Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus mokyklų vadovai sukruto dėl nepakeliamo karščio klasėse

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:01, 2019-06-11
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Karšti orai trauktis neketina, o Alytaus mokyklos dėl sunkiai pakeliamų mokymosi sąlygų prikaitintose klasėse jau skambina pavojaus varpais. Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas jau sulaukė kelių ugdymo įstaigų vadovų skambučių su parašymais patarti, kaip toliau elgtis.

 

„Skambino dviejų bendrojo ugdymo mokyklų ir vienos ikimokyklinio ugdymo įstaigos vadovai. Paskutinį kartą apie rekomendacijas, kaip pagerinti mokymosi sąlygas, kalbėjau su Jotvingių gimnazijos direktoriumi. Visais atvejais, kai į mane kreipėsi, aš sakiau, kad pirmiausia turime rūpintis mokinių sveikata“, - teigė V. Valūnas.

 

Jis mokyklų vadovams patarė realiai įvertinti esamą situaciją, pastato būklę ir priimti mokinių savijautai palankų sprendimą.

 

„Vadovai geriausiai žino, kokios jų mokyklose yra sąlygos. Aš rekomendavau trumpinti pamokas, pasirinkti kitą – vėsesnę ugdymo aplinką. Variantų, kaip organizuoti pamokas esant karštiems orams,  yra ne vienas. Mokyklų vadovams yra išsiuntinėtos Švietimo, mokslo ir sporto ministro rekomendacijos ir aš patariau jų laikytis“, - kalbėjo V. Valūnas.

 

Kaip skelbė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant karštiems orams, kai patalpose temperatūra didesnė negu 28 laipsniai, ugdymo procesas gali būti koreguojamas: pamokos gali būti trumpinamos, vykti lauke, parke, vėsesnėse patalpose.

 

Šiemet mokslo metai yra ilgesni nei praėjusieji. Socialinėje erdvėje jau galima rasti mokinių nusiskundimų dėl prastos savijautos karštose patalpose ir dėl neva tai neefektyviai ugdymosi prasme išnaudojamo laiko.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra