Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Ieva Budraitė. „Gerbiamas mere, kas kompensuos tikrąją benzingalvių puotos kainą?“

Ieva Budraitė, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė  •    •  14:15, 2023-08-25
Ieva Budraitė.
Asmeninio albumo nuotr.

Alytaus miesto meras džiūgauja, kad šį savaitgalį „miestą kaitins“ dyzeliniai automobiliai, o jo centrinę gatvę svilins padangos. Taip save žaliu tituluojančio miesto vadovas pristato vyksiantį drago festivalį, į kurį maloniai kviečia šeimas su vaikais.

 

Tačiau norėčiau, kad gerbiamas meras N. Cesiulis pasakytų ir kaip drago organizatoriai ketina atpirkti alytiškiams pagilintų kvėpavimo takų ligų poveikį? Kokia suma pinigų ketina kompensuoti vaistus, reikalingus gydyti širdies darbo sutrikimus? Juk tokie labai konkretūs poveikiai sveikatai atsiranda prisikvėpavus svilinamų padangų išskiriamų kietųjų dalelių, ir kitų, kartais net toksiškų, medžiagų.

 

Poveikį savijautai daro ir triukšmo tarša, kuri, kaip suprantu, yra esminis šio renginio vinis... Įtakos šalia Naujosios gatvės esantiems žaliems plotams neminiu, nes suprantu, kad taip merą taip žavinčio adrenalino sukelia mažai.

 

Galiausiai, norėtųsi iškirsti, kaip toji, mero žodžiais tariant, „nedidelių nepatogumų“ ūkinė pusė? Kaip dragas pagrindine miesto gatve paveiks kelio dangą ir ar organizatorių miestui, tikiuosi, sumokėtos lėšos už teisę organizuoti taršų renginį tai padengs?

 

Esu labai neigiamai nustebusi, kad mano gimtajame mieste, kuris sudėliojęs puikią savęs kaip žalio ir šeimoms skirto miesto strategiją, kaip užimtumas šeimoms siūlomas taršių automobilių varžybų žiūrėjimas. Kokią edukacinę vertę tikimasi sukurti tokiu renginiu?

 

Pasaulis juda link to, kad gyventume tvariau ir atsakingiau žvelgtume į savo poveikį aplinkai. Ir čia kalba neina apie radikalumą. Taip, atsisakyti vidaus degimo varikliais varomų transporto priemonių, šiandien didžiajai daliai žmonių dar nėra praktinių galimybių. Kalba eina apie tai, kad kai jos naudojamos ne susisiekimo būtinybei, o vienadienei pramogai - privalome savęs paklausti, ar tikrai to reikia ir ar kaip visuomenė turėtume toleruoti iš to išplaukiančias pasekmes?

 

Žinau, daugelis sakys, kad tai ne pramoga, tai sportas. Gerai, bet gal tuomet neverskite taip „sportuoti" viso miesto? Iškelkite renginį į erdvę, kurią pasiektų tik tiek, kurie nuodytis nori savo noru.

 

Viliuosi, kad tai paskutinis kartas, kai alytiškiai pastatomi į kvailio vietą.

 

Ieva Budraitė, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai