Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Smulkaus ir vidutinio verslo atstovus į susitikimą pakvietęs meras ragino klausti ir išsakyti viską, kas jiems svarbu

Raimonda Bernatavičienė  •    •  17:51, 2024-02-12
Susitikimas su smulkaus ir vidutinio verslo atstovais.
AlytusPlius.lt nuotr.

Pirmadienį po pietų visi norintys Alytaus smulkaus ir vidutinio verslo atstovai turėjo galimybę susitikti su miesto meru Nerijumi Cesiuliu ir iš pirmų lūpų gauti atsakymus į juos dominusius klausimus, pasikalbėti apie iškylančias problemas, lūkesčius ir galimybes. Į diskusiją su miesto vadovu verslininkų susirinko išties nemažai.

 

„Labai dažnai bendraujame su įmonėmis, kurios turi pora šimtų ir daugiau darbuotojų, kviečiame jų vadovus į darbo grupes, komisijas, tariamės dėl investicinių klausimų. Tačiau yra ne tik stambus, bet ir vidutinis bei smulkus verslas. Žmogus, kuris pats susikuria sau darbo vietą ir kažko imasi – mums taip pat yra labai svarbus.

 

Kiekvienas iš jūsų vykdo skirtingas veiklas ir tikiu, kad tikrai turite ką išsakyti. Todėl šiandien norisi su jumis padiskutuoti apie miestą – kas pakito per pastaruosius metus. Į Dzūkijos sostinę ateina šimtamilijoninės investicijos, kurios atneš daug pokyčių ne tik pramonėje, bet ir užimtumo, darbo vietų kūrimo, pramogų, kultūros, sporto ir kitose srityse“, - kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis, teigęs, kad tokių susitikimų reikėtų organizuoti ir dažniau.

 

 

Jis susirinkusiems smulkaus ir vidutinio verslo atstovams pristatė išsūkius, kurie vienaip ar kitap turės įtakos verslams ir pačiam miestui. Vienas jų – kitąmet prasidėsianti kelio Alytus-Prienai-Kaunas pirmosios atkarpos rekonstrukcija. Nors ir teks apsišarvuoti kantrybe, tačiau ateities perspektyva džiugina – Alytaus miestas bus pasiekiamas kur kas greičiau ir patogiau.

 

Susitikimo metu taip pat buvo paminėti planai vystyti elektromobilių stotelių plėtrą. Keliamas tikslas – kad 2027 metais visas mieste važinėjantis viešasis transportas būtų elektrinis. Kalbėta ir apie galimybes koreguoti viešojo transporto maršrutus, jei tik verslo atstovai pareikštų tokį pageidavimą, kad darbuotojai galėtų patogiai pasiekti darbo vietą.

 

Miesto vadovas taipogi aptarė miesto infrastruktūros plėtrą, tinkamą žemės sklypų paruošimą investicijų pritraukimui, Nemuno vagos gilinimą ir upės įveiklinimą. Kalbėta ir apie reklamos pokyčius mieste, tam tikros tvarkos ir taisyklių įvedimą, beisikeisiančią kioskų tvarką – tiek vizualine, tiek paslaugų teikimo prasme.

 

 

„Planuojame ir dviejų naujų prekybos vietų įveiklinimą. Tai – teritorija Lauko gatvėje, už prekybos centro „Maxima“, bei Jaunimo parkas, kurį šiemet pasieks didžiulės investicijos, bus kuriami nauji traukos objektai ir, tikėtina, visa tai bus patrauklu ir verslui kurtis“, – sakė meras.

 

Smulkaus ir vidutinio verslo atsovams buvo pristatomos ir Pramonės parko teikiamos galimybės bei plėtra. Kaip įvardijo meras, Pramonės parkas tikrai išgyvens tam tikrą Renesansą, mat išnaudojamos visos galimybės investicijų pritraukimui. Buvo paminėtas ir naujų investuotojų atėjimas, darbo vietų sukūrimas.

 

Susirinkusiems buvo pateikta informacija apie savivaldybės skiriamą finansinę paramą smulkiam ir vidutiniam verslui, pristatytos Užimtumo tarnybos Alytaus regioninio karjeros centro „Karjeras“ pasiūlymai, aktyvios darbo rinkos politikos priemonės, Alytaus, Kauno kolegijų, Alytaus profesinio rengimo centro bendradarbiavimo galimybės, nurodyti konktaktai, kur kreiptis svarbiais ir aktualiais klausimais.

 

 

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai