Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Žuvinto biosferos rezervate pirmokus sužavėjo Perkūno oželis

Pradinių klasių mokytoja Dalia Vitalija Kačanauskienė  •    •  14:07, 2019-05-30
Alytaus Dainavos progimnazijos 1a ir 1b klasės mokiniai lankėsi Žuvinto biosferos rezervate.
Dainavos progimnazijos nuotr.

Alytaus Dainavos progimnazijos 1a ir 1b klasės mokiniai, lydimi savo mokytojų Vilmos Gudaitienės ir Dalios Vitalijos Kačanauskienės, antradienį lankėsi Žuvinto biosferos rezervate.

 

Lankytojų centre rezervato darbuotoja vaikams pasakojo, kaip atsiranda ir išnyksta ežerai, formuojasi pelkės, saugoma rezervato gamta. Susipažino su rezervatui būdingomis augalų, žvėrių, žuvų,  paukščių rūšimis, klausėsi griciukės, griežlės, kielės, pempės, vieversio  balsų.

 

Didelį įspūdį paliko  Perkūno oželis, kuris skrisdamas mekenimo garsą išgauna virpindamas uodegėlės plunksnas. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kodėl vienų paukščių dėmėti kiaušiniai, o kitų vienspalviai, kodėl ir kaip žieduojami paukščiai.

 

Taip pat mokiniai sprendė kryžiažodį, atliko kitas užduotis. Salėje žiūrėjo filmą „Paukščių šalis Žuvintas“. Žuvintas – tai pavasarį praskrendančių ir perėti atskridusių paukščių čiulbėjimas, čirškėjimas, vasarą  lengva pamatyti jauniklius auginančių vandens paukščių šeimynas, rudenį apsistoja didžiuliai išskristi pasiruošę gervių būriai, o žiemą gamtiniuose takuose matyti žiemojančių miško paukščių, žvėrių pėdsakai. Tai – vieta, kur gamta suka ir suka metų ratą, kuriam nėra nei pradžios, nei pabaigos.

 

Apžvalgos bokšte mokiniai žiūronais apžvelgė ežero panoramą, stebėjo sparnuočių karaliją per teleskopus. Per vieną teleskopą matė gulbes, nes Žuvinto ežeras vadinamas Lietuvos gulbių lopšiu, tai – rezervato simbolis; per kitą teleskopą stebėjo gandrą lizde su dviem jaunikliais. Vaikai pasidžiaugė, galėdami iš arti stebėti paukščių išvaizdą, gyvenimą.

 

Šios išvykos metu mokiniai  pažvelgė į natūralios gamtos pasaulį, susipažino su gamtos vertybėmis.

 

Dainavos progimnazija dėkoja Alytaus miesto savivaldybei už mokykloje vykdomo aplinkos apsaugos švietimo projekto „Žaliu taku“  pirmokų edukacinės išvykos finansavimą.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai