Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Tapyba susidomėjusi alytiškė svajoja nutapyti šėlstančią jūrą

Ina Grigūnaitė-Skrabulienė  •    •  10:38, 2023-08-15
Tapyba Birutei tai – atsipalaidavimas, sugrįžimas mintimis į matytas vietas, tai – tarytum prisilietimai prie kasdienybės, svajų ir vaizduotės.
Asmeninio albumo nuotr.

Alytiškė Birutė Kajokienė turi pomėgį, kuris nuspalvina jos kasdienybę. Moteris mėgsta tapyti. Jau 8 metus ji šiam pomėgiui skiria nemažai savo laisvalaikio ir nenustoja mokytis šio meno paslapčių.

 

,,Tapyba man – tai atsipalaidavimas, sugrįžimas mintimis į matytas vietas, tai – tarytum prisilietimai prie kasdienybės, svajų ir vaizduotės. Akimirkos užfiksavimas nuo nukritusių obuolių iki skambančios muzikos ir būties akimirkų“, - sakė moteris

 

 

Savo gebėjimus Birutė tobulina stebėdama gamtą, lankydama parodas, žiūrėdama dailininkų ir fotografų darbus.

 

,,Dabar bet kuriuo paros metu keleto klavišų paspaudimu galima nukeliauti į geriausius pasaulyje muziejus, apžiūrėti virtualias parodas, tereikia atsirinkti, kuri informacija reikalinga, kuri domina“, - sakė alytiškė.

 

Tapyba į Birutės gyvenimą atėjo po fotografijos. Dar vaikystėje, vartydama albumus, ji žiūrėdavo, kaip jaunystėje atrodė mama, giminaičiai, kokie drabužiai, kokia aplinka, kokia emocija perteikta. Tada neturėjo galimybės fotografuoti. 2010 m., praėjusi atranką, dalyvavo foto dirbtuvėse „Alytaus miesto šventės hegemonija“, kuri nunešė į plačius fotografijos pasaulio vandenis.

 

,,Meilę  fotografijai atradau pas mokytoją Vytautą Stanionį. Ilgą laiką fotografavau, vis norėjosi daugiau sužinoti apie spalvas, kompoziciją“, - sakė Birutė.

 

 

Prieš 8 – erius metus pabandžiusi lieti akvarele iki šiol negali liautis to dariusi. Šio meno paslapčių Birutė mokėsi studijoje pas dailininką Benjaminą Jenčių.

 

,,Taip įtraukė spalvos ir kūrybos procesas, kad norėjosi ne tik sužinoti daugiau apie įvairias technikas, bet ir išbandyti skirtingus tapymo būdus“, - atskleidė moteris.

 

Šiuo metu Birutė lanko Alytaus jaunimo centro suaugusiųjų  dailės studiją „Fantastika“. Džiaugiasi, kad čia atrado bendraminčių ir pati ėmė skleistis kaip dailininkė. Dalyvauja pleneruose, rengia parodas.

 

 

Paklausta, kokių turi su kūryba susijusių svajonių,  moteris atskleidė, kad keletą metų norėjo nutapyti jūrą. Jūrą audringą, sunkiais juodais debesimis, šėlstančiomis aukštomis bangomis, orą – pilną vandens ir bangą – apšviestą saulės spindulio, prasiskverbusio pro plieninius debesis.

 

,,Prisėdu, netoliese miega katė, aplinkui ramu, išspaudžiu šiltas spalvas ir tapau šiltą jūrą“, - pasakojo Birutė.

 

Drobiunamai.lt - Aukštos kokybės spauda ant drobės 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai