Alytaus grožį įamžinęs emigrantas: „Tikrai sugrįšiu čia gyventi“

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  10:05, 2017-10-07
E. Kisiliauskas. Akimirka iš atostogų Italijoje.
Asmeninio albumo nuotr.

Kad ir kaip gerai būtų svečioje šalyje, vis tiek traukia gimtasis kraštas. Tuo įsitikino jau aštuonerius su puse metų Londone gyvenantis alytiškis Edgaras Kisiliauskas. Norėdamas parodyti savo gimtojo miesto grožį, neseniai jis sūkūrė didelio populiarumo sulaukusį vaizdo klipą.

 

Jame matomi iš paukščio skrydžio užfiksuoti Dzūkijos sostinės vaizdai suvirpino ne vieno alytiškio širdį, o ir nevietiniai gyventojai negailėjo pagyrų Alytaus kraštovaizdžiui.

 

Trisdešimtmetis E. Kisiliauskas filmuoti Alytų pradėjo rugpjūčio mėnesį, grįžęs į gimtajį miestą savaitei atostogų. Dar tris savaites kiekvieną laisvalaikio minutę jis praleido kurdamas vaizdo klipą apie Dzūkijos sostinę.

 

Norą kurti vaizdo klipus alytiškiui įkvėpė kelionės. Gegužės mėnesį jis savaitgalį viešėjo pas draugą Norvegijoje. Jie abu kopė į kalnus. Vyrų tikslas buvo pasiekti tarp uolų įstrigusį akmenį. Visą kopimą draugai fiksavo „GoPro“ filmavimo kamera ir telefonu.

 

„Po to, pasinaudodamas vaizdo įrašų redagavimo programa telefone, sukūriau trumpą filmuką. Kaip tik tuo metu socialiniame tinkle pamačiau vaizo įrašą, kur buvo užfiksuota ta pati vieta, kurią įamžinau ir aš. Įrašas buvo padarytas profesionaliai, vaizdai nufilmuoti dronu. Tada ir prasidėjo mano įdėjų lavina“, - apie tai, kaip žengė pirmuosius žingsnius kuriant vaizdo klipus, pasakojo E. Kisiliauskas.

 

Alytiškis pradėjo domėtis dronais, programomis, kuriomis galima profesionaliai redaguoti vaizdo įrašus. Vyras nusipirko galingą kompiuterį, ėmė skaityti knygas apie vaizdo įrašų redagavimą, ieškoti idėjų internete.

 

Birželio mėnesį, apsilankęs Ispanijoje ir kopdamas į Pirėnų kalnus, jis vėl visus įspūdžius fiksavo „GoPro“ kamera. Po šios kelionės alytiškis nuspirko droną „DJI Mavic Pro“. Dronu filmuoti vaizdus E. Kisiliauskas praktikavosi jį skraidindamas parke, šalia namų.

 

Užsikrėtęs aistra filmuoti ir kurti vaizdo klipus, vyras neilgai trukus sukūrė ir filmuką apie Alytų. Kadangi jo kūrinys susilaukė sėkmės ir daugybės peržiūrų tiek socialiniame tinkle Facebook, tiek YouTube kanale, Edgaras nutarė nesustoti ir žmones supantį grožį įamžinti naujuose klipuose.

 

„Smagu matyti, kad mano kūrinį peržiūrėjo tiek žmonių. Kažkam galbūt tai yra tik skaičiai, bet man, įdėjus tiek pastangų, tai reiškia žymiai daugiau nei piniginis atlygis“, - teigė E. Kisiliauskas.

 

Būtent vaizdo klipo apie Alytų kūrimas jį paskatino pagalvoti apie sugrįžimą gyventi į savo gimtajį miestą.

 

„Vis dažniau pradėjau galvoti, kiek daug laiko išeikvoju keliaudamas į darbą ir atgal. Jau norisi lėtesnio gyvenimo ritmo, niekur neskubėti.  Vietoj to, kad savo brangų laiką švaistyti automobilių spūstyse, geriau jau išbėgti pabėgioti parkelyje, ar tiesiog atsisėsti ant žolės ir žiūrėti į tekantį Nemuną. Alytus, kuriame dabar yra tiek daug veiklos aktyviems žmonėms, tam ideali vieta“, - kalbėjo alytiškis, kurį emigruoti privertė finansiniai sunkumai.

 

2008 metų pabaigoje, finansų krizės metu, jaunam vyrui niekaip nepavyko susirasti darbo. E. Kisiliauskas norėjo suremontuoti tėvų jam atiduotą butą ir gyventi atskirai, bet nebuvo pinigų tai padaryti.

 

2009 metais jis nusprendė emigruoti į Londoną, kur gyvena jo teta ir dėdė. Jie padėjo jam įsikurti svetimame mieste.

 

Pirmus metus jaunas vyras gyveno mintimis apie Lietuvą. Kadangi iš pradžių uždarbis buvo nedidelis, jis negalėjo kada panorėjęs parkeliauti namo.

 

„Pirmi metai svetur buvo psichologiškai sunkūs. Jei susidurdavau su sunkumais, norėdavau viską mesti ir grįžti į Lietuvą. Po to susiėmiau ir stengiausi apie tai negalvoti. Kol nepradėjau kurti vaizdo klipo apie Alytų“, -  sakė E. Kisiliauskas.

 

Nors vyrui Londone šiuo metu sekasi gerai, Edgaras dirba statybų sektoriuje, turi nedidelę įmonę, jis vis dažniau aplanko Lietuvą. Jau aštuonerius metus vyras Kalėdas sutiko svetimoje šalyje. Edgaras tikisi, kad šiais metais šventes pavyks pasitikti namie.

 

„Negaliu pasakyti kada, bet sugrįšiu gyventi į Alytų“, - įsitikinęs jaunas vyras, pasiryžęs laimę surasti gimtame mieste – ten, kur kviečia širdis.

 

E. Kisiliausko sukurtą vaizdo klipą apie Alytų galite peržiūrėti čia.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai