Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus meras: kritikuojančius raginu suprasti, jog būstai reikalingiausi daugiavaikėms mamoms, onkologiniams ligoniams

Daina Baranauskaitė, Kastytis Skrabulis  •    •  21:27, 2024-04-18

Pasibaigus penkerių metų projektui, uždaromi Europos Sąjungos ir Alytaus miesto savivaldybės lėšomis įsteigti savarankiško gyvenimo namai. Tiesa, nei vienas iš čia gyvenusių 19 -os asmenų, kaip tikina Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, nebus išvaryti į gatvę. Jiems pasiūlytas kiek prastesnių sąlygų apgyvendimas žemesniuose Alytaus nakvynės namų aukštuose, dalis gyvenimo vietas susirado patys.

 

 

„Nei vienas žmogus, kuris buvo savarankiško gyvenimo namuose, nebus išvarytas į gatvę, visais bus pasirūpinta. Tiesa, negyvens geriausiose sąlygose. Buvusiuose savarankiško gyvenimo namuose įskurs tie, kam labiausiai skauda: našlaičiai, mamos su penkiais vaikais, onkologiniai ligoniai. Plėsime socialinių būstų galimybes, įrengsime apie 13 socialinių būstų. Mane išrinko alytiškiai ir aš turiu rūpintis tais, kuriems labiausiai to reikia. Juolab, dalis buvusių savarankiškų namų gyventojų  - tik registruoti mieste, tačiau iš tiesų buvę kitų savivaldybių gyventojai, buvę ar vis dar yra alkoholio draugijoje“, - kalbėjo meras.

 

Alytaus nakvynės namų atstovė Inga Gervelė tikina, jog sąlygų pabloginimas buvusių savarankiškų namų gyventojus nuliūdino, mat gražiose patalpose jiems teko pasitempti, mesti alkoholį ir kitus žalingus įpročius.

 

Buvusiuose savarankiško gyvenimo namuose - išsikraustymo nuotaikos. Daugelis kambarių jau atlaisvinti. Sutiktas alytiškis Jonas sako, jog nemato nieko blogo keltis gyventi į antrą aukštą, laikino apgyvendinimo patalpas, jeigu geresnių kambarių reikia mamoms su vaikais. „Turiu ir aš dukrų, bet gyventi pas jas negaliu“, - sako pusamžis vyras.

 

Antrame aukšte, laikino apgyvendinimo patalpose sutiktas Pranas nusiteikęs pavasariškai: pasimerkęs pražydusių ievų, jį sutikome šluojantį kiemą. „Kai operavo pirštą - ir aš gyvenau tuose gražiuose kambariuose. Dabar atsikėlęs į antrą aukštą ir man gerai. Net armonika jums pagročiau, tik neturiu. Dar ir žmonos neturiu“, - sakė vyras.

 

Kai kuriems namų neturintiems asmenims tenka gyventi ir pirmame nakvynės namų aukšte, kur įrengti tik gultai.

 

Išsamiau - videoreportaže.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai