Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Finišavo teisėjų dviračių žygis Camino Lituano keliu

  •    •  14:11, 2023-06-02
Žygio dalyviai aplankė ir Alytaus apyinkės teismo Alytaus rūmus.

Penktadienį finišavo Lietuvos teisėjų dviračių žygis garsiuoju Camino Lituano  keliu. Per 5 dienas 11 šalies teisėjų įveikė daugiau nei 500 km. skersai Lietuvą, aplankė 23 Lietuvos miestus ir miestelius bei 7 pakeliui išsidėsčiusius teismus. Šis teisėjų dviračių žygis buvo skirtas Lietuvos Respublikos teisėjų asociacijos 30-mečiui paminėti.

 

„Teisėjų tarpe netrūksta aktyvių, sportą mėgstančių žmonių. Taigi stengiamės išlaikyti tradiciją ypatingomis progomis suburti kolegas prisijungti prie naujo iššūkio.“, – apie žygio idėją pasakojo vie­nas iš ren­gi­nio ini­cia­to­rių, Ro­kiš­kio rū­mų tei­sė­jas Artūras Di­lys.

 

Teisėjų dviračių žygio maršrutas prasidėjo gegužės 29 d. ties Latvijos ir Lietuvos siena Žagarėje, driekėsi per Šiaulių, Kauno, Alytaus apskritis.

 

Birželio 1 dieną teisėjai aplankė Alytaus apylinkės teismo Prienų ir Alytaus rūmus, kur susitiko su čia dirbančiais kolegomis, o birželio 2 dieną – Lazdijų rūmus ir pasiekė prie Lenkijos sienos esančius Seinus.

 

 

„Džiaugiuosi, kad mums nesunkiai pavyko įveikti šį kelią. Su žygio dalyviais patyrėme ir iššūkių, ir daug linksmų akimirkų – tokios patirtys visada suartina. Teismų darbuotojai visur mus džiugiai pasitikdavo, papa­sa­ko­davo apie savo kas­die­ny­bę, darbus teismo rūmuose.“, – įspūdžiais dalinosi tei­sė­jas A. Di­lys.

 

Kelias buvo nenuobodus  –  reikėjo važiuoti ir akmenuotais keliukais, ir persinešti dviračius per upę ar itin stačias kalvas. Antrą dieną vieno iš teisėjų dviračiui teko keisti padangą.

 

Teisėjai per dieną įveikdavo maždaug apie 100 km. Trumpiausia žygio atkarpa siekė apie 90 km, ilgiausia – apie 115 km.

 

 

Žygyje dalyvavo 11 šalies teisėjų:

 

Nerijus Masiulis (Šiaulių apygardos teismas) organizatorius
Artūras Dilys (Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai) organizatorius
Arūnas Bartkus (Vilniaus apygardos teismas)
Augustinas Mitkus (Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai)
Donatas Jatužis (Panevėžio apygardos teismas)
Ignas Totilas (Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai)
Inga Štuopienė (Vilniaus apylinkės teismas)
Kristina Jurevičienė (Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmai)
Marius Steponaitis (Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmai)
Donatas Dauginis (Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai )
Daiva Domeikienė (Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai)

 

Paskutinį kartą teisėjai dviračiais keliavo aplink Lietuvą minint Lietuvos teismų 100-metį 2018 m., o šiemet pasirinko naują iššūkį – Camino Lituano kelią.

 

Camino Lituano kelias – pirmas ir vienintelis savarankiškai keliauti paruoštas 500 kilometrų šiuolaikinis piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo.

 

Visas teisėjų dviračių žygio akimirkas kviečiame pamatyti Lietuvos teismų Facebook ir Instagram paskyrose.

 

Komentarų nėra