Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Technologijų mokytojo dukra Donata savo rankomis kuria šedevrus: sunku atsižiūrėti

šaltinis: tv3.lt / aut. Ugnė Svenciūnaitė  •    •  15:25, 2023-12-26
Meilę menui alytiškė paveldėjo iš savo tėčio – technologijų mokytojo.
Asmeninio albumo nuotr.

Trisdešimt šešių metų alytiškė Donata rankdarbiais domisi nuo mokyklos laikų. Meilę menui paveldėjo iš savo tėčio – technologijų mokytojo. Moteris visada žavėjosi jo medžio drožiniais, o dabar ji įkūrusi „Donata decor“ rankdarbių verslą. 

 

Moters teigimu, didelę meilę Donata jaučia savo kūrybai, savo darbais ji stengiasi meile ir šiluma pasidalinti su visais. Todėl dirbdama su polimeriniu moliu dekoruoja stalo įrankius, puodelius, dubenėlius, rėmelius. 

 

 

Pirmąjį polimerinio molio dirbinį nulipdyti įkvėpė dukra  

 

Moteris prisimena, kad pirmą kartą polimerinį molį į rankas paėmė prieš maždaug 10 metų. Jos pirmasis kūrinys – vardinis šaukštelis dukrytei. 

 

„Pamačiau internete polimeriniu moliu dekoruotų įrankių, pasidomėjau jų gaminimo technika ir nutariau pabandyti ir aš. 

 

Po pirmojo dukrytės šaukštelio pradėjau gaminti dovanėles draugėms, jų vaikučiams, pažįstamiems. 

 

Visiems labai patiko, tad norinčių ratas labai išsiplėtė. Darbus kėliau į savo internetinį puslapį „Donata décor“. Taip gimė dekoruoti stalo įrankiai, puodeliai, sagės, nuotraukų rėmeliai“, – pasakoja moteris. 

 

 

Modelino rankdarbių lipdymo procesas 

 

Moteris sako, kad šiuo metu daugiausia gamina pagal užsakymą. Gautą užsakymą aptaria su klientu, kokio rezultato norėtų. Pateikia savo pasiūlymus. 

 

„Tai dažniausiai darbai būna teminiai (Kalėdiniai, pasakų personažai, krikšto ir t.t.). Viską suderinus pradedu gaminti.   

 

Mano darbo pagrindas – polimerinis molis ir dekoruojamas daiktas. Pasidarau eskizą ant lapo ir tada prasideda gamyba. Išminkiusi modeliną (polimerinį molį) nusilipdau dekoraciją, kurią reikia kaitinti 130 laipsnių karščio orkaitėje apie pusę valandos.  

 

Sudėtingas dekoracijas tenka iškepus atvėsinti, pridėti detalių ir vėl kaitinti. Atvėsintos dekoracijos klijuojamą pusę reikia pašiaušti su švitriniu popieriumi, dekoruojamą daiktą, bei pačią dekoracijos klijuojamą dalį būtinai nuriebalinti. 

 

Visus šiuos darbus padarius atsargiai dekoraciją priklijuoju su dvikomponenčiais epoksidiniais klijais ant dekoruojamo daikto. Taip ir gimsta mano gaminys“, – dalijasi Donata. 

 

 

Moteris sako, kad jos puodeliai ypatingi, nes juos gamina su didele meile, įdeda dalelę savęs. 

 

„Aš manau, kad kiekvienam kūrėjui savas darbas yra ypatingas, nes jei ne, tai nėra prasmės ir kurti“, – mano pašnekovė. 

 

Donata pasakoja, kad dažniausiai dirbinius gamina vaikams, tad vis pasikartoja spalvingi, žaismingi darbai. 

 

„Mano darbuose būna nemažai vaikiškų motyvų: zuikučių, meškučių, pasakų, filmukų herojų. Aš tiesiog pildau vaikučių norus, o jų teigiami atsiliepimai – pats geriausias atlygis“, – teigia ji.  

 

Donata pasakoja, kad kurti ją įkvepia labai šeima, aplinka, gamta. Moters teigimu, norint sukurti kažką iš širdies, ji turi būti tam emociškai nusiteikusi: 

 

„Kūryba man atsipalaidavimas, saviraiška, meditacija, teigiamos emocijos.“ 

 

Kai myli savo veiklą – sunkumų neatsiranda 

 

Moteris pasakoja, kad polimerinio molio dirbinių gamyba yra jos mėgstamiausias užsiėmimas, tai su sunkumais beveik nesusiduria. 

 

„Dirbu pagrinde tik su polimeriniu moliu, tai su sunkumais beveik nesusiduriu, nebent pasitaiko pasenęs polimerinis molis – tada labai sunku jį išminkštinti. Kartais tenka išmesti ir į šiukšlių dėžę.   

 

Sunkiausia būna prieš šventes, kai gaunu labai daug užsakymų, klientų nuvilti nenoriu o para turi tik 24 valandas.“, – patirtimi dalijasi rankdarbininkė. 

 

 

Savitas polimerinio molio rankdarbių stilius 

 

Moteris sako, kad tiki Zodiako ženklais, tad kadangi ji yra dvynio ženklo atstovė, jos darbų stilius yra nepastovus: kartais vyrauja juoda spalva, kartais mėlyna, kartais gaminiai būna labai ryškūs, o  kartais pastelinių spalvų.  

 

„Aš mėgstu įvairovę, nebijau iššūkių, gal todėl ir galiu patenkinti kiekvieno užsakovo norą. Su metais tobulėja ir mano atlikimo technika. Atrandu daugiau lipdymo subtilybių“, – teigia Donata. 

 

Alytiškė pasakoja, kad pats lipdymas užtrunka apie apie 2 valandas Tačiau daug laiko atima susirašinėjimas su klientu, norimos dekoracijos parinkimas, pabaigus darbą dekoro klijavimas, supakavimas, siuntos išsiuntimas. 

 

„Kartais tenka prie darbelio padirbėti ir kelias dienas. Padarai – rezultatas netenkina ir vėl iš naujo darai arba darbą atideda kitai dienai (gal gims tinkama idėja).  

 

 

Ilgiausiai, turbūt, dirbau gamindama dekoruotą dubenį – darželio užsakymas. Ant dubens krašto reikėjo susodinti visus grupės auklėtinius ir nulipdyti juos pagal apsirengimą, plaukučius“, – prisimena Donata.  

 

Moteris sako, kad dažniausiai sulaukia teigiamų užsakovų reakcijų, o tai – didžiausia jos motyvacija.  

 

„Pagrinde, vien teigiami komentarai. Visi sako, kad gyvai gautas puodelis ar kuris nors kitas gaminys žymiai įspūdingesnis nei nuotraukose. Tikriausiai, man reikia pasimokyti fotografijos meno“, – juokiasi Donata.

 

šaltinis: tv3.lt / aut. Ugnė Svenciūnaitė

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai