Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vietoj Alytaus miesto aerodromo atsiras Laisvoji ekonominė zona?

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  12:28, 2019-06-27
Vietoj Alytaus miesto aerodromo atsiras Laisvoji ekonomikos zona?
alytusplius.lt nuotr.

Alytaus miesto politikai uždegė žalią šviesą Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) steigimui Alytuje. Po ilgai trukusių diskusijų tarybos nariai pritarė Alytaus laisvosios ekonominės zonos galimybių studijos rengimui Pirmajame Alytuje esančioje aerodromo teritorijoje.

 

Klausimą pristačiusi Alytaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė teigė, kad Alytuje labai trūksta didelio ploto sklypų. Pramonės parkas nėra patrauklus, kadangi sklypai čia nėra dideli. Todėl galvojant apie investuotojų pritraukimą ir investuotojus, kurie jau ne kartą kreipėsi į miesto savivaldybę, o pastaroji negalėjo pasiūlyti 10 ar 20 hektarų sklypo vienam investuotojui, ir siūloma rengti galimybių studiją dėl LEZ.

 

„Ši situacija yra aptarta tiek su Ekonomikos ir inovacijų, tiek su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis. Ir būtent šios ministerijos rekomendavo rengti studiją LEZ steigimui pasirenkant Alytaus aerodromo teritoriją“, - teigė N. Rinkevičiūtė.

 

Anot jos, jau praėjusiais metais buvo parengta galimybių steigti LEZ ir tiesti geležinkelio liniją Alytaus regione studija. Iš trijų teritorijų: šiaurinio pramonės parko, kur reikėtų visas žemes išpirkti, karinio dalinio, kuri yra ne savivaldybės ir joje nieko negalima daryti,  ir aerodromo, kur yra laisva valstybinė žemė, studijoje  tinkamiausia vieta steigti Alytaus LEZ pripažintas aerodromas.

 

Be to, jis yra investuotojams patrauklioje strateginėje vietoje bei reikalauja mažiausia investicijų.

 

Toks siūlymas, rengti studiją, pritaikytą tik vienai konkrečiai teritorijai, sukėlė tarybos narių diskusijas. Dėl studijos reikalingumo klausimų politikams nekilo, tačiau pasirinkta vieta, esanti labai arti miesto centro, kurioje veiklą vykdo Alytaus aeroklubas, kai kurių tarybos narių nuomone, tikrai nėra tinkama vieta Laisvosios ekonominės zonos steigimui.

 

Tačiau N. Rinkevičiūtė pabrėžė, kad kitos vietos Alytuje nėra tinkamos, be to, tai yra tik galimybių studija, kurioje būtų išanalizuotos galimos veiklos, teritorijos planas, reikalinga infrastruktūra, komunikacijos, preliminarios jų įrengimui reikalingos išlaidos.

 

Apie galimybę Alytuje steigti LEZ kalbama jau ne vienerius metus. Praėjusių metų pabaigoje apie LEZ reikalingumą Alytuje kalbėjo ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, kuris irgi teigė, kad Alytaus pramonės parkas nebeturi kur plėstis, tad Pietų Lietuvoje trūksta specialiosios ekonominės zonos stambioms investicijoms pritraukti, o pietinė Lietuvos dalis logistiniu požiūriu patraukli investuotojams dėl artumo su Lenkija.

Komentarų nėra