Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

KLINIKOJE ERIVITA – viskas, ko reikia dailiai šypsenai

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  13:02, 2015-06-29
Patikėkite savo dantis profesionaliems gydytojams ODONTOLOGIJOS KLINIKOJE ERIVITA.
AlytusPlius.lt nuotr.

Graži šypsena – vienas labiausiai žmogų puošiančių dalykų. Tiems, kurie vengia šypsotis, gėdindamiesi kreivų dantų ar negali pasigirti balta šypsena, problemas padeda išspręsti Alytuje esančioje ODONTOLOGIJOS KLINIKOJE  ERIVITA dirbantys profesionalūs gydytojai. Naudodamiesi moderniausia įranga ir sukaupta patirtimi,  jie užtikrina maksimalų gydymo rezultatą – ir pacientas vėl gali drąsiai šypsotis.

 

„Kiekvieno paciento situaciją vertiname individuliai. Apžiūrėję dantis, parenkame jam tinkamiausią gydymo būdą. Suprantame, kad žmonės dirba, yra užimti, ne visi klinikoje gali apsilankyti dienos metu ar šiokiadieniais, todėl į darbo grafiką žiūrime lanksčiai: dirbame savaitgaliais, pacientus priimame ir vakare. Visada teiraujamės, koks laikas pacientui būtų tinkamiausias“, - sakė KLINIKOS ERIVITA vadovė gydytoja odontologė Erika Morkūnaitė.

 

Kreivi dantys: kada kreiptis pas gydytoją?

 

Amžiaus apribojimų nėra. „Išsitiesinti dantis gali įvairaus amžiaus žmonės, tačiau vaiką tėvams pas ortodontą (gydytoją, koreguojantį kreivus dantis ir netaisyklingą sąkandį) apžiūrai patariama atvesti tada, kai jis yra 8 metų amžiaus.

 

Pasitaiko, kad atveda ir jaunesnius vaikus – 4-5 metų, nes esant atviram kryžminiam  sąkandžiui, jau reikia gydytis. Viskas priklauso nuo situacijos“, - sakė klinikoje  kreivų dantų atstatymu, netaisyklingo sąkandžio koregavimu besirūpinanti gydytoja ortodontė Inga Jančiauskaitė.

 

Breketai gali būti ir nepastebimi

 

Yra dvi ortodontinių aparatų, skirtų dantų tiesinimui ir sąkandžio koregavimui, rūšys: išimami ir neišimami. Išimami – tai įvairios plokštelės, funkciniai aparatai, veido kaukės,  lankai, kurie paprastai naudojami vaikams ir paaugliams, kol žandikaulis dar auga. Prieš parenkant gydymo būdą, atsižvelgiama ne tik į dantų, bet ir į sąkandžio padėtį.

 

Neišimami – breketai –  dedami paaugliams ir vyresnio amžiaus žmonėms, kuomet žandikaulio augimas yra sulėtėjęs. Pasitaiko, kad breketus reikia dėti ir  7-8 metų vaikams, kai dantys yra labai netaisyklingi ir plokštelės niekuo padėti negali. Tokiu atveju breketai yra dedami tik ant kelių dantų – taikoma dalinio breketo sistema.

 

Breketai taip pat yra skirstomi į išorinius ir vidinius, priklausomai nuo to, kurioje dantų pusėje jie yra klijuojami. KLINIKOJE ERIVITA galima dėtis ne tik standartinius metalinius, bet ir keramikinius ar safyrinius breketus.

 

„Metaliniai breketai yra pats pigiausias variantas ir dažniausiai pasirenkamas gydymo metodas. Visgi nemažai žmonių, kuriems rūpi estetinis vaizdas, renkasi keramikinius ir safyrinius breketus. Jų kaina didesnė, bet vizualiai jie gražesni, jų beveik nesimato“, - sakė ortodontė I. Jančiauskaitė.

 

Keramikiniai breketai yra balti, safyriniai – skaidrūs. Tiems, kurių dantys yra gelsvesni ar tamsesnio atspalvio, rekomenduojama rinktis safyrinius: jie susilygina su dantų spalva ir būna nepastebimi. Keramikiniai yra balti, tad užklijavus ant gelsvesnių dantų, tampa labiau pastebimi.

 

Nepriklausomai nuo to, iš ko padaryti breketai, gydymas su visais vyksta vienodai, skiriasi tik estetinis vaizdas.

 

„Kadangi šiais laikais labai svarbu estetika, apie 80 procentų suaugusių žmonių renkasi safyrinius ir keramikinius breketus. Galima apačioje klijuoti metalinius, o viršuje safyrinius – kaip pacientas pageidauja“, - kalbėjo I. Jančiauskaitė.

 

Gydymo laikas individualus

 

Breketai prie dantų yra priklijuojami. Ši procedūra yra neskausminga, tačiau pacientas, praėjus keletui valandų po breketų uždėjimo, gali pajausti nedidelį diskomfortą, kuris paprastai dingsta jau po 2-3 dienų.

 

Uždėjus breketus, pas ortodontą reikia apsilankyti kas 6-8 savaites, nes jie turi būti šiek tiek paveržiami, stebima dantų reakcija. Vėliau užtenka pasirodyti po 6-12 mėnesių.

 

Ortodontinis gydymas priklauso nuo konkrečios situacijos, kiekvienam jis gali tęstis skirtingai. Vidurkis yra du metai, kai kuriems prireikia ir penkių.

 

„Gydymas iki penkių metų gali užsitęsti tada, kai problemos yra didesnės negu vien kreivi dantys. Dantys gali būti tiesūs, bet žandikaulis ir sąkandis netaisyklingi. Jeigu tai pastebima laiku, problemą galima išspręsti ir su breketais, tačiau pavėlavus, prireikia ir chirurgo pagalbos“, - tikino I. Jančiauskaitė.

 

Gydytojos teigimu, pasitaiko, kad vaikui plokštelės nepakanka, paaugus reikia dėti ir breketus. „Situaciją reikia nuolat stebėti. Vaikų žandikaulis auga, dantų padėtis keičiasi.  Gydome iki pat pabaigos, kol dantys ir sąkandis būna nepriekaištingi“, - sakė gydytoja ortodontė.

 

Įgudus breketus prižiūrėti nesudėtinga

 

Prie breketų maistas kimba labiau nei prie dantų. Dantų valymui ortodontė paskiria papildomą tarpdančių šepetėlį, tarpdančių siūlą, vieno danties šepetėlį. Įgudus valyti nesudėtinga. Valymas užtrunka iki 10 minučių.

 

„Natūralu, kad prie breketų reikia priprasti. Juos nešiojant, negalima kramtyti kieto maisto – ne dėl to, kad gali nukristi breketai, bet dėl šiek tiek padidėjusio dantų jautrumo. Pasitaiko, kad kandant ką nors kieto, dalis breketų nukrenta, bet pacientams dėl to baimintis nereikia. Tokiu atveju, kiek galima anksčiau, reikia apsilankyti pas ortodontą, ir nukritusi dalis vėl priklijuojama“, - apie retai pasitaikančius atvejus kalbėjo I. Jančiauskaitė.

 

Pasak gydytojos, jaučiantiems diskomfortą dėl kreivų dantų, baimintis procedūros tikrai nereikėtų. ODONTOLOGIJOS KLINIKOJE ERIVITA pacientui bus parinktas tinkamiausias gydymo būdas, profesionalai patars, ko imtis vienu ar kitu atveju.

 

„Uždėjus breketus daugelis žmonių sako, kad tikėjosi, jog bus blogiau. Ne vienas ateina prisiskaitęs klaidingos informacijos internete. Jei kyla klausimų, geriausia konsultuotis su profesionalais“, - teigė ortodontė I. Jančiauskaitė.

 

Išbalinus dantis – rezultatas matomas iškart

 

Po dantų balinimo procedūros ODONTOLOGIJOS KLINIKOJE  ERIVITA pacientas pirminį efektą gali pamatyti iškart. Galutiniai rezultatai matomi po 12 valandų. Balinimo procedūra užtrunka 1.30 valandos.  Ji yra neskausminga, tačiau kai kurie pacientai po to jaučia laikiną dantų jautrumą.

 

„Balinimo aktyvumą galima reguliuoti. Siekiame maksimalaus rezultato, bet pats pacientas nusprendžia, kiek jam užtenka. Kai kurių dantys bala labai greitai. Bet kokiu atveju prieš balinimą būtina pasikonsultuoti su odontologu“, - sakė burnos higienistas Evaldas Liškauskas.

 

Jo teigimu, balinimas nerekomenduojamas tik tiems, kurie turi ypač jautrius dantis arba kurių dantenos kraujuoja, yra dantenų uždegimas.

 

„Tokiu atveju prieš balinimą atliekama profesionali burnos higiena, dantenų uždegimas išgydomas ir tuomet galima balinti“, - sakė E. Liškauskas.

 

KLINIKOJE ERIVITA dantų balinimas halogenine šviesa kainuoja tik 140 eurų, profesionali burnos higiena – nuo 23 eurų.

 

Išbalinus dantis, 24 valandas nerekomenduojama vartoti spalvotų produktų (raudono vyno, kavos ir pan.). Norint kuo ilgiau dantis išlaikyti baltus, tokių produktų patartina vengti ir vėliau.

 

„Patamsėjus dantims, juos galima balinti ir vėl, tačiau svarbu, kad tai netaptų liga. Balinti rekomenduojama ne dažniau kaip kartą per metus“, - teigė burnos higienistas E. Liškauskas.

 

Visos paslaugos – vienoje vietoje

 

ODONTOLOGIJOS KLINIKOJE ERIVITA teikiamos visos odontologijos paslaugos. Čia dedami dantų implantai, atliekamas estetinis plombavimas, dantų protezavimas, gydomi dantų kanalai, dantenos ir aplink dantį esantis kaulas.

 

Gydomi ir mažųjų pacientų dantys, atliekamos chirurginės odontologijos paslaugos: šalinami gydymui ir protezavimui netinkami dantys bei netaisyklingoje padėtyje dygstantys protiniai dantys, gydomi prie dantų esantys pūliniai.

 

Dantų implantams šiuo metu taikoma akcija. KLINIKOJE ERIVITA jie kainuos nuo 380 eurų.

 

Reikia odontologo? Patikėkite savo dantis profesionalams!

 

UAB ODONTOLOGIJOS KLINIKA ERIVITA, Pulko g. 68.

Tel.: 8 315 51020; 8 602 72726

www.erivita.lt

Komentarų nėra
Rekomenduojami video: