Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 40 488

Oninių šventė Punioje: pagarba duonai ir sveikinimai Onoms

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  22:29, 2019-07-26
Kaip ir kasmet, Onoms buvo paruoštas vaišių stalas su namine duona, pyragu, medumi, gira.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono gyventojai ir svečiai prie vaizdingo Punios piliakalnio šventė tradicinę šviežios duonelės šventę – Onines. Svetinga Punia sulaukė daugiau kaip 3 tūkstančių žiūrovų. Gamta parūpino gerą orą, nors ir gąsdino lietumi. Puikią nuotaiką dovanojo besišypsančios Onos ir net trys muzikinės Lietuvos grupės bei atlikėja iš Latvijos – Samanta Tina.  

 

Oninių šventė prasidėjo rugiapjūtės tradicijas primenančia menine kompozicija. Ypatingas dėmesys buvo skirtas duonai pagerbti.

 

Šventėje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, Punios seniūnas Gintautas Laukaitis, savivaldybės tarybos nariai.

 

Meras A. Vrubliauskas pasidžiaugė, kad puniškiai ir svečiai pagerbia lietuviškos duonos auginimo tradicijas, pasveikino Onas, linkėdamas joms sveikatos, laimės. „Gera žinia Onoms – šis vardas Lietuvoje populiarėja“, - kalbėjo A. Vrubliauskas, pažymėdamas, kad Onos vardas neturi vyriško atitikmens.

 

Sveikatos ir sėkmės Onoms linkėjo ir seniūnas G. Laukaitis.

 

 

Kaip ir kasmet, Onoms buvo paruoštas vaišių stalas su namine duona, pyragu, medumi, gira. Šiais metais Onutė Jonikienė bulvinėmis dzūkiškomis bandomis vaišino savo bendravardes. Nešinas šakočiu prie varduvininkių stalo prisijungė meras A. Vrubliauskas ir seniūnas G. Laukaitis.

 

Šventės svečiai tradiciškai buvo vaišinami namine gira ir pyragu.

 

Oninių prekybininkai viliojo maisto produktais ir įvairiais gaminiais, veikė tautodailininkų, amatininkų mugė.  Mažiausieji šventės dalyviai dūko atrakcionuose. Buvo galima pasivažinėti žirgų traukiama karieta ar paskraidyti oro balionu.

 

 

Šiais, kaip ir praėjusiais metais, Alytaus rajono savivaldybė alytiškiams dovanojo nemokamą kelionę į Oninių šventę ir atgal. 50-ties vietų autobusas buvo pilnas vykstančiųjų.

 

Vakaro gyvo garso koncerte geras emocijas dovanojo liaudiškos muzikos kapela „Punelė“, vyrų ansamblis „Unisonas“, muzikantai „Nešpetni bernai“, Kęstutis Jablonskis su grupe, „Patruliai“, „Poliarizuoti stiklai“ bei TV projektų dalyvė Samanta Tina.

 

Šokti kvietė moterų linijinių šokių kolektyvas „Deivita“.

 

Šventę vainikavo šventinis fejerverkas. Tradicinė Oninių šventė Punioje vyko jau 18 kartą.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra