Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

A. Jučas: „Infrastruktūros mokestis mūsų mieste – vienas didžiausių: siūlome ženkliai jį sumažinti"

Andrius Jučas  •    •  10:35, 2024-04-24
A. Jučas.

Artėjant ketvirtadienį vyksiančiam Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžiui, Andrius Jučas pasidalino savo įžvalgomis dėl išduotų nuosavų namų statybos leidimų skaičiaus Alytuje mažėjimo ir pristatė savo siūlymus, ko reikėtų imtis, kad situacija pasikeistų.

 

„Išduotų nuosavų namų statybos leidimų skaičius Alytuje stipriai krito, jei tiksliau – daugiau nei dvigubai lyginant 2022/2023m. 

 

Priežasčių matyt yra keletas, bet viena jų – infrastruktūros mokestis, kuris mūsų mieste yra vienas didžiausių Lietuvoje.

 

Pvz.,  norint statytis nuosavą 150 kv.m. namą, savivaldybei brangiausiu tarifu dar turi sumokėti 10 500 Eur šio mokesčio. Nenuostabu, kad Alytaus rajono savivaldybėje, šalia miesto, pradėjo augti ištisi kvartalai naujų namų. Žmonės puikiai supranta, kad pirkdami sklypą Alytuje, dar turės susimokėti antra tiek infrastruktūros mokesčio. O ta infrastruktūra, net ir sumokėjus mokestį, nebūtinai atsiras per kelerius metus, kai jūs statysitės namą.

 

Alytus ne tik, kad nesivysto ir neauga, bet dar ir netenka darbingiausių ir aktyviausių žmonių bei jų sumokamų mokesčių į biudžetą, iš kurių galime finansuoti kitus poreikius. Kai nesurenkamas biudžetas, mokestinę naštą didina likusiems. Alytaus socdemai taip ir daro - šioje kadencijoje jau padidino mokesčius tėvams, auginantiems vaikus: už būrelius, už maitinimą, už prailgintas dienos grupes. Ne procentais, o kartais.

 

Susizgribę, kad čia kažkaip negerai, pateikė projektą, kur bando mažinti šį mokestį, bet tuo pačiu šauna dar kartą sau į kojas. Pvz. 5 populiariausioje Alytaus plėtros teritorijoje statant 150 kvadratinių metrų namą mokestis buvo 6000 Eur, dabar pagal juos būtų 2400 Eur. Bet koks tada apskritai tikslas rinkti šį mokestį, didinti statybų kainą, jeigu jo ir dabar su dideliu tarifu nesurenkame ir negalime žmonėms šios komunalinės (nuotekų ir geriamo vandens) infrastruktūros atvesti ir neaišku kada ji bus atvesta? 

 

Parengiau sprendimo projekto alternatyvą ir kartu su visais opozicijoje esančiais tarybos nariais pateikėme simbolinę įmoką (nes įstatymas įpareigoja nustatyti mokestį). Tai pagal mūsų siūlymą populiariausioje 5 zonoje statant 150 kvadratinių metrų namą pakaktų sumokėti tik 60 Eur įmoką. 100 kartų mažesnę nei dabar yra“, - rašo A. Jučas.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai