Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus kurortiečiai sukilo: keliuko tiesimui sako NE

AlytusPlius.lt inf.  •    •  13:22, 2023-06-06
Susitikimo su projektuotoju akimirka.

Alytaus miesto savivaldybės  tarybos posėdžių salėje vyko  miesto Bendrojo plano koregavimo viešasis pristatymas visuomenei.

 

Į pristatymą susirinko ne viena dešimtis alytiškių, tačiau kaip paaiškėjo, visi jie - vadinamojo kurorto gyventojai, sužinoję, jog šalia Panemunėje nutiesto pėsčiųjų - dviračių tako, Pliažo gatvėje, planuojama tiesti maždaug 4 metrų ilgio keliuką.

 

Tiesa, pristačius Bendrojo plano koreguojamas vietas, būtent ši dalis - buvo praleista. Gyventojams garsiai pareikalavus paaiškinti, projektuotojas iš Kauno parodė žemėlapyje vietą ir užtikrino, kad tas keliukas nesukels papildomų rūpesčių. „Tai ne blogybė, o galimybė. Yra ir sklypų, kurie suformuoti, tačiau nėra galimybės privažiuoti“, - žmonėms paaiškino projektuotojas.

 

„Atsakykite, ar Vilniaus ąžuolas, įvertintas 100  tūkst., vertingesnis nei Pliažo gatvėje esantys želdynai? Juk juos naikins, jeigu ties keliuką. Mes kategoriškai nesutinkame. Mes, kurorte gyvenantys, patys mažai naudojamės šiuo pėsčiųjų - dviračių taku, bet su malonumu stebime miestiečius bėgančius, einačius, sportuojančius, jiems tikrai  gatvėje riedančių automobilių CO2 nepatiktų“, - kalbėjo buvusi Kurorto seniūnaitijos seniūnaitė Genovaitė Žiurinskienė.

Kas slypi už netikėto ketinimo tiesti keliuką greta pėsčiųjų-dviračių tako - klausimus kėlė kurortiečiai Linas Jakštonis, Benjaminas Jenčius, Jadvyga Mainelienė, dabartinė Kurorto seniūnaitė Justina Urbanavičienė ir kiti.

 

„Šiuo metu ten - šlaitas, bėga vanduo, žmonių tvoros, greta pėsčiųjų-dviračių takas. Kieno interesas daryti ten keliuką - labai mįslinga. Mums niekas nepasako, kas savivaldybei pateikę prašymą. Juk toje vietoje daryti keliuką - nėra savivaldybės sąrašuose. Užsimenama, kad keliukas bus tiesiamas privačiomis lėšomis. Čia įžvelgiame didelius interesus ir neketiname nusileisti“, - sakė kurortiečiai.

 

Projektuotojas iš Kauno, išgirdęs daugybę prieštaravimų dėl Bendrojo plano koregavime numatyto tiesti keliuko - pasiūlė gyventojams pretenzijas pateikti raštu. Tai ir buvo padaryta to pačio susitikimo metu.