Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Leiskitės į nepamirštamą nuotykį – skrydį oro balionu su G. Leškevičiumi!  

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  12:48, 2022-08-04
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Leiskitės į nepakartojamą gyvenimo nuotykį – įspūdžių kupiną skrydį oro balionu virš  Alytaus rajono. Oro balioną pilotuos ir geras emocijas dovanos žurnalistas, televizijos laidų vedėjas Giedrius Leškevičius.

 

G. Leškevičius sako, kad oreivystė – jo tikroji meilė, kasdien vis kita daina ir nata. Svajonė apie oro balioną, prasidėjusi dar vaikystėje, negalėjo neišsipildyti. Pasak Giedriaus, atsidūręs  tinkamu laiku ir šalia tinkamų žmonių, tiesiog privalai tapti pilotu.

 

„Nuo pat mažens svajojau apie dangų, konstravau aitvarus, kolekcionavau lėktuvų modeliukus, ir buvo tik laiko klausimas, kada bei kuo skraidysiu“, – pasakoja G. Leškevičius.

 

Lietuvoje oro balioną pilotuoti galima nuo 16 metų, bet prieš tai – licencija ir gera sveikata, mediciniškai pilotai yra tikrinami kas 5-erius metus iki 40-ies metų amžiaus, po 40-ies jau tikrinami kas dvejus metus. Oro balioną valdyti, pasak Giedriaus, paprasčiau negu vairuoti automobilį transporto spūstyje.

 

Giedrius oro baliono paruošimą ir supakavimą prilygina miegmaišiui.

 

„Išskleisti miegmaišį galima daug greičiu, negu sudėti atgal į mažą maišelį, toks pats principas ir oro baliono tvarkymo, jį skrydžiui normaliuoju režimu galima paruošti per 20 minučių,  bet po skrydžio baliono supakavimui gali prireikti ir pusvalandžio“, – kalbėjo oreivis.

 

Balionai keliami atsižvelgiant į oro sąlygas, dažniausiai – anksti rytą, arba – saulei leidžiantis, vakare. Nuo oro ir nuo nuotaikos priklausys, į kokį aukštį pakilsite ir kokia kryptimi skrisite.

 

„Tai ir yra įdomu – kad ir kiek kartų kiltume iš tos pačios vietos, vėjo nešami skrisime į bet kurią kitą pusę. Balionas skraidins nebūtinai ten, kur mes norime skristi, esame gamtos vaikai ir visiškai priklausomi nuo vėjo“, – pasakoja  Giedrius Leškevičius.

 

Pakilimas, skrydis, nusileidimas – viskas  priklauso nuo vėjo stiprumo ir, žinoma, piloto meistriškumo. Pagal statistiką ir oreivių skaičiavimus, vienas iš penkių baliono nusileidimų būna „kietesnis”.

 

Oreiviai prieš skrydį keleivius įspėja saugoti daiktus vidinėje baliono borto kišenėje arba jų visai neimti su savimi skrydžio metu. Pamestų daiktų tikrai būta, vienas iš jų – Ričardo Anušausko fotoaparato objektyvas.

 

„Skrydžio metu fotografas Ričardas akivaizdžiai kryptelėjo, sakau – palaukit, nešokit iš baliono, o jis man atsakė, kad objektyvas atsisegė. Visa laimė – objektyvas nukrito miške, ne važiuojamoje kelio dalyje. Kitos dienos rytą kolegos nuvažiavo į navigacijoje pažymėtą objektyvo kritimo vietą, rado krituolį, tiksliau – tai, kas iš jo liko. Vėliau tas objektyvas tapo eksponatu parodoje ir vienu iš įsimintiniausių dalykų oreivystės istorijoje, kaip priminimas žmonėms, kad saugotų savo daiktus“, – su šypsena prisimena G. Leškevičius.

 

Oreivis žada, kad su jo oro balionu palankaus vėjo kryptimi valandos trukmės skrydžio metu nuskrisite apie 15-20 km virš gražių Alytaus rajono kalnelių ir lygumų.

 

Norintiems užsiregistruoti skrydžiui, reikia surinkti 6 asmenų grupę ir paskambinus pasakyti, su kokiu oreiviu norite skristi. Pakilimo vieta, kaip pats Giedrius sako, – Pivašiūnai. 

 

„Sakau pusiau juokaudamas ir pusiau rimtai: kiek teko Alytaus rajone skristi, tiek ir kartoju, kad man gražiausia vieta – Pivašiūnai, nes pats esu iš ten kilęs. Jeigu žmonės nori skristi iš kitos rajono pusės, rasime kompromisą arba kilsime iš viduriuko – Alytaus“, – kalbėjo pašnekovas.