Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 13 933

Eičiūnuose savaitgalį šurmuliavo tradicinė kraštiečių šventė

Alytaus rajono savivaldybės inf.  •    •  14:39, 2019-08-05
Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas pasveikino į kraštiečių šventę susirinkusius eičiūniškius.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Šeštadienį Butrimonių seniūnijoje, Eičiūnų kaime vyko kraštiečių šventė. Ji sukvietė kelias kartas jame gyvenančių, jau išvykusių kitur gyventi, bet vis tiek nepamirštančių tėviškės Eičiūnų krašto žmones.

 

Į susitikimą atvykusius kraštiečius pasveikino Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, LR Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, savivaldybės tarybos narys Kęstutis Patinskas, Butrimonių seniūnas Algirdas Jusas.

 

Meras A. Vrubliauskas pasidžiaugė idėja sukvieti krašto žmones į susitikimą, kad jame dalyvauja nemažai jaunimo, palinkėjo šią tradiciją tęsti ir ateityje.

 

Eičiūnų krašto šventės „Takelis veda vėl namo“ iniciatorė, Alytaus rajono kultūros centro  Butrimonių filialo kultūrinių renginių organizatorė Dalia Jusienė dėkojo savivaldybei ir privatiems rėmėjams už paramą, už pagalbą seniūnijai, rajono viešosios bibliotekos Eičiūnų filialui, renginį vedusiai Eičiūnų bendruomenės pirmininkei Mildai Stanevičienei, savivaldybės tarybos nariui K. Patinskui už padovanotą fejerverką. 

 

Pasak ne pirmus metus kraštiečius sukviečiančios D. Jusienės, šiemet į renginį susirinko apie pustrečio šimto kraštiečių, gyvenančių ne tik čia, bet ir kituose Lietuvos rajonuose, užsienyje.

 

„Pirmoji kraštiečių susitikimo šventė vyko maždaug prieš 15 metų. Pradžioje darydavome koplyčioje, keli metai organizuojame renginį lauke. Mūsų, Eičiūnų krašto žmonių, susitikimai tapo tradicija, džiaugiamės, kad žmonės susirenka, atvyksta jaunimo, išvykusio studijuoti“, – pasakojo D. Jusienė apie tradicija tapusį eičiūniškių susitikimą.

 

Šiemet jis pradėtas daina „Lietuva brangi“ bei eilėmis apie tėviškę. Koncertavo Eičiūnų suaugusių ir jaunimo kapelos, folkloro ansamblis „Žolynai“, butrimoniškė Toma Anušauskaitė, kapelija iš Kauno „Kaimo vaike“, Onuškio kapela, Vitalijus Pauliukas, Donata Gutauskienė-Laisva. Žmonės galėjo pasivažinėti Kęsto Žeimio vadeliojama karieta.

 

Renginio metu Butrimonių seniūnas A. Jusas pasveikino ir apdovanojo padėkomis gražiai tvarkomų Eičiūnų krašto sodybų savininkus. Šiemet apdovanojimai skirti Valerijonui Linkevičiui, Jaroslavai ir Koliai Jakipčuk, Neringai ir Sauliui Venskevičiams.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra