Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Paskola automobiliui: į ką atkreipti dėmesį?

  •    •  10:16, 2019-02-26
Automobilis - vienas iš brangesnių pirkinių, kuriam gali prireikti ir paskolos.
Asociatyvi iliustracija

Nuosava transporto priemonė yra būtina daugeliui. Automobilis suteikia galimybę greičiau pasiekti reikiamas vietas bei keliauti patogiai. Kadangi transporto priemonė yra laikoma vienu didesnių pirkinių, turimų santaupų jai įsigyti ne visuomet pakanka. Esant būtinybei nusipirkti automobilį, sprendimu gali tapti paskola. Tačiau dar prieš kreipiantis į paskolų banką, specialistai pataria ypač gerai įvertinti asmenines skolinimosi galimybes, kad gautas finansavimas netaptų našta ar galvos skausmu.

 

Dažniausiai tam pasitelkiami asmeniniai finansų ekspertai, kurie įvertina siekiančio pasiskolinti uždirbamas pajamas, jų stabilumą, kredito istoriją, jei yra – turimus įsipareigojimus ir kitus svarbius aspektus, galinčius turėti įtakos gauto finansavimo grąžinimui. Jeigu asmens finansinė situacija yra palanki, pildoma paraiška paskolai automobiliui gauti. Protingas paskolų pasirinkimas – finansavimui, kuris nesuteikia galvos skausmo, todėl skolinantis nuosavos transporto priemonės įsigijimui, būtina atkreipti dėmesį į paskolos sąlygas, reikalavimus paraiškų teikėjams ir kitus panašius aspektus.

 

Esant teigiamam banko, kredito unijos ar bet kokios kitos paskolas teikiančios bendrovės sprendimui dėl siekiamo gauti finansavimo, asmuo ar šeima gali savarankiškai išsirinkti norimą transporto priemonę, o paskolų bankas neriboja automobilio pardavėjo ir kitų  aspektų.  Tai gali būti bet kokių pagaminimo metų, modelio, markės ar techninės būklės automobilis. Pastebima tendencija, jog perkant naudotą automobilį, neretai papildomų išlaidų pareikalauja įvairių detalių keitimas, padangų įsigijimas ir pan. Kadangi bankas gali finansuoti ir visą, ir tik dalį reikiamos pasiskolinti sumos, specialistai pataria pirmiausia preliminariai paskaičiuoti, kiek pinigų transporto priemonei ir visoms su ja susijusioms išlaidoms padengti reikės. Nors bankas neturi įtakos sprendimui, koks automobilis bus perkamas, neretai paskolos sąlygose būna nurodomas terminas, per kurį asmuo ar šeima turi įsigyti transporto priemonę.

 

Vartotojų patogumui, paskola automobiliui įsigyti nereikalauja pradinio įnašo ar transporto priemonės įkeitimo, todėl pasinaudojus banko gautu finansavimu, pirkėjas iškart tampa oficialiu automobilio savininku. Jeigu asmuo ar šeima nėra tikra, kokio dydžio paskola netaps galvos skausmu ir ją grąžinti finansavimą suteikusiai bendrovei pavyks nutartu laiku, rekomenduojama atlikti nedidelę „treniruotę“. Dar prieš pildant paraišką paskolai gauti, mažiausiai pora mėnesių rekomenduojama atsidėti tam tikrą pinigų sumą, kurią ateityje, tikėtina, reikės mokėti bankui kiekvieną mėnesį lygiomis dalimis. Tai suteikia galimybę pastebėti, ar šeimoje uždirbamų pajamų pakanka ne tik pagrindinėms reikmėms apmokėti kaip komunaliniai mokesčiai, maisto produktai, būtini įsigyti drabužiai, avalynė, bet taip pat ar lieka pakankamai pinigų, kurie būtų skiriami paskolos įmokoms.

 

Kiekvienas pasiskolinti siekiantis asmuo turi ypač gerai įvertinti šį žingsnį, kadangi kiekviena paskola tampa įrašu asmeninėje kredito istorijoje, turinčioje įtakos ateities skolinimuisi, pirkinių įsigijimui lizingu ir kitiems panašiems aspektams. Taip pat kreipiantis dėl finansavimo rekomenduojama atkreipti dėmesį į skolinančios įmonės, unijos ar kitos bendrovės veiklą, jos patikimumą, klientų atsiliepimus, paskolos sąlygas, reikalavimus paraiškos teikėjui, finansavimui priskiriamą metinę palūkanų normą. Jeigu neturima pakankamai informacijos, žinių apie paskolas, finansų ekspertas gali pakonsultuoti visais su finansavimu susijusiais klausimais. Tinkamai parinkta skolinimosi suma, jos sąlygos, laikotarpis, per kurį finansavimą reikės grąžinti, netampa našta, o sprendimu, suteikiančiu galimybę įsigyti brangiau kainuojančius pirkinius, įgyvendinti didesnius planus, ar, šiuo atveju, finansuojant patogesnio ir praktiškesnio gyvenimo būdo pasirinkimą, įsigyjant nuosavą transporto priemonę.

Komentarų nėra