Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Transporto priemonės vaikams: kokias pasirinkti?

  •    •  9:52, 2023-04-20
Asociatyvi nuotr.

Šiais laikais daugelis vaikų mielai leidžia laiką prie kompiuterių ekranų, tad išvilioti juos į kiemą net ir šiltuoju sezonu nėra tokia lengva užduotis. Visgi, pasitelkus transporto priemones, tikrai įmanoma tai padaryti – dabar galima rasti įvairaus amžiaus atžaloms pritaikytų tipų, kurie užtikrins smagų laisvalaikį ir tuo pačiu lavins tam tikrus įgūdžius. Šį kartą aptarsime populiariausius pasirinkimus.

 

Triratukai

 

Jie gali tapti pirmosiomis atžalų transporto priemonėmis – kai kurie triratukai yra tinkami vos pusės metų sulaukusiems mažyliams. Dažniausiai toks transportas yra stumiamas Jūsų, tačiau atžalos po truputį pratinasi vairuoti, minti pedalus ir išvengti kelyje pasitaikančių kliūčių – dėl to ateityje jos daug lengviau mokysis važiuoti tikru dviračiu. Be to, pastebėjus, kad vaikas tapo savarankiškesnis, dažnu atveju stumiamąją dalį bus galima nuimti. Tačiau Jūsų priežiūra ir tuomet bus reikalinga.

 

Balansiniai dviračiai

 

Nuo triratukų dažniausiai yra persėdama ant balansinių dviratukų – šie gali turėti du arba tris ratus, tačiau ant tokių transporto priemonių nepamatysime pedalų. Tai reiškia, kad vaikams reikės stumtis kojytėmis: tokiu būdu bus lavinami įvairūs raumenys ir mokomasi išlaikyti pusiausvyrą. Dažniausiai tokie balansiniai dviračiai yra rekomenduojami vaikams, sulaukusiems 1-2 metų.

 

Vaikiški elektromobiliai

 

Tokios transporto priemonės vaikus sužavi kone labiausiai – jų išvaizda dažnai primena tikrus automobilius, keturračius ar kitą transportą, tačiau jie yra kur kas mažesni ir pritaikyti būtent Jūsų atžaloms. Geriausia dalis ta, kad elektromobiliai gali būti pritaikomi vaikams nuo 1 iki 13 metų: mažiausių atžalų keliones su pulteliu galėsite kontroliuoti Jūs, o vyresnieji tai darys savarankiškai.

 

Dviračiai

 

Šios transporto priemonės vaikams tinka nuo maždaug 2-4 metų – tiesa, iš pradžių reikėtų naudoti papildomus ratukus, kurie užtikrins, kad patirtys būtų kaip įmanoma malonesnės ir saugesnės. Jei vaikas prieš tai bus išbandęs balansinį dviratuką ar triratuką, tikėtina, kad juos galėsite greitai nuimti. Tačiau bet kuriuo atveju dviračiai vaikams padovanos daug malonių emocijų – jiems ūgtelėjus, visi drauge galėsite leistis į ilgesnes keliones.

 

Paspirtukai

 

Važinėjant paspirtukais, taip pat reikia išlaikyti pusiausvyrą: jei mažyliams dar sunkiai sekasi tai daryti, galite atkreipti dėmesį į triračius modelius. Tokios transporto priemonės dažniausiai rekomenduojamos nuo maždaug 2-3 metų, o į elektrinius paspirtukus reikėtų atsigręžti tuomet, kai vaikams yra ne mažiau kaip 8 metai. Kai kurios kompanijos, pavyzdžiui, Globber, siūlo kartu su atžalomis augančius, daugiafunkcinius modelius – tokios transporto priemonės leis dar ilgiau negalvoti apie pokyčius.

 

Riedučiai

 

Toks transportas dėl nesibaigiančių nuotykių dažnai pasirenkamas ir suaugusiųjų, tačiau jį galima išrinkti ir 2-4 metų vaikams. Tokiame amžiuje rekomenduojama pirkti dviem eilėmis išdėstytus ratukus, kad važinėjimas būtų stabilesnis. Tačiau nepriklausomai nuo to, su kokiais riedučiais bus važinėjama, atžalas reikėtų prižiūrėti maždaug iki 8 metukų. Atskirai galima rinktis ir šioms transporto priemonėms skirtas detales – el. parduotuvėje Pigu.lt riedučių ratukai, šalmai ir kitos prekės nustebins plačia pasirinkimo įvairove.

 

Riedlentės

 

Nors tokių lentų tėvams norėtųsi išvengti, didelė tikimybė, kad būtent jos labiausiai sužavės Jūsų atžalas. Apie riedlentę galima pagalvoti tuo atveju, jeigu vaikas jau yra sulaukęs 5-10 metų, tačiau ir tuomet pirmieji pasivažinėjimai turėtų vykti su Jūsų priežiūra. Galima rinktis specialiai vaikams sukurtus modelius, kurie bus saugesni ir lengviau suvaldomi.

 

Riedžiai

 

Galima sakyti, kad tai – daugiausiai įgūdžių ir puikaus kūno valdymo reikalaujanti transporto priemonė iš viso šio sąrašo. Visgi, būtent dėl to ji žada nuotykių kupiną laisvalaikį. Riedžius patariama išbandyti nuo 8 metų, tačiau jeigu pasitikite vaikų sugebėjimais, tokį transportą galima įsigyti ir jiems sulaukus šešerių.

 

Tarp visų šių transporto priemonių turėtumėte surasti bent kelias, kurios tiks ir patiks Jūsų vaikams. Priimdami sprendimą, pasiteiraukite ir jų nuomonės – tuomet būsite tikri, kad tokie užsiėmimai jiems tikrai patiks. 

 

Komentarų nėra