Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Natūralią kosmetiką gaminantys alytiškiai: kelias nelengvas, bet prasmingas

Daina Baranauskaitė  •    •  11:33, 2020-11-27
Asociatyvi nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Europos atliekų mažinimo savaitę AlytusPlius.lt tęsia rašinių ciklą visuomenės sąmoningumo, tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Šįkart kalbiname prieš devynerius metus veiklą pradėjusius, naujos kartos kosmetikos gamyba Alytuje užsiimančius verslininkus Laimutį Kumetį ir Martyną Maciką.

 

Pristatydami savo įmonę ir veiklas teigiate, jog VIVI – reiškia „pilnas gyvybės“. Tai – Jūsų veiklos esmė ir prasmė. Kuriate kosmetiką be cheminių priedų, ekologiškų medžiagų pagrindu. Neabejoju, kad darote analizę – ar vartotojui svarbi įmonės ekologiškumo kryptis?

 

Vis daugiau klientų teiraujasi ar gali grąžinti tarą ir ar galima įsigyti produktų papildymų didesnėmis talpomis, o tai rodo, kad klientams rūpi ekologija.

 

Kadangi koncentruojatės į natūralumą, ekologinę atsakomybę, kiek Jums svarbu gamyboje mažinti atliekų susidarymą? Kokių priemonių imatės?

 

Pradėję veiklą supratome, kad pasirinkome kelią, kuriuo eidami prisiimame atsakomybę nuolatos šviesti žmones, kodėl rinktis natūralius produktus, kodėl verta investuoti į save. Visos naudojamos VIVI kosmetikos medžiagos draugiškos aplinkai. Prieš priimant sprendimus, kokius produktus išleisti į rinką, kaip juos pateikti, dažnai atsisakome antrinių pakuočių. Kiek leidžia technologijos, stengiamės ant didžiosios daugumos produktų neklijuoti etikečių. Prieš 7 metus ant daugumos produktų pakuočių pradėjome dėti tiesioginę spaudą t.y. pernešti spaudą tiesiogiai ant pakuočių šilkografijos būdu.  

 

Ar gaminti ekologiškus produktus, sumažinti atliekų susidarymą – naudingi faktoriai verslui? Paklausiu paprasčiau: ar apsimoka?

 

Tai – tikrai ne lengviausias kelias, bet, mūsų supratimu, teisingas. Pirmiausia, mums prioritetas buvo gaminti tokius produktus, kuriuos galėtumėme naudoti patys ir dovanoti savo artimiems žmonėms. Dažniausiai verslai pradedami iš kitos pusės. Jeigu būtumėm pradėję verslą standartiniu keliu, tikriausiai natūralumas/ekologija nebūtų mūsų pasirinkimas, nes šis kelias daug brangesnis ir investicijų grąža mažesnė. Šiandien galime pasidžiaugti, kad žmonių sąmoningumas į natūralią kosmetiką stipriai auga, o ilgamečiai mūsų klientai tai liudija.

 

Kokie planai ateičiai, ar valstybė palaiko ir remia inovatyvius atliekų mažinimo būdus?

 

Viena iš VIVI vizijų – pradėti gamintis patiems tarą iš draugiško aplinkai plastiko, kaip pvz. kukurūzų krakmolo ar kitų alternatyvų. Kai pavyks pradėti gamintis tarą pas save, tada ir bus galimybė ją patiems perdirbti. Tokiu atveju, taros grąžinimas įgaus prasmę, nes šiandien taros grąžinimo marketingas, dauguma atvejų, tik priedanga ekologijai, mat panaudoti naudotą tarą-plastiką praktiškai – sudėtinga, ir dauguma priimtos taros keliauja į šiukšlynus.

 

Kiek man žinoma, už išleistas pakuotes į rinką mokesčiai stipriai išaugo, o draugiškesnio aplinkai plastiko kategorijos neišskiriamos, todėl, jeigu gamintojas ir pasirinks naudoti greičiau suyrantį plastiką, kuris 2-3 kartus brangesnis už įprastą, gamintojams vis tiek taršos mokesčiai išlieka tie patys.

 

Šių dienų tiesa tokia, kad už dalį draugiškesnės pakuotės, antkainį moka klientai, todėl, kurie moka daugiau – suprasdami ar ne, prisideda prie ekologiškos idėjos ir tai džiugina.

Rekomenduojami video: