Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jurgio turgeliai. Bijai gripo ar politikos – nusiplauk rankas!

Jurgis Kochanskas  •    •  8:55, 2019-02-10
Kaniūkuose grūdų prisipirko aloviškiai Diana ir Antanas Balevičiai su mažuoju Gabrieliumi.
Jurgio Kochansko nuotr.

Alytuje – pavasarinė artėjančių rinkimų nuotaika. Kaip nesidžiaugti, kai per šildymo sezoną, palyginti su kaina pagal anksčiau galiojusią formulę, sutaupome milijonus eurų! Jei ir toliau rinksime geradarius, apie tai liudija rinkiminės skrajutės, plakatai, dar daugiau sutaupysime, dar geriau gyvensime!

 

Daug žinių apie rinkimus ir kandidatus išsikrapštome iš pašto dėžučių. Tik nereikėtų pamiršti: bijai gripo ar politikos – nusiplauk rankas!

 

Išties, išsiruošęs į vojažą po Alytaus turgelius, pastebėjau, kad vasaris jau merkia akį pavasariui. Pabarbeno lietus, vienas kitas laipsnis šilumos ir prie daugiabučių, vamzdynų trasose atsivėrė gryni žemės lopai, žalias kilimas klojasi. Alytiškiai po langais jau pasipeša savo žiurkėnams šviežios žolės!

 

 Dedančią antį ir gaigalas labiau myli

 

 „Kaime dar labai daug sniego, nesimato jokių žolės lopinių. Velykos balandžio pabaigoje, kažin ar jau bus pavasaris“, – abejoja Jotvingių turgaus sodietės, bet ir jos jau mato šiokių tokių pavasario ženklų.

 

Vasario 9-osios rytas Jotvingių turguje. Ant lauko prekystalių – obuoliai, daržovės, sūriai, sviestas, kiaušiniai, medus.

 

Veršiuojasi karvės, atsirado šviežiapienių, tvartuose beria ėriukus avys. Atšilus orams, pradėjo dėti kiaušinius antys. Turguje dešimtis antinių – 2,3 euro.

 

„Pirmą kartą atvežiau antinių, dar nežinau, kiek prašyti“, – abejojo moteris, beje, pastebėjusi, kuri antis deda, tą ir gaigalas labiau myli.

 

Už dešimtį kaimiškų vištinių kiaušinių mokame 1,8–2 eurus, antiniai – didesni, dar turgaus naujiena.

 

Vasario 9-osios ankstų rytą ant lauko prekystalių varškės sūrius sulig girnapuse rikiavo Zofija Žarnauskienė iš Alytaus kaimo, Laima Pangonienė iš Poteronių, gražių daržovių, obuolių ir ožkos sūrių turėjo Eimantas Bakšys iš Miroslavo seniūnijos, gero medaus – Romas Kazočiūnas iš Radžiūnų.

 

Mėgsta lašinius su medumi

 

Alytaus turguje Jazminų gatvėje gražių kaimiškų vištinių kiaušinių atvežė Vaiva Venčkauskienė iš Alytaus seniūnijos Taukotiškių kaimo.

 

Alytaus turguje Jazminų gatvėje prekiauja Alytaus seniūnijos Taukotiškių kaimo gyventoja Vaiva Venčkauskienė.

 

„Prieš dešimt metų atsikraustėme į senelių sodybą. Vyras Kęstas dirba miške.  Trys vaikai jau suaugę, o aš vežioju jauniausią sūnų į mokyklą ir turguje prekiauju. Laikome ožkas, triušių, turime 60 vištų  – jauniklės jau deda. Turim žemės, grūdų savo užtenka“, – pasakojo moteris.

 

Jazminuose sutikau meno žmones – Ireną ir Juozą Abromavičius. Sutuoktiniai šiltai rengiasi – saugo balsus.

 

„Baliukuose dar padainuojame, – prisipažino Irena ir pridūrė, kad turguje lankosi vos ne kiekvieną dieną, perka po truputį, kas skanu ir abu labai mėgsta baltą mėsą – lašinius.

 

„Aš lašinius užsitepu medumi ir valgau, man skanu“, – atviravo Irena, kurią norėčiau su Juozu išgirsti dainuojant. Sakyčiau, balsingi veteranai, nenusileidžia jaunimui.

 

Jazminuose – balsingieji Irena ir Juozas Abromavičiai, mėgstantys lašinius su medučiu.

 

Jazminų turguje pastebėjau ir maestro Liudą Vaitkų, kuris Alytaus muzikos mokykloje įkūrė Pučiamųjų instrumentų skyrių ir daug metų jam sėkmingai vadovavo. Kur groja Lietuvos pučiamųjų orkestrai, ten groja ir šio muzikos pedagogo veterano mokiniai. Netrukus Vasario 16-oji –  karių orkestras drebins Alytų...

 

„Parduotuvėje – tik apsiperku, perku, kas būtina, ko reikia, o į turgų ateinu pasilepinti“, – sakė Liudas, nepamiršdamas ir savo antrosios pusės – Danutės – pageidavimų.

 

Kaip visada, laukia pirkėjų Jazminų turgaus mėsos paviljono prekiautojai. Tuo tarpu pramoninių prekių paviljonuose dauguma skyrelių nuleidę uždangas laukia geresnių dienų.

 

Alytiškis maestro Liudas Vaitkus parduotuvėse tik apsiperka, o turguje – ir pasilepina.

 

Kaniūkuose pigesnių grūdų nėra

 

Dangaus paraudusi juosta labiau nušvietė vasario 9-osios Kaniūkų turgų. Per dešimt mašinų išsirikiavo su grūdais. Jų atvežusiems nebuvo kada dairytis: pirkėjų netrūko. Labiausiai pirko miežius ir kviečius. Maišas (50 kg) miežių – 12, kviečių – 10–11 eurų.

 

„Atvežiau avižų, 50 kg jų – 10 eurų. Turiu kukurūzų – 11, traiškytų – 12 eurų“, – plačiai išdėliojo grūdus prekybininkas iš Šeštokų Arūnas Paskevičius.

 

Romas Paskevičius iš Lazdijų rajono Šeštokų miestelio atvežė į Kaniūkus kviečių, miežių, avižų ir kukurūzų.

 

Paklausiau lazdijiškį, kas girdėti Kalvarijos turguje, kuriame jis dažnai lankosi.

 

„Nieko ten čiudniau nėra, tos pačios kainos“, – sakė Arūnas.

 

Atvažiavo grūdų pirkti ir jauna šeima iš Alovės – Diana ir Antanas Balevičiai su mažuoju Gabrieliumi.

 

„Laikome pulką vištų, ančių, turime avių, triušių“, – pasakojo Diana apie savo ūkį.

 

„Po 10 eurų prisipirkome kviečių ir namo“, – skubėjo Romas Gataveckas iš Strielčių, bet nepatingėjo nusifotografuoti su savo gražuoliu baltapūkiu.

 

„Atvežiau lapkričio mėnesio triušių, gražūs, prašiau po 15 eurų, – aiškino Romas. – Nei vieno nenupirko, vežuosi namo“.

 

Romas Gataveckas iš Strielčių kaimo į Kaniūkus atvežė paaugintų triušių.

 

Pastebėjau Kaniūkuose atvažiavusių ir prieniškių – šnipinėjo, uostinėjo. Perpardavinėtojai ieškojo pigesnių grūdų, dzūkai žino jų kainą.

Komentarų nėra