojimas, ir atsakingesnis verslo požiūris į gamtos taršą, ir miesto erdvių pritaikymas aktyviam ir sveikam gyvenimui ir, žinoma, per kultūrą ir tradicijas didinti Alytaus miesto patrauklumą svečiams.

 

Ypatingą dėmesį skirčiau švietimo sričiai, formuojančiai pamatus mūsų miesto ateičiai. Privalome ieškoti naujų, platesnių galimybių švietimo ugdymo kokybei kelti, kad gerėtų mokinių pasiekimai. Ne mažiau svarbu racionaliai naudoti švietimui skirtas lėšas.

 

Tikrai yra ir daugiau sričių, kurias reikėtų vystyti, tobulinti, galbūt net keisti, bet apie visa tai kalbėti turėsiu dar ne vieną progą.

 

Esate vienas jauniausių kandidatų į merus. Kuo jaunas amžius politikoje galėtų atsiskleisti kaip privalumas?

 

Jaunas žmogus turi daugybę privalumų – nebijo naujovių, kitaip žiūri į problemas, aktyviau įsitraukia į veiklas ir netgi nebijo kelti nepatogių klausimų.

 

Mano tikslas – įrodyti žmonėms, kad politika gali būti skaidri. Žinoma, tai užtruks, bet matau vienintelį kelią – pradėti nuo savęs. Moku dirbti komandoje, išgirsti patyrusių žmonių pastebėjimus, įvertinti savo ir kolegų drąsius sumanymus.

 

Kaip Jūsų profesijos, pomėgių ir papildomų veiklų patirčių bagažas galėtų jums pasitarnauti politikoje?

 

Esu pedagogas, dirbu Alytaus Dzūkijos mokykloje ir Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje fizikos mokytoju, o mokytojo darbo rezultatai pagrįsti planavimu ir iškeltų tikslų įgyvendinimu. Ši veikla skatina nuolatos tobulėti ir žengti koja kojon su šių laikų jaunimu. Fizika priklauso tiksliųjų mokslų kategorijai, tad tikslumas yra neatsiejama mano gyvenimo dalis ne tik profesinėje srityje. Veikla neformaliajame ugdyme reikalauja būti kūrybišku.

 

Ypač didelę patirtį man suteikia darbas su skautais. Priklausau Lietuvos skautijai ir vasaras praleidžiu organizuodamas stovyklas ir jose dirbdamas. Nuolat tenka dirbti komandoje ir man tai sekasi.

 

Turbūt nė nereikia įrodinėti, kad visos šios patirtys ir savybės politikoje yra ypač svarbios.

 

Esate dviejų vaikų tėtis. Politika, o ypač mero kėdė atima labai daug laiko iš šeimos. Kaip planuojate įveikti šį iššūkį?

 

Žinote, mano patirtis patvirtina, kad kuo daugiau darai, tuo daugiau suspėji. Tai tiesiog laiko planavimo, strategijos ir teisingų prioritetų susidėliojimo klausimas. Neabejoju, kad pajėgčiau susitvarkyti, nes vadovaujuosi požiūriu, kad nėra neįveikiamų iššūkių.

 

 

Iki šiol nebuvote žinomas politikos veidas, tačiau tapus kandidatu į merus, viešumas tampa neatsiejama gyvenimo dalimi, kai į dienos šviesą ištraukiamos įvairios asmeninės detalės. Ar esate tam pasiruošęs ir kiek leisite sau būti atviras alytiškiams?

 

Nebuvau žinomas kaip politikos veidas, tačiau viešumas man nėra svetimas, ypač po to, kai tapau „Meilės Lukšienės“ premijos laureatu. Ne kartą teko sulaukti žiniasklaidos dėmesio, viešai reikšti nuomonę įvairiais su švietimu susijusiais klausimais.

 

Atvirumą galėčiau vadinti savo gyvenimo būdu. Tiesiog nemoku būti kitoks.

 

Neslepiu savo asmeninio gyvenimo, bet ir nemėgstu perdėtai viešintis. Visuomet buvau, esu ir būsiu atviras savo nuomone, darbais ir pasiekimais.

 

Politinė reklama apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Alytaus miesto rinkimų apygardoje Nr.2 sąrašo politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 001.