Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Politikai apsisprendė dėl naujo poliklinikos pastato statybų, tačiau iškėlė svarbią sąlygą

Raimonda Bernatavičienė  •    •  11:38, 2024-02-29
Iš kairės: Alytaus poliklinikos direktorius M. Jasaitis, Alytaus apskr. S. Kudirkos ligoninės vadovas S. Žukauskas.

Reikia ar nereikia ligoninės kieme statyti naują poliklinikos pastatą? Apsispręsti dėl šio klausimo turėjo ketvirtadienį posėdžiavusi Alytaus miesto savivaldybė taryba. Pačia idėja ir jos reikalingumu –  niekas neabejojo ir ją palaikė, tačiau nutarė, kad reikia įsivesti tam tikrus „saugiklius“. Taigi sprendimui pritarta su sąlyga, jog parengus statybų projektą, jis su sąmata ir numatytais finansavimo šaltiniais vėl bus pristatytas tarybai, kad ši galėtų įvertinti tolimesnę eigą ir priimti lemiamą sprendimą.

 

Naujo Alytaus poliklinikos pastato statybos buvo svarbiausias akcentas svarstant klausimą dėl pritarimo Alytaus miesto savivaldybės sveikatos centro infrastruktūros modernizavimo projektui.

 

Andrius Jučas kartu su kitais opozicijos nariais sprendimo projektui iš anksto buvo parengęs alternatyvą, kurioje įtrauktas ir minėtas užtikrinimas, kad atlikus Alytaus miesto savivaldybės sveikatos centro infrastruktūros modernizavimo projekte numatyto naujo poliklinikos pastato projektavimo darbus, šis projektas su sąmata ir numatytais finansavimo šaltiniais būtų pristatytas tarybai. Būtent alternatyvai tarybos nariai ir pritarė vienbalsiai, taigi visų nuomonės šiuo aspektu sutapo.

 

„Pinigai išties dideli – 10 milijinų eurų. Ir nežinia, ar tiek užteks. Tad norisi išlaikyti skaidrumą, viešumą ir po projekavimo vėl grįžti į tarybą, kur matytume sąmatą, tikslius duomenis, ir galėtume konstruktyviai visa tai įvertinti“, – sakė A. Jučas.

 

Taryba pritarė A. Jučo parengtai alternatyvai.

 

Opozicijai taip pat sukėlė dvejonių tai, kad toks svarbus klausimas, apie kurį tarybos nariai sužinojo tik prieš tris savaites, reikalauja itin greito apsiprendimo. Esą dar nėra tiksliai žinoma, ir kokia Alytaus rajono savivaldybės, kuriai priklauso pastatas, kuriame šiuo metu veikia Alytaus poliklinika, pozicija.

 

A. Jučas teiravosi, ar prieš tai buvo svarstomos kitos alternatyvios vietos, pavyzdžiui, buvusių vaikų globos namų pastatas, kuris jau yra išnuomotas.

 

Kaip teigė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, buvo svarstyta daugybė variantų, tačiau iš seno pastato padaryti naują,  o juolab vaikų globos namų pastatą pritaikyti medicinos reikmėms, yra labai sudėtinga.

 

„Sekame tendencijas ir Lietuvoje, ir užsienyje. Matome, kas yra statoma, kokie reikalavimai keliami. Viską stengiamasi formuoti vienoje vietoje, kad būtų patogu ir gydytojams, ir pacientams. Tad tam esamų tinkamų pastatų miestas neturi“, - sakė meras.

 

Valerijus Vencius klausė, kiek kartų šiuo klausimu buvo kalbėta su Alytaus rajono savivaldybės atstovais. Taip pat jam abejonių kėlė, kokiu būdu ligoninės kieme pastatytas poliklinikos pastatas, kuriame teikiamos 1-ojo lygio paslaugos, ženkliai pagerintų prieinamumą pas 2-ojo lygio specialistus ligoninėje.

 

Kaip įvardino meras, su rajono savivaldybės atstovais vyko keturi pokalbiai, ir rajono savivaldybei buvo siūloma prisijungti. „Natūralu, kad jie labiau norėtų, jog investuotume ir liktume jų pastate. Mes esame jiems pasiūlę jungtis, eiti kartu, bet jokių atsakymų nesame gavę. Ligoninės dalininkė yra Sveikatos apsaugos ministerija, ir ji labai pritaria statyboms“, - kalbėjo N. Cesiulis, taigęs, kad kada poliklinika ir ligoninė bus vienoje vietoje,  tai ir ten, ir ten, dirbantys gydytojai sutaupys laiko, o taip pat pagerės sąlygos ir naujai atvykstantiems gydytojams. Jie galės dirbti moderniame, šiuolaikiškame pastate.

 

Pasisakyti, ką mano apie naujo poliklinikos pastato ligoninės kieme statybas, atvyko ir Alytaus poliklinikos vadovas Marius Jasaitis bei Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus pareigas einantis Svajūnas Žukauskas.

 

M. Jasaitis pasakojo, kad esamas poliklinikos pastatas buvo pradėtas eksploatuoti dar 1977 metais. Per tą laiką didesnių investicijų į jo renovaciją nėra buvę, atliekami tik einamieji remontai. 2000 metais buvo pakeisti langai, bet ir jie dabar jau išsiklaipę.

 

„Taip pat mus neramina pastato inžineriniai tinklai: vamzdynai, elektra. Vamzdynas nė karto nėra renovuotas ir, kai atliekame einamuosius remontus, tai kyla visokių problemų. Pastato langai yra orientuoti į pietinę pusę, dauguma gydytojų kabinetų taipogi pietinėje. Vasaros karštos, žaliuzių ir vėjelių pagalba sumažinti kabinete temperatūrą iki higienos normų pakankamai sudėtinga. Tikrai reikia suprasti ir gydytojus, ir slaugytojus, ir pacientus.

 

Kondicionieriai yra įrengti  tik trjuose skyriuose ir tik dėl to, kad ten dėl atliekamų procedūrų reikalingi tam tikri temperatūros svyravimai. Iš esmės kondicionierių įrengti negalime, nes yra sena elektros instaliacija, kuri tiesiog „nepaveža“, ir gali kilti gaisras. Kitas dalykas – pastato pamatai, po kiekvieno lietaus juos vis semia, reikia galvoti, kaip ištraukti vandenį. Planuojame ir gydytojų plėtrą, bet jiems tiesiog nėra kur sėdėti“, - apie esamą situaciją pasakojo poliklinikos vadovas.

 

Savo palaikymą ir pritarimą naujo poliklinikos pastato statyboms išreiškė ir ligoninės direktorius S. Žukauskas. Pasak jo, teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, labai svarbu yra darbo vieta gydytojui.

 

„Ji turi būti šiuolaikškai įrengta, patogi tiek medikams, tiek pacientams, ko šiai dienai poliklinika užtikrinti tikrai negali. Manau, kad daug pacientų, apsilankiusių poliklinikoje, kreipiasi į ligoninę, nes kartais prireikia skubios pagalbos skyriaus paslaugų, kur matome dididelį srautą.

 

Taip pat jie galėtų pasinaudoti tiek laboratorijos paslaugomis, kur atliekami kraujo tyrimai, taip pat diagnostikos skyriaus radiologiniais tyrimais, kas sukurtų papildomas pajamas ligoninei. Sukūrus šiuolaikiškas darbo vietas, būtų lengviau pritraukti jaunus specialistus, kuriems tai svarbu“, - kalbėjo S. Žukauskas, atkreipęs dėmesį, kad pastačius naują pastatą, išaugtų konkurencija ir su privačiu sektoriumi.

 

Tarybos narys Mindaugas Šima prieš balsavimą tvirtino, jog  pateikta alternatyva išties yra tinkama, ir socialdemokratų frakcija ją tikrai palaikys.

 

„Jungtiniame posėdyje diskutavome, buvo daugybė klausimų, kaip užsidėti tam tikrus saugiklius, jeigu matysime, kad projektas juda ne į tą pusę. Dėl staybos negalime duoti galutinio sprendimo, bet norime prieš tai atlikti projektavimo darbus ir tada žiūrėti“, - sakė M. Šima.

 

Alternatyvai pritarta vienbalsiai: už ją balsavo 21 tarybos narys. Tiesa, du tarybos nariai – Povilas Labukas ir Valerijus Vencius – nepritardami abiems sprendimo projektams alternatyviame balsavime nebalsavo nei už vieną jų.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai