Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

„Karjeras“ Alytuje: kad jaunimas pasirinktų tinkamą profesiją ir mylimą darbą

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:47, 2021-12-23
Akimirka iš verslumo mokymų „Alytaus ID: verslumas”.
Regioninio karjeros centro „Karjeras“ nuotr.

Įvairūs mokymai, pagalba ieškant sau artimos profesijos, vietos praktikai, veiksmų planas integruojantis į darbo rinką ar tiesiog pokalbiai, padedantys atrasti savo stipriąsias savybes. Visa tai ir dar daugiau jaunimas gali rasti Alytuje įsikūrusiame regioniniame karjeros centre „Karjeras“.

 

Užimtumo tarnybos Kauno klientų aptarnavimo departamento Alytaus jaunimo užimtumo skyriaus vyriausioji specialistė, regioniniame karjeros centre dirbanti karjeros konsultante, Jolanta Griškonienė sako, kad ji į „Karjerą“ žmonių niekuomet nekviečia vien tam, kad dalintųsi savo patarimais.

 

„Aš kviečiu, jog kartu ieškotume atsakymų į klausimus arba dar geriau – kad žmogus ateitų nusiteikęs pats rasti tuos atsakymus, o aš, žinoma, užduočiau klausimus, kurie padėtų tą padaryti. Tik pats žmogus gali sau atsakyti, kas jam labiausiai tinka, su kokia profesija norėtų sieti gyvenimą. O mes drauge su juo pamažu dėliojame tą jo kelią link supratimo ir savęs pažinimo“, - pasakojo J. Griškonienė.

 

Centro karjeros konsultantė Jolanta Griškonienė.

 

„Karjero“ jaunimas – dvi skirtingos grupės

 

Kiekvieną dieną jai tenka bendrauti su jaunais ir labai skirtingais žmonėmis. Regioninis karjeros centras „Karjeras“ orientuojasi į jaunimą nuo 14 iki 29 metų. Didžiausia grupė yra moksleiviai, kurie patys kreipiasi, kviečia į savo organizuojamus renginius, prašo, kad karjeros konsultantai pasidalintų savo patirtimi atvykdami į švietimo įstaigas.

 

„Labai gera matyti, kad yra grįžtamasis ryšys. Kada tu pasakoji, o jie pritaria, sako, kad apie „Karjero“ veiklą yra girdėję, kad šis centras jiems netgi jau yra kažkuo padėjęs. Tokiomis akimirkomis geriausiai supranti, kokią reikšmę turi tai, ką darai“, - sakė J. Griškonienė.

 

Pasak jos, kita grupė žmonių, su kuriais tenka dirbti – tei nesimokantis ir nedirbantis jaunimas. Neretai šie žmonės patys pagalbos nesikreipia, juos reikia surasti, paskatinti – tai nėra pats lengviausias darbas.

 

Šiems žmonėms jau neužtenka vien kalbėti apie darbo rinką, apie Alytuje veikiančias įmones ar galimybes įsidarbinti. Tam, kad žmogus rastų darbą, pradėtų dirbti ar mokytis, dažnai jam tenka suteikti kur kas platesnes paslaugas, apimančias ir socialines sritis – tai gali būti ir psichologo konsultacijos, ir sveiko gyvenimo būdo paskaitos, finansinio raštingumo mokymai ir kt.

 

Pasak J. Griškonienės, visiems norisi padėti, paskatinti, nukreipti tinkama linkme. Žmonės – labai skirtingi, tad ir jų poreikai individualūs. Todėl šiais metais regioninis karjeros centras „Karjeras“ organizavo įvairius renginius: informacinio pobūdžio, motyvuojančius, mokomuosius.

 

Mokymai ir renginiai – investicija į jaunimo ateitį

 

Rugsėjo – gruodžio mėnesiais Alytuje vyko jaunimo verslumo skatinimo iniciatyva „Alytaus ID: verslumas”, kurios pagalba buvo siekiama jaunimą paskatinti ieškoti naujų idėjų, gebėti kūrybiškai pažvelgti į įvairias situacijas bei sugebėti sėkmingai organizuoti ir valdyti savo laiką, planus bei darbus.

 

„Žodis „verslumas“ apima daug ką. Tai ir – kritinis, strateginis mąstymas, ir kūrybiškumas, racionalus išteklių valdymas. Visos veiklos buvo vykdomos jaunimą sudominančia forma. Verslumo mokymų dalyviams buvo labai svarbu, kad jų niekas nevertino, nepiršo savo nuomonės. Mokymų vadovai jiems suteikė galimybes būti tokiais, kokie yra“, - pasakojo J. Griškonienė.

 

Akimirka iš verslumo mokymų „Alytaus ID: verslumas”.

 

Taip pat šiais metais Alytaus mokyklose besimokantiems aštuntokams buvo organizuojami baziniai finansinio raštingumo mokymai, kurie pravers ateityje.

 

Didelio jaunimo susidomėjimo sulaukė ir susitikimai, kurių metų buvo galima sužinoti apie nepilnamečių įdarbinimo vasarą galimybes, pažintiniai vizitai į Alytaus miesto įmones.

 

„Aktyviai bendradarbiaujame ne tik su Jaunimo reikalų departamentu ir Alytaus miesto savivaldybe, bet ir darbdaviais. Organizuojame pažintinius vizitus jaunimui į įmones. Tokių išvykų tikslas – parodyti realias darbo vietas ir sąlygas, „pasimatuoti“ dominančias profesijas. Ieškome darbdavių, norinčių bendradarbiauti ir įsileisti jaunus žmones į savo įmones“,- kalbėjo J. Griškonienė.

 

Pasak jos, kitąmet „Karjeras“ planuoja tęsti savo darbus ir, kaip ir šiemet, nepritrūkti ryžto, „užsidegimo“ komunikuojant su jaunais žmonėmis, konsultuojant karjeros klausimais.

 

„Aš pati jaučiu, jog dirbu sau patinkantį darbą, ir mano noras, tikslas yra vienas – kad jaunimas galėtų patikėti, jog kiekvienas žmogus gali ir turi teisę pasirinkti sau tinkančią profesiją ir mylėti savo darbą“, - teigė J. Griškonienė.

 

Jauni žmonės dalinasi gerąja patirtimi

 

Kad „Karjeras“ eina teisinga linkme, patvirtina ir su juo bendradarbiavusių jaunų žmonių įspūdžiai, gerosios patirtys

 

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje besimokančiai Karolinai su karjeros centru bendradarbiauti teko tuomet, kai ji buvo Alytaus miesto mokinių tarybos pirmininkė.

 

„Savivaldybė pasiūlė bendradarbiauti ir džiugu, kad kontaktai užsimezgė. Praėjusių mokslo metų pabaigoje „Karjeras“ progimnazijose ir gimnazijose organizavo mokymus, kaip atrasti save, kaip išsirinkti sau tinkančią profesiją.

 

Buvo daug naudingų žinių. Ir aš džiaugiuosi, kad šie mokymai vyko ne tik gimnazijose, bet ir progimnazijose, kadangi pastarosiose besimokantis jaunimas taip pat turi daug įdomių idėjų, tik kartais reikia juos paskatinti, nukreipti tinkama linkme, kad besimokant gimnazijoje jau  būtų kur kas lengviau apsispręsti, pasirinkti“, - pasakojo Karolina, kuri ne tik mokosi, bet ir užsiima savanoryste, o ateityje planuoja studijuoti teisę arba istorijos pedagogiką.

 

„Karjero“ pagalba džiaugiasi ir Anglijoje psichologiją ir sociologiją studijuojanti alytiškė Rasa. Mergina teigė, kad užteko vieno laiško, kad karjeros centras padėtų jai susirasti praktikos vietą savo gimtajame mieste.

 

„Parašiau J. Griškonienei ir po kelių dienų sulaukiau jos skambučio. Ji pasiūlė praktiką atlikti Alytaus miesto bendruomenės centre. Šiuo metu esu Alytuje, nes praktika dar nepasibaigusi. Džiaugiuosi, kad atsidūriau bendruomenės centre, kur veikla vykdoma itin plačiai, ir yra visos galimybės semtis patirties“, - sakė Rasa. Mergina jau galvoja apie magistrantūros studijas ir atvirauja, kad baigusi mokslus, visgi norėtų dirbti Lietuvoje.

 

Alytuje, Vilniaus gatvėje, Užimtumo tarnybos patalpose veikiantis regioninis karjeros centras „Karjeras“ – tai pirmasis Lietuvoje regioninis karjeros centras, kurį 2019 metais įsteigė Alytaus miesto savivaldybė, Užimtumo tarnyba ir Jaunimo reikalų departamentas.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai