Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
R. Ulinskas: „Įsitraukus į ambicingų žmonių bendruomenę susiformuoja verslumui reikalingos savybės“
Kiekvieno regiono ekonominio išsivystymo lygis priklauso nuo bendruomenės verslumo kompetencijos. Sparčiai augantis ir besivystantis Alytaus miestas tampa regionų lyderiu. Pastaraisiais metais Alytuje daugėja verslo iniciatyvų, išnaudojančių miesto teikiamas galimybes. Unikalias idėjas įgyvendina iš svetur atsikėlę ar į gimtąjį kraštą sugrįžę ambicingi verslininkai.
Viena iš tokių įmonių – prieš 17 metų Vilniuje įkurta ir savo veiklą perkėlusi į Alytų – „IT Solutions“.
Tai interneto įdarbinimo kompanija, teikianti sprendimus verslo efektyvumui didinti: procesų automatizavimui ir skaitmenizavimui, internetinių pardavimų skatinimui ir reprezentacijai internete. Su šios kompanijos kurtais sprendimais susiduria ir alytiškiai, nusprendę apsilankyti „Dainavos“ kino teatre.
Regionai teikia dideles lengvatas ir profesionalų pagalbą jauniems žmonėms, norintiems kurti verslą, tačiau pasinaudojančių tokia parama – mažai. Kaip manote, kodėl mažesniuose miestuose verslumas vystosi sunkiau?
Tam reikalinga bendruomenė, kuri vienytų ambicingus žmones, taip susikurtų ekosistema, kuri skatintų plėsti pasaulėžiūrą ir siekti didesnių tikslų. Jeigu mažesniame mieste tokios bendruomenės nėra, gyvenimas didmiestyje, įsitraukus į ambicingų žmonių bendruomenę kad ir trumpą laiko tarpą, suformuoja verslumui reikalingas asmenines savybes, pasikeičia žmogaus mąstymas, jis tampa drąsesnis ir ambicingesnis. Aš nekategorizuoju žmonių, tačiau platesnis pasaulio matymas daro didelę įtaką norui siekti didelių tikslų. O tų tikslų siekimui puikiai gali išnaudoti mažesnių miestų privalumus.
Robertai, ką patartumėte jaunam žmogui, svajojančiam apie nuosavą verslą?
Tiesiog pradėti ir daryti. Pradėti savo verslą iš principo nėra sudėtingas procesas, dabar yra nemažai programų ir galimybių, skatinančių jaunimo verslumą, tačiau pradedant reikia turėti užsispyrimo, ryžto ir suplanuoti strategiją, kaip sieksiu tikslo, įgyvendindamas savo idėją. O pagrindinis tikslas turėtų būti pelnas, kuris leidžia dar stipriau auginti ir vystyti savo verslą. Būti vien ambicingam neužtenka, reikia žinoti, kaip vystysite savo idėją. Vienas iš kertinių principų norint turėti sėkmingą verslą – disciplina ir nuoseklus darbas. Dirbdami apgalvotai ir suplanuotai galėsite greičiau pasiekti sėkmingą verslo modelį.
Žvilgsnis į ateitį: kokie iššūkiai ir perspektyvos laukia informacinių technologijų sektoriaus atsiradus dirbtiniam intelektui?
Dirbtinis intelektas (DI) sparčiai progresuoja, tačiau jis nekuria žinių, o tik jas panaudoja. Šiuo metu žinias kuria žmonės ir jas panaudoja DI apmokyti. Pats DI kol kas priklausomas nuo informacinių technologijų inžinierių, kurie jį kuria. Gal ateis diena, kai DI galės pats save tobulinti, tačiau tam reikės labai daug resursų skaičiavimams atlikti ir kol kas su dabartinėmis technologijos tie resursai labai brangiai kainuoja. Reikia laukti, kol atsiras kvantiniai kompiuteriai, jų atsiradimas gali pakeisti žaidimo taisykles. O šiandien vis labiau reikia projektų vadovų, gebančių dirbti su dirbtinio intelekto projektais, instruktorių, mokančių dirbti su DI įrankiais, etikos specialistų, kurie reglamentuotų DI panaudojimą ir vystymą. DI vis labiau integruojamas į mūsų kasdienybėje naudojamus produktus – pradedant paieškos sistemomis ir baigiant biuro programine įranga, projektavimo paketais ir komunikacijos priemonėmis. Tai padeda aiškiau suprasti jo galimybes ir pritaikymą plačiąja prasme, kad tapsime dar efektyvesni, greitesni ir produktyvesni.
Kaip apskritai kilo idėja įkurti savo įmonę?
Idėja įkurti „IT Solutions“ kilo iš pomėgio. Nuo vaikystės domėjausi informacinėmis technologijomis, nors Vilniaus universitete studijavau finansų ir draudimo matematiką, tačiau Matematikos ir informatikos fakultete teko susidurti ir su informatikos disciplinomis, ir pastarosios labiau traukdavo. Baigus mokslus, galvoje nuolat sukdavosi idėjos, kaip galima išnaudoti internetą klientų savitarnos sistemoms užsakymams generuoti, sąskaitų siuntimui ir apmokėjimui, tuo metu sąskaitos buvo siunčiamos paprastu paštu, o prekyba vyko fizinėse vietose. Susipažinę su buvusiu partneriu supratome, kad mąstome labai panašiai, ir nusprendėme įkurti savo įmonę, kuri pradėjo verslams siūlyti elektroninės komercijos sprendimus.
Kaip puoselėjate įmonės darbuotojų bendruomeniškumą?
Siekiame puoselėti komandiškumą, sąmoningumą ir pagarbą kolegoms. Stengiamės, kad prie komandos prisijungtų panašių vertybių kolegos. Dirbdami komandoje suprantame, kad nuo kiekvieno iš mūsų įdėtų pastangų priklauso rezultatas: jeigu kažkas neįdės savo indėlio, vadinasi,kažkas iš komandos turės kompensuoti, todėl visi komandoje stengiasi įsitraukti prie bendro rezultato kūrimo. Taip pat kartu ne tik dirbame, bet ir smagiai leidžiame laiką, organizuojame išvykas, picadienius, pasivaržome prie futbolo stalo.
Kai grįžote gyventi į Alytų, kaip miestas jus priėmė?
Šiltai, gana greitai įsiliejau į miesto gyvenimą ir veiklas.
Ar lengva Alytuje rasti darbuotojus?
Jeigu nori auginti komandą, mieste yra galimybės, tačiau auginimas bus lėtas, reikalaujantis nemažai pastangų, nes specialistą reikės užauginti nuo studento. Jeigu projektui reikalingas greitas patyrusios komandos augimas, tuomet specialistus pritraukiame iš Vilniaus ar Kauno. Būna smagu, kai atvykę kolegos pamato Alytų kitomis akimis, negu įsivaizdavo.
Robertai, kuo konkrečiai užsiima jūsų įmonė?
Esame projektų vadovų, vartotojų patirties ir elektroninės komercijos specialistų bei programuotojų komanda. Savo veiklą skirstome į dvi sritis, vystome savo produktus: tokius kaip linko.app – automatizuotas internetinių projektų priežiūros įrankis, fliko.app – repertuarų planavimo, bilietų platinimo sistema bei naujausias mūsų produktas cinema.lt – portalas, skirtas kino mėgėjams vienoje vietoje rasti Lietuvoje rodomus filmus ir daugumos kino teatrų repertuarą. Kita sritis, į kurią fokusuojamės, tai teikiame programinės įrangos kūrimo paslaugą, kuriame verslams el. komercijos sprendimus, elektronines parduotuves, savitarnos sistemas, verslo procesų skaitmenizavimo sistemas, kurios padeda įmonėms dirbti efektyviau ir našiau.
Kodėl nusprendėte savo įmonę iš Vilniaus perkelti į Alytų?
Alytuje nedidelį biurą įkūrėme gana seniai, kai kolega nusprendė su šeima išsikraustyti į Alytų. Įkūrus biurą, pradėjome ieškoti galimybių aktyviau vykdyti veiklą šiame mieste, taip susipažinome su Alytaus kolegija ir sėkmingai visus tuos metus bendradarbiavome. Kvietėme informacines technologijas studijuojančius studentus atlikti praktiką, padėjome atnaujinti informacinių technologijų programas, kurį laiką kolega dėstė programavimo disciplinas, daliai studentų po praktikos pasiūlydavome darbo karjerą pradėti pas mus. Tikimės, kad sėkmingą bendradarbiavimą galėsime tęsti ir su Kauno kolegija, kuri perėmė Alytaus kolegijos funkcijas. Grįžtant prie klausimo, per karantiną paaugome tiek, kad Alytaus ofise nepakako vietų, pradėjome dairytis, kur įsikurti. Tuo metu sulaukėme Alytaus miesto mero dėmesio ir kvietimo Alytuje įsteigti didesnį biurą ir, su savivaldybės pagalba radę tinkamas patalpas bei apsvarstę, kad šiame mieste jau ne vienerius metus sėkmingai vykdome veiklą, Alytus turi patogią infrastruktūrą šeimoms ir aktyviems žmonėms, yra puikus ir žalias miestas, nusprendėme pagrindinį biurą perkelti į Alytų.