Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 19 416

Pasaulio lietuvių vaikų stovykloje Dauguose mokys ir kepti duoną

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  13:43, 2019-07-29
Daugų irklavimo bazėje atidaryta pasaulio lietuvių vaikų stovykla.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Daugų irklavimo bazėje atidaryta pasaulio lietuvių vaikų stovykla, kurioje iš 14 šalių įvairių lituanistinių mokyklų atvykę lietuviškas šaknis turintys vaikai nuo 12 iki 18 metų.

 

Stovykloje iš viso yra 44 vaikai. Stovyklos atidarymo juostelę perkirpo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys, stovyklos koordinatorius Lietuvoje Povilas Labukas, Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė bei Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos narė Silvija Černiauskaitė.

 

Pasak Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkės Alvijos Černiauskaitės, tai pirmoji tokia stovykla, organizuojama Pasaulio lietuvių bendruomenės: „Tai – pirmoji tokia mūsų organizuojama stovykla, ir nors didžioji dalis vaikų kalba lietuviškai, tačiau pati stovykla orientuota ne tik į kalbos puoselėjimą, bet ir meninę raišką, lietuvybės bei pilietiškumo puoselėjimą“.

 

Savivaldybės meras A. Vrubliauskas atidarymo metu stovyklautojams linkėjo gerų įspūdžių ir pasidžiaugė, kad į Alytaus rajoną atvyko tiek daug lietuvaičių iš įvairių šalių.

 

Stovyklos metu dalyviams netruks veiklos – numatyta duonos kepimo, dzūkiškų bandų edukacijos, kelionė į Trakus, ekskursija po Alytų, naktinis žygis Dauguose ir daug kitų užsiėmimų. Prie viso to, dalyviai susiskirstę į 6 komandas, visos stovyklos metu kurs video filmus apie Lietuvą, kuriuos pristatys stovyklos pabaigoje.

 

Stovyklą, skirtą Pasaulio lietuvių metams, organizavo Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Švietimo Komisija ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė. Į stovyklą susirinkę vaikai iš JAV, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Norvegijos, Lenkijos, Airijos, Jungtinės Karalystės ir kitų šalių.

Praėjusiais metais panaši stovykla Lietuvos šimtmečiui buvo organizuota Nemenčinėje.   

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai