Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vaiko globa – kaip bonso auginimas. Reikia daug kantrybės ir darbo

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  17:48, 2022-06-02
Susitikimas japoniškame sode.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro iniciatyva vyko edukacija „Globos svarba“, joje dalyvavo Alytaus rajono seniūnijose veikiančių įvairių bendruomenių atstovai. Renginio vieta -  japoniškasis „Ryto rasos“ sodas, vaikų globos ambasadorius - VšĮ ’’Bonsų studija“  direktorius ir Lietuvos bonsų kūrėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Ptakauskas.

 

Renginio pradžioje VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė Inga Daugirdienė ragino į vaikų globą pažvelgti, kaip į kūrybinį bonsų auginimo procesą (tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas, išvertus iš japonų kalbos, žodis „bonsai“ reiškia „sodinti padėkle“), sujungiantį meilę, kantrybę, rūpestį, žinias, darbą.

 

Edukacijos metu K. Ptakauskas pasakojo, kaip jis atrado bonsų pasaulį, nuo ko viskas prasidėjo, su kokiais sunkumais susidūrė, kaip kūrė savo „Ryto rasos“ sodą, apie įgyvendintus įvairius projektus ir  dalyvavimą bonsų parodose  Lietuvoje bei tarptautiniuose konkursuose. Jis prisipažino, kad vis dar puoselėja svajonę būtent Alytuje sukurti tikrą japonišką sodą.

 

Auginti bonsų medelį, pasak Kęstučio, nelengva - reikia ne tik žinių, bet meilės, daug darbo bei  žvilgsnio į ateitį. Lygiai taip pat, kaip ir auginant vaiką,  juo labiau - priėmus į savo šeimą globojamą vaiką. Tikrai reikia ne tik pačiam turėti daug kantrybės ir meilės, bet ta meile apglėbti ir globotinį, nes tik taip sušils jo širdis, gis žaizdos, atsiras pasitikėjimas.

 

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globėja ir globos koordinatorė Elytė Babravičiūtė pasidalijo savo patirtimi. Ji sakė, kad mintis apie galimybę globoti vaikus gimė dirbant su sunkumus patiriančiomis šeimomis. Meilė vaikams, atjauta ir supratimas,  ypač sūnaus palaikymas ją paskatino priimti nelengvą sprendimą. Globėjos nuomone,  sprendimo priėmimas yra tik ilgo ir dažnai nelengvo kelio pradžia, nes globa reikalauja daug ištvermės, kantrybės ir žinių. Bet globos procese daugiausia džiaugsmo teikia tai, kad gali matyti, kaip vaikas keičiasi, mokosi paprasčiausių dalykų, džiaugiasi savo vaikyste, išmoksta pasitikėti savimi.

 

Kitos globos koordinatorės taip pat pasidalijo mintimis apie  globėjo pašaukimo svarbą, kalbėjo apie  globos centrų sistemą bei jos vaidmenį Lietuvoje, susipažino su globos centrų bei globos koordinatorių teikiamomis paslaugomis.

 

Pasidžiaugta, kad Alytaus rajono savivaldybėje globos centras šiuo metu turi 57 globėjų šeimas, jose  globojamas 81 vaikas.

Komentarų nėra