Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Aptarti bendri nelegalios ekonominės veiklos mažinimo veiksmai

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  10:55, 2023-06-09
Merė Rasa Vitkauskienė priėmė Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkę Juditą Stankienę, Kontrolės departamento direktorę Ligitą Brazauskienę, Mokestinių priemokų departamento antro skyriaus vedėją Viliją Vasiliauskienę bei Užimtumo tarnybos Kauno klientų aptarnavimo departamento patarėją Nidą Cibulskienę.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono savivaldybė prisidės prie gyventojų švietimo mokesčių ir užimtumo klausimais, kuris būtinas siekiant sumažinti šešėlinę ekonomiką. Merė Rasa Vitkauskienė priėmė Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkę Juditą Stankienę, Kontrolės departamento direktorę Ligitą Brazauskienę, Mokestinių priemokų departamento antro skyriaus vedėją Viliją Vasiliauskienę bei Užimtumo tarnybos Kauno klientų aptarnavimo departamento patarėją Nidą Cibulskienę.

 

Susitikime aptartas rajono savivaldybės pajamų surinkimas,  galimas institucijų bendradarbiavimas, siekiant mažinti nelegalaus darbo, šešėlinės veiklos, pajamų slėpimo atvejus.

 

 

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė J. Stankienė pakvietė kartu vykdyti gyventojų  švietimą mokesčių, užimtumo, individualių veiklų klausimais. Pasak jos, skaidri veikla sumažintų ir savivaldybės socialinių pašalpų išlaidas. „Galėtų apie nelegalią veiklą pranešti  ir seniūnai, nes kas gi geriau žino, kur nelegali statyba, kur nelegaliai remontuoja automobilius, kur vyksta nelegali alkoholio, tabako gaminių prekyba. Tokios informacijos tikrai lauktume“, – J. Stankienė ir pasiūlė rinkti seniūnų seniūną, o labiausiai mažinusį ekonominės veiklos šešėlį prieš Kalėdas apdovanoti.

 

„Suprantu, kad pranešti apie negeroves nelengva, bet mūsų visų didžiausias tikslas jūsų ir kituose regionuose, kad bedarbių eilės būtų kuo mažesnė, kad jie įsitrauktų į darbo rinką, kad verslas klestėtų, leisdamas dirbti žmonėms ir jie gautų pajamų. Pajamos didėtų – didėtų įplaukos į biudžetus. Tai kertiniai dalykai, dėl kurių kviečiame bendradarbiauti“, – sakė J. Stankienė.

 

Užimtumo tarnybos Alytaus skyriaus patarėja Nida Cibulskienė pastebėjo, jog institucijų bendro darbo didžiausia pridėtinė vertė, kad žmonės pajaučia, jog jos susivienijusios visos kartu fiksuoja pažeidimus.

 

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė J. Stankienė sakė, kad į savivaldybę kreipsis ir dėl atsiskaitymų mokyklų valgyklose skaitmenizavimo projekto, skirto mažinti atsikaitymą grynaisiais pinigais, organizuos susitikimus mokyklose, kad galėtų paskatinti vaikus ir jaunimą taip pat naudotis banko kortelėmis.

 

 

Merė sutiko, kad informacija apie mokesčius ir jų svarbą valstybei, šešėlinės ekonomikos žalą turi pasiekti ir vaikus, kad sąmoningumas augtų kartu su jais. „Prisipažinsiu, mano pačios vaikai tai pat gauna grynų pinigų, bet sutinku, kad banko kortelė yra paskata, tada pagalvosiu apie ją ir saviems. Jūsų iniciatyva teisinga ir gera“, – sakė merė.

 

Rajono merė R. Vitkauskienė padėkojo už vizitą ir patikino, kad savivaldybė prisidės prie visuomenės švietimo mokesčių, ekonominių, veiklų užimtumo klausimais, paskatins įsitraukti švietimo įstaigas, nes tai yra naudinga ir valstybei, ir savivaldybei, ir patiems žmonėms.