Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus daugiavaikės sėkmingai įrodinėja užauginusios gerus vaikus

Elžbieta Justeikaitė  •  info@alytusplius.lt  •  16:56, 2014-02-13
Alytusplius.lt nuotr.

Beveik 200 Alytaus miesto ir rajono motinų, užauginusių penkis ir daugiau vaikų tikisi gauti antro laipsnio valstybės pensijas – po 400 litų kas mėnesį. Bet tam pirmiausia reikia vaikų charakteristikų, patvirtinančių, kad atžalos – nepriekaištingo elgesio.  

 

30 Alytaus miesto  ir 125 Alytaus rajono gyventojos, užauginusios penkis ir daugiau vaikų, kreipėsi į savo savivaldybių Socialinės paramos skyrių dėl II laipsnio valstybinės pensijos skyrimo. Jeigu jų kandidatūras patvirtins Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, daugiavaikės kas mėnesį gaus 400 litų dydžio valstybines pensijas.

 

“Kiek motinų, užauginusių penkis ir daugiau vaikų, yra Alytaus mieste, neaišku, nes duomenų bazėje tokios apskaitos nėra”, - teigė Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Genė Platūkienė. Alytaus rajone tokių moterų, pagal savivaldybei seniūnijų iki 2014 metų pateiktus duomenis – 187.

 

Kol kas tik dėl vienos rajono gyventojos, pretenduojančios gauti II laipsnio valstybės pensiją, gautas anoniminis telefono skambutis: pranešta kad vieno moters užauginto vaiko dora abejotina.

 

“Ar gauta informacija pasitvirtins, paaiškės gavus atsakymą dėl galimo teistumo iš Vidaus reikalų ministerijos duomenų bazės”, - aiškino Alytaus rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinskienė.  

 

Dėl vaikų charakteristikų kyla daugiausia sunkumų. Rajone su šiomis problemomis lengviau susidoroti, nes kaimuose žmonės vieni kitus neblogai pažįsta ir seniūnams lengviau parašyti charakteristikas, apibūdinančias daugiavaikės motinos atžalas. Mieste, jei žmogus gyvena individualiame name ir yra bedarbis, charakteristikomis tenka rūpintis Socialinės paramos skyriaus darbuotojoms. Gyvenantys užsienyje turi pristatyti darbdavių arba kompetetingų institucijų parašytas charakteristikas, kurios privalo būti išverstos į lietuvių kalbą.

 

Abiejų savivaldybių socialinės paramos skyrių vedėjos neslėpė, kad ženkliai padidėjusį darbo krūvį apsunkina, daugiavaikių atžalų priekaištai dėl to, kad reikia pristatyti daugybę dokumentų pensijai gauti. “Piktinasi, kad nesiūlome sumažinti reikalingų pažymų skaičiaus”, - teigė Alytaus rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus išmokų specialistė Lina Valūnienė.

 

Jeigu paaiškėtų, kad II laipsnio valstybinė pensija savivaldybės administracijos teikimu buvo paskirta motinai, neatitinkančiai nustatytų kriterijų, savivaldybė turėtų atlyginti valstybės biudžtui padarytą žalą iki šios valstybinės pensijos mokėjimo nutraukimo.

Komentarų nėra