Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Grąžindamas geradarei skolą, alytiškis įbruko netikrus pinigus

Jurgis Kochanskas  •    •  9:17, 2019-02-08
už 50 netikrų eurų - 50 valandų neatlygintino darbo.
alytusplius.lt nuotr.

Keturis eurus iš pažįstamos moters pasiskolinęs 55 metų Valdas T., grąžindamas skolą, jai įbruko 50 netikrų eurų. Apgavystei paaiškėjus, vyras atsidūrė teisme. Tiesa, nebe pirmą sykį.

 

Istorija, Valdą T. eilinį kartą atvedusi į teisiamųjų suolą, išaiškėjo, kai jam pinigų skolinusi moteris, atgavusi skolą nuėjo į turgų apsipirkti.

 

Įkliuvo į netikrų pinigų platintojų pinkles

 

Alytiškė įprastai apsiperka „Žuvinto turguje“, ji čia kasdien lankosi ir skyriaus pardavėja ją iš matymo jau pažįsta.

 

Tądien moteris ne kažin ką pirko, bet atsiskaitydama padavė 50 eurų banknotą. Pardavėjai sukėlė įtarimą banknoto tekstūra ir ji nuėjo į šalia esantį gėrimų skyrių, kad banknotą patikrintų aparatu. Kišo tuos 50 eurų į aparatą apie 10 kartų - kaskart užsidegdavo raudona lemputė.

 

Apsipirkti atėjusi moteris piniginėje turėjo dar vieną 50 eurų banknotą, kurio tikrumu taip pat suabejota. Moteris nežinojo, kad banknotai netikri, bet žinojo, iš kur juos gavo ir apie tai papasakojo policijai.

 

Ji vienam pažįstamam buvo paskolinusi 5, o kitam – 4 eurus. Vieną rytą  pas ją į butą užbėgo vienas skolininkų ir atidavė skolą: davė  jai 50, ji jam gražino 45 eurus. Po pusvalandžio pasirodė kitas –Valdas T. Ir tas atnešė skolą: jai davė 50, ji jam grąžino 46 eurus.

 

Moterį kiek nustebino tai, kad skolininkai turi tiek pinigų, bet jai nekilo blogų minčių, kad gali būti apgauta.

 

Lietuvoje teistas 11, Didžiojoje Britanijoje – 10 kartų

 

Paaiškėjus, kad pinigai padirbti, vienas iš apgavikų Valdas T. buvo sulaikytas. Netikrų pinigų realizavimo istoriją Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėja užbaigė teismo  baudžiamuoju įsakymu.

 

Įkliuvęs alytiškis teisme atgailavo dėl savo elgesio ir tai tapo lengvinančia aplinkybe. Bet ir sunkinančių yra apsčiai. Eilinį nusikaltimą jis padarė būdamas recidyvistu: Valdas T. Lietuvoje teistas 11, Didžiojoje Britanijoje – 10 kartų. Per pastaruosius 5-erius metus, alytiškis 33 kartus baustas administracinėmis nuobaudomis, nesumokėjęs 6 tūkst.770 eurų baudų.

 

Šįkart už tai, kad įgijo, laikė ir realizavo netikrus pinigus. Valdas T. nubaustas devyniems mėnesiams laisvės apribojimu, įpareigojant bausmės atlikimo metu nuo 22 iki 7 val. jei tai nesusiję su darbu, būti namuose.

 

Kadangi baudžiamoji byla baigta teismo baudžiamuoju įsakymu, bausmė sumažinta trečdaliu, iki šešių mėnesių. Nuteistasis privalės per 4 mėnesius neatlygintinai išdirbti 50 val. sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai