Alytuje atidaryta vaškinių figūrų paroda

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  17:02, 2017-10-06
Parodos kuratorius pristatė vaškinių figūrų gaminimo procesą.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus kultūros ir komunikacijos centre penktadienį popiet atidaryta per visą Europą keliaujanti vaškinių figūrų paroda. Pasižiūrėti žymių žmonių ir animacinių filmų herojų „antrininkų“ atvyko ir pirmieji alytiškiai, kuriems susižavėjimą kėlė vaškinių figūrų tikroviškumas.

 

Kaip teigė Alytaus kultūros ir komunikacijos centro kultūros renginių vadybininkas Vidas Simanauskas, kad paroda iš Palangos, prieš iškeliaudama į Estiją, užsuktų ir į Alytų, reikėjo įdėti daug pastangų. „Derybos dėl šios parodos prasidėjo prieš metus laiko“, - sakė V. Simanauskas.

 

Parodos kuratorius skulptorius Norairo Arutunjan pasakojo, kad pagaminti vieną vaškinę figūrą užtunkama apie pusę metų. „Pirmiausia pradedamas formuoti veidas, paskui – kūnas, tuomet siuvami drabužiai. Stengiamasi, kad kiekvieno personažo drabužiai atitiktų tą periodą, kuriame gyveno konkretus žmogus. Prie vienos skulptūros dirba nuo 15 iki 18 meistrų“, - sakė N. Arutunjan.

 

Kiekviena vaškinė figūra po parodos yra atnaujinama.

 

Kad žmogus, apsilankęs parodoje ne tik pamatytų, bet ir sužinotų, prie kiekvienos vaškinės figūros yra informacinė lentelė, kurioje pateikiama informacija apie personažą. „Taip žmogus išsineša tam tikrą žinių bagažą“, - sakė parodos kuratorius.

 

Parodoje galima išvysti net trisdešimt septynias vaškines figūras, kurios aprengtos tuomečiais autentiškais drabužiais, dėmesį skiriant ir smulkioms detalėms: sagoms, papuošalams, batams, plaukams.

 

Į Alytaus kultūros ir komunikacijos centrą atvežti pramogų, mokslo, meno pasaulio, istoriniai veikėjai: Liudvikas II, Napoleonas Bonapartas, Čingischanas, Lady Gaga, Lučianas Pavarotis, Leonardas da Vinčis, S. Dali ir kiti.

 

Yra įrengta ir atskira erdvė vaikams, kurioje galima išvysti animacinių filmų veikėjus.

 

Parodos lankytojai gali ne tik grožėtis eksponatais, bet ir įsiamžinti su jais.
 

Vaškines figūras sukūrė Olandijos, Belgijos, Estijos bei Rusijos meistrai.  

 

Parodą alytiškiai gali aplankyti nuo spalio 7 iki lapkričio 11 dienos. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai