Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 12 561

Alytaus garbės piliečio vardui gauti pasiūlytos penkios kandidatūros

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  8:53, 2019-05-17
Alytaus garbės piliečio vardui gauti pasiūlytos penkios kandidatūros.
alytusplius.lt nuotr.

Visai netrukus paaiškės, kam šiais metais bus suteiktas Alytaus garbės piliečio vardas. Galutinį sprendimą po savaitės priims miesto politikai, nuspręsiantys, kuris iš penkių pasiūlytų pretendentų yra verčiausias šio titulo.

 

Už nuopelnus Alytaus miesto verslui, pasiekimus kuriant Alytaus pramonę, miesto vardo garsinimą, nuolatinę paramą sportui ir kultūrai, aktyvų dalyvavimą visuomeniniame ir politiniame miesto gyvenime garbės piliečio vardą siūloma suteikti Semionui Bondarevui.

 

Už Alytaus miesto vardo garsinimą savo kūrybine, menine ir pedagogine veikla šį vardą taip siūloma suteikti  Juozui Karpavičiui (po mirties).

 

Tarp kandidatų į Alytaus miesto garbės piliečius yra ir Stasys Kudirka (po mirties), ilgametis Alytaus apskrities ligoninės vadovas, gydytojas chirurgas, pelnęs Alytaus žmonių meilę ir pagarbą. 

 

Už aktyvų dalyvavimą Alytaus miesto visuomeniniame gyvenime, Alytaus krašto mokslininkų ir politinėje veikloje, Alytaus kolegijos kūrimą ir jos veiklos optimizavimą garbės piliečio vardą siūloma suteikti dr. Vytautui Lubauskui (po mirties).

 

Penktasis pretendentas - Antanas Jonas Minkevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Statybininkų asociacijos narys, buvęs ilgametis Lietuvos inžinierių sąjungos Alytaus bendrijos pirmininkas, įmonės direktorius, statybininkas, inžinierius. Jam garbės piliečio vardą siūloma suteikti už profesinės veiklos nuopelnus Alytaus miestui.

 

Alytaus miesto garbės piliečio vardo suteikimo nuostatuose yra numatyta, kad vieneriais kalendoriniais metais suteikiamas tik vienas Alytaus miesto garbės piliečio vardas.

 

Praėjusiais metais garbės piliečiu buvo paskelbtas Anapilin iškeliavęs rankinio treneris Jonas Jonuška.

 

Iš viso Alytus jau turi 23 miesto garbės piliečius

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra