Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Savaitgalį miegosime ilgiau

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  18:05, 2014-10-25
Žiemos laiku gyvensime iki kitų metų kovo pabaigos.
Alytusplius.lt nuotr.

Šis savaitgalis bus viena valanda ilgesnis - šalyje sekmadienį įvedamas žiemos laikas. Ryte miegosime viena valanda ilgiau, tačiau temti pradės anksčiau. Žiemos laiku gyvensime iki kitų metų kovo pabaigos.

 

Spalio 26-osios naktį, 4 valandą, laikrodžių rodyklės Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, bus pasuktos viena valanda atgal.

 

Žiemos laikas kasmet įvedamas paskutinį spalio sekmadienį. Tokiu ritmu gyvensime iki paskutinio kovo sekmadienio, kai 3 valandą laikrodžio rodyklės pasukamos valanda į priekį.

 

Laikas du kartus per metus keičiamas atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą. Ši direktyva buvo pakartotinai patvirtinta prieš dešimtmetį. Pirmoji ES direktyva dėl vasaros laiko buvo priimta dar 1980-aisiais.

 

Sezoninis laikas įvedamas daugumoje Senojo žemyno valstybių ir nemažai kitų pasaulio šalių.

 

Pirmą kartą idėją, kad persukant laikrodžio rodykles galima “pailginti” dieną ir sutaupyti elektros energijos, dar 1784-aisiais iškėlė amerikietis išradėjas ir politikas Benjaminas Franklinas. Jo teigimu, žmonės švaisto šviesųjį paros laiką vasaros rytais gulėdami lovoje, o pasukus laikrodžius valanda į priekį būtų išlošiama viena šviesi vakaro valanda.

 

Kai kurios valstybės vasaros laiką įsivedė dar XX a. pradžioje. Dar Pirmojo pasaulinio karo metais pirmieji tai padarė anglai – pristigus kuro ir degalų nuspręsta geriau panaudoti saulės šviesą. Kai kuriose Europos šalyse vasaros laikas buvo įvestas 1973 metais, kai pasaulį ištiko naftos krizė ir buvo stengiamasi taupyti elektros energiją.

Komentarų nėra