Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kioskai Alytuje „tremiami" į atskiras teritorijas

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  12:44, 2014-02-19
Planuojama kioskus Alytuje iškelti į atskiras teritorijas, tačiau prekybininkai tam nepritaria
Alytusplius.lt nuotr.

Daugelį metų Alytuje stovintys ir miesto nepuošiantys prekybos kioskai netrukus turėtų būti perkelti į specialiai tam numatytas vietas. Tai numatyta alytiškiams pristatomoje naujai parengtoje kioskų išdėstymo schemoje.

 

Pasak Adolfo Klastaičio, vyriausiojo Alytaus miesto savivaldybės dailininko, dabartinėse vietose kioskai veiks, kol nebus priimtas galutinis sprendimas.

 

„Prekybos kioskas turi vykdyti savo veiklą, atitikti išvaizdos ir reklamos reikalavimus. Šiuo metu yra iškeliami tik neveikiantys kioskai. Nuo kovo trečios dienos bus viešai aptariamos naujosios kioskų išdėstymo schemos. Tuomet ir prasidės veikiančių kioskų perkėlimas“, - sakė A. Klastaitis.

 

Kaip teigė Alytaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinskas, siūloma patvirtinti keturias teritorijas, kuriose galėtų vykti smulkiųjų Alytaus verslininkų prekyba.

 

„Šiuo metu Alytuje yra apie 80 kioskų. Jiems yra numatytos keturios teritorijos, kur galėtų kurtis nedidelės turgavietės – šalia prekybos centrų, kur yra didžiausias žmonių srautas. Miesto centre esanti turgavietė su kioskų eile tikrai nepuošia miesto, nors dėl jų kyla didelė pasipiktinimo banga. Tokia pat situacija yra su Jazminų turgaviete“, - sakė M. Matažinskas.

 

Anot jo, smulkieji verslininkai jau prieš kelerius metus buvo informuoti, kad jų kioskai stovi neįteisinti. Šiuo naujai rengiamu projektu norima sutvarkyti viešąsias miesto erdves, pateikiant smulkiesiems verslininkams alternatyvą - specialiai numatytas teritorijas prekybai.

 

Tačiau miesto centre gėlėmis prekiaujantys žmonės  tokią miesto savivaldybės iniciatyvą vertina skeptiškai.

 

„Šioje turgavietėje dirbu daugiau negu dvidešimt metų. Žmonės yra pripratę, kad gėlės pardavinėjamos būtent čia. Nemanau, kad mes sutiksime su tokiu sprendimu, nors darbo sąlygos čia yra ganėtinai sudėtingos.

 

Neturime nei vandens, nei tualeto, o vasarą  gėles nuo saulės saugome pasidarydami stogą iš paklodžių bei plastiko plėvelių, kas tikrai neduoda estetinio vaizdo“, - sakė gėlėmis prekiaujanti moteris.

 

Vyras, taip pat prekiaujantis gėlėmis centrinėje Alytaus turgavietėje, sakė, kad neketina niekur keltis. „Toks sprendimas reikštų bankrotą. Eičiau pašalpos prašyti“, - sakė jis.

 

Alytaus miesto savivaldybė informuoja, kad motyvuotus pasiūlymus ir pastabas dėl prekybos kioskų išdėstymo schemos galima teikti raštu iki viešo susirinkimo pabaigos planavimo organizatoriui arba rengėjui.

 

Planavimo organizatorius - Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius, Rotušės a. 4, Alytus, tel. (8 315) 55111, faks. (8 315) 55191, el. p. alytus@ams.lt.

 

Plano rengėjas - UAB „Dujų sfera", Draugystės g. 19, LT-51230, Kaunas, tel. (8 37) 759028, faks. (8 37) 452532, el. p. dujusfera@dujusfera.lt

Komentarų nėra