Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Švietimo tinklo pertvarkos fone – nuomonių išsiskyrimas dėl „Drevinuko“ ir politikų apsisprendimas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  15:26, 2024-04-25
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt; mokyklos-darželio „Drevinukas“ nuotr.

Ketvirtadienį vykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje, svarstant klausimą dėl švietimo tinklo pertvarkos plano pakeitimo, buvo dar kartą išsakyta „Drevinuko“ mokyklos-darželio bendruomenės pozicija, kad jie prieštarauja tam, jog „Drevinukas“ būtų reorganizuojamas prijungiant jį prie Vidzgirio mokyklos skyriaus teisėmis.

 

Sprendimą dėl pakeitimų pristačiusi Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Loreta Šernienė prašė tarybos narių pritarti tam, kad prie Piliakalnio progimnazijos būtų prijungiamas lopšelis-darželis „Nykštukas“, prie Likiškėlių progimnazijos – lopšelis-darželis „Boružėlė“, o prie Vidzgirio mokyklos – minėtasis „Drevinukas“. 

 

Posėdžio metu pasisakiusi  Alytaus aktyvių tėvų bendruomenės pirmininkė Kristina Šiupienytė, kalbėdama apie mokyklą-darželį „Drevinukas“, kėlė klausimą, kodėl reikia griauti tai, kas tiek metų puikiai gyvuoja. 

 

 „Jūs tikrai puikiai matote ir jaučiate, kiek švietimo pertvarka mieste visus tuos ketverius metus įneša daug įtampos ir žmonių nepasitenkinimo. Mokyklų, darželių bendruomenės gina vaikų ir savo teisėtus interesus”, - sakė K. Šiupienytė, primindama, kad „Drevinukas“ po padidinamuoju stiklu atsiduria jau nebe pirmą kartą.

 

Moteris teigė, kad politikams kalbant apie tai, jog „Drevinuko“ mokinių pasiekimai nukritę, tarsi pamirštama, jog dar ne taip seniai buvo pandemija, ir pasiekimais negalėjo pasigirti taipogi ir bendrojo ugdymo mokyklos, kuriose vykdomas pradinis ugdymas.

 

„Tikrai buvo išsakyta daug netiesos, savo tikslus bandoma pasiekti buldozeriu. Jei kalbėtume apie argumentus, kodėl bendruomenė nenori, jog „Drevinukas“  būtų prijungtas prie kitos mokyklos, tai tokiu atveju dingtų įstaigos savastis, vertybės, tradicijos. Sujungus dvi įstaigas, liktų vienas juridinis vienetas, finansavimas keliautų  būtent į pagrindinę mokyklą. Mes nematome pagrindo sujungimui, finansiškai nesame nuostolingi, vaikų skaičius pakankamas, turime visas ugdymui reikalingas erdves. Mokykla jau seniai pasirengusi įtraukiajam ugdymui”, - kalbėjo bendruomenės atstovė. Pasak jos, apie sprendimą prijungti buvo sužinota kone per vieną naktį, jau po įvykusio fakto.

 

Tuo tarpo Švietimo ir sporto skyriaus vedėja L. Šernienė tvirtino, kad visos procedūros vyko tinkamai, laikantis terminų, teisės aktų. Su bendruomene vyko netgi keletas susitikimų, į visus jų klausimus buvo atsakyta raštu.

 

„Profesionalų dardo grupė dirbo ir sukūrė projektą, tuomet iš pačio ryto, kuomet visi darbo grupės nariai pritarė, iš karto išvažiavome į įstaigas, kurias palies pokyčiai, ir viską pristatėme gyvai. Kaip galima dar anksčiau pristatyti projektą, kurio net planas neparuoštas?” – retoriškai klausė L. Šernienė.

 

Opozicijos narys Povilas Labukas teigė komiteto posėdžių metu matęs daug neteisybės, neatitikimų. Jo teigimu, kai kurie klausimų turėję tarybos nariai buvo izoliuoti nuo informacijos suteikimo.

 

„Mums buvo pasakoma, kad įtraukusis ugdymas bus neužtikrintas, bet vėlgi nė vienas nenuvykote pažiūrėti, kokia iš tiesų yra reali padėtis. Būtumėte pamatę, kad yra visos reikalingos erdvės. Priimate sprendimus jų neišanalizavę”, - kalbėjo P. Labukas. 

 

Valerijus Vencius teigė įžvelgiantis norą sunaikinti mažas, gerai veikiančias įstaigas, ir ragino atsižvelgti į iš Vyriausybės atstovų įstaigos, Nacionalinės švietimo agentūros gautus raštus su pastebėjimais.

 

Socialdemokratų frakcijos pirmininkas Mindaugas Šima atkreipė dėmesį, kad nuolat kalbama, jog įstaiga esą yra naikinama, bet pasak jo, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja yra  užtikrinusi, kad įstaigoje visi vaikai liks mokyts tose pačiose klasėse, visi darbuotojai  dirbs ten, kur iki šiol, tame pačiame pastate.

 

„Niekas nepasikeičia, visa įranga lieka. Galima sakyti, pasikeis tiesiog juridinio asmens kodas. Kiek man žinoma,  su bendruomene buvo susitikta keturis kartus, išdėstyti argumentai. Tai ką dar buvo galima padaryti?” – klausimą kėlė M. Šima.

 

Visgi sprendimas reorganizuoti anksčiau minėtas įstaigas buvo priimtas. Už tai balsavo 17 tarybos narių, 6 buvo prieš.

 

Tačiau „Drevinuko“ bendruomenė neatmeta galimybės teisybės ieškoti ir teisiniu keliu.

Rekomenduojami video:

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai