Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Norui įrengti padangų perdirbimo gamyklą miesto valdžia sako „ne“

Raimonda Bernatavičienė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  8:50, 2020-06-23
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Kone toje pačioje vietoje Pramonės gatvėje Alytuje, kur pernai kilo milžiniškas gaisras, vėl norima įrengti padangų perdirbimo gamyklą. Tokių planų turi Neringos mieste registruota įmonė „Raguvilė“. Alytaus miesto vadovai tokiems ketinimams kategoriškai nepritaria, o įmonės vadovas tvirtina, kad reikėtų kaip tik pasimokyti iš padarytų klaidų, o ne uždaryti duris verslui.

 

Aplinkos tvarkymo paslaugas teikianti įmonė „Raguvilė“ Pramonės gatvėje yra įsigijusi patalpas, kuriose planuoja atidaryti padangų perdirbimo gamyklą. Aplinkos apsaugos agentūrai įmonė jau yra pateikusi prašymą išduoti tokiai veiklai vykdyti būtiną taršos leidimą.

 

Tačiau įmonei atsakymo teks palaukti, kadangi Aplinkos apsaugos agentūra, prieš išduodama leidimą, nori išgirsti Alytaus miesto savivaldybės, Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nuomonę ir pastabas.

 

Alytaus miesto savivaldybė savo atsakymą jau žino. „Mūsų pozicija aiški – nesutinkame, kad Alytuje veiktų tokia gamykla. Mes jau turime karčios patirties tuo klausimu ir rizikuoti neketiname. Šalia yra Medicininės reabilitacijos ir sporto centras, Alytaus kultūros centras, kitos įstaigos. Mūsų nuomonė yra tokia, o ką pasakys kitos įstaigos, nežinome“, - pirmadienį sakė Alytaus miesto vicemeras Šarūnas Klėgeris.

 

Miesto meras Nerijus Cesiulis dar praėjusią savaitę pareiškė „tokio pobūdžio reikalams Alytuje griežtai sakantis „ne“.

 

„Investuotojų mes labai laukiame. Tačiau su tokiu verslu patirties jau turime. Prisismulkinome sočiai.

 

Kad ir koks tai pelningas verslas, padangas perdirbkite kuo toliau nuo mūsų miesto“, - teigė N. Cesiulis.

 

Galutinį sprendimą dėl taršos leidimo išdavimo priims Aplinkos apsaugos agentūra, tačiau vicemeras Š. Klėgeris sakė, kad, kiek jam žinoma, tokiais atvejais į kitų įstaigų pastebėjimus yra įsiklausoma.

 

Kad visų trijų įstaigų pastabos bus svarbios priimant atitinkamus sprendimus, patvirtino ir Aplinkos apsaugos agentūros atstovė ryšiams su visuomene Lina Gaidžiūnaitė. Ji teigė, kad „Raguvilė“ yra informuota, kad klausimas dėl taršos leidimo išdavimo užsitęs.

 

„Kol negausime atsakymų iš įstaigų, kurioms pateikėme užklausą, tol sprendimo nebus. Šiuo atveju poveikio aplinkai vertinimo atlikti nereikia, reikalingas taršos leidimas. Tačiau kadangi veiklą norima vykdyti beveik toje pačioje vietoje, kur pernai įvyko gaisras, norime žinoti atitinkamų įstaigų vertinimus šiuo klausimu. Galbūt po praėjusių metų gaisro jie yra priėmę tam tikras taisykles, apribojimus“, - situaciją komentavo L. Gaidžiūnaitė.

 

Tuo metu įmonės „Raguvilė“ vadovas Virginijus Brazauskas mano, kad į  jo įmonės planus užsiimti padangų perdirbimu žiūrima per jautriai.

 

„Iš to gaisro mes kaip tik visi pasimokėme ir turėtume padaryti išvadas, o ne kategoriškai sakyti ne. Mes visi turime padaryti viską, kad nelaimė nepasikartotų“, - kalbėjo įmonės vadovas.

 

Jo nuomone, prieš priimant sprendimus, reikėtų labiau įsigilinti ir išanalizuoti įmonės planus. Pasak V. Brazausko, jei būtų atidaryta įmonė, joje vienu metu būtų laikoma tik 100 tonų padangų. Tikslas būtų jas iškart perdirbti, o ne sandėliuoti.

 

„Įmonėje, kur kilo gaisras, buvo laikoma tūkstančiai tonų padangų. Taip, tokiam verslui aš irgi sakau ne. Tačiau reikia įsigilinti ir neuždaryti durų visiems. Tiek įmonėms, tiek gyventojams tokia paslauga ir konkurencinga kaina yra reikalinga. Ateityje galbūt ir paramą gautume, įsirengtume modernias patalpas, tačiau jeigu yra išankstinis pasipriešinimas, apie ką galime kalbėti?“ – retoriškai klausė verslininkas, šiuo metu laukiantis taršos leidimo išdavimo.

 

Jeigu jis būtų išduotas, prasidėtų gamyklos projektavimo darbai, būtų tariamasi su miesto valdžia, bendruomene.

 

„Turime patalpas, žemės sklypą, įstatymai leidžia, tai mes ir darome. Negi kažkas iš tikrųjų galvoja, kad man reikalingas gaisras? Kad aš noriu sudeginti savo įmonę? Tai tikrai nelogiška, to nereikia nė vienam“, - teigė V. Brazauskas.