Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Dėl padangų perdirbimo gamyklos statybų Alytuje – naujas sprendimas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:05, 2020-07-28
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Įmonės „Raguvilė“ planai Alytuje statyti padangų perdirbimo gamyklą, regis, greitai į priekį nepasistūmės. Įmonė laukė, kol Aplinkos apsaugos agentūra priims sprendimą dėl statyboms reikalingo taršos leidimo išdavimo, tačiau įstaiga nusprendė „Raguvilės“ pateiktos paraiškos leidimui gauti nepriimti.

 

„Sprendimas priimtas vadovaujantis PAV (Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo) įstatymu, pagal kurį vykdyti produktų iš elastomerų gamybos ar perdirbimo veiklą, kai gamybos ar perdirbimo pajėgumas –10 ar daugiau tonų per parą, reikalinga atlikti atranką dėl poveikio aplinkai vertinimo“, - situaciją komentavo Aplinkos apsaugos agentūros atstovė ryšiams su visuomene Lina Gaidžiūnaitė.

 

Ji atkreipė dėmesį, kad jog taršos leidimas gali būti išduodamas tik atlikus planuojamos ūkinės veiklos atranką dėl poveikio aplinkai vertinimo ar poveikio aplinkai vertinimą, kai vadovaujantis PAV įstatymu tokios procedūros yra privalomos. O šiuo atveju taip ir yra.

 

AlytusPlius.lt primena, kad „Raguvilė“ turi planų kone toje pačioje vietoje Pramonės gatvėje, kur pernai kilo didysis gaisras, statyti naują padangų perdirbimo gamyklą.

 

Alytaus miesto vadovai tokiems ketinimams kategoriškai nepritaria, o įmonės „Raguvilė“ direktorius Virginijus Brazauskas teigė, kad visi iš klaidų pasimokė ir veiklą planuojama vykdyti tik saugiai, laikantis teisės aktų.

 

Aplinkos apsaugos agentūra, gavusi prašymą išduoti taršos leidimą, buvo kreipusis į Alytaus miesto savivaldybę, Alytaus priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą bei Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, norėjo išgirsti įstaigų atstovų nuomonę ir pastabas.

 

Gavus jas, kaip jau minėta, buvo nuspręsta atlikti atranką dėl poveikio aplinkai vertinimo. Po šio proceso paaiškės, ar būtų reikalinga atlikti ir poveikio aplinkai vertinimą, ir ar galima išduoti taršos leidimą.