Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Žmonių su judėjimo negalia pavėžėjimo paslauga bus dažnesnė

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus inf.  •    •  13:01, 2019-08-26
Pavežėjimo paslaugos neįgaliesiems bus teikiamos dažniau.
Asociatyvi iliustracija

Nuo rugsėjo 1 dienos žmonės su judėjimo negalia galės dažniau pasinaudoti pavėžėjimo paslauga, kurią teiks viešoji įstaiga Socialinių paslaugų centras. Paslauga bus galima naudotis pirmadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais.

 

Pavėžėjimo paslauga skirta judėjimo negalią turintiems Alytaus miesto gyventojams miesto ribose, kurie nori nuvykti į darbą, įvairias organizacijas, ligoninę, kiną, teatrą, parduotuvę, parką, susitikimą ir kitur. Šia paslauga siekiama užtikrinti žmogaus, turinčio negalią, savarankiškumą ir nepriklausomybę nuo kitų žmonių.

 

„Džiaugiuosi aktyvia Alytaus miesto neįgaliųjų bendruomene. Aktyviai dirbame socialinių paslaugų neįgaliesiems plėtros, būsto su negalia politikos pritaikymo, švietimo bendruomeniškumo skatinimo ir kitose srityse“,– teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

 

Šia paslauga žmonės su negalia galės pasinaudoti aukščiau minėtomis dienomis nuo 10.00-15.00 val. bei kitomis dienomis, jei bus poreikis ir galimybė tuo metu nuvežti žmones.  Norintieji pasinaudoti paslauga ją turės užsisakyti prieš 3 darbo dienas, nurodant, ar vyks su lydinčiu asmeniu, ar judės su vežimėliu. Ši paslauga asmeniui kainuos 0,46 Eur už 1 km.

 

Užsisakyti paslaugą galėsite Alytaus miesto savivaldybės socialinės paramos skyriaus 4 kab. (adresu Naujoji g. 48, Alytus) arba tel.nr. (8 315) 56 660.

 

Transporto paslaugas neįgaliesiems vykstant į gydymo įstaigas taip pat teikia Lietuvos žmonių su stuburo pažeidimais Alytaus miesto ir rajono skyrius.

 

Alytuje veikia šios socialinių paslaugų įstaigos, prie kurių finansavimo prisideda Alytaus miesto savivaldybė: Alytaus miesto socialinių paslaugų centras, Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras, Nakvynės namai, Alytaus miesto šeimos centras, Alytaus miesto bendruomenės centras.

 

Alytaus miesto savivaldybė nuolat rūpinasi judėjimo negalią turinčių žmonių integracija ir įvairių sąlygų jiems gerinimu. Pavyzdžiui, 2019 metais skirta 16 tūkst. eurų iš savivaldybės ir 83,6 tūkst. eurų iš valstybės Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams. Finansuojamos ilgalaikės socialinės globos paslaugos, joms skiriama 30 tūkst. eurų, teikiamos transporto paslaugos neįgaliesiems, kurioms skiriama 14,8 tūkst. eurų. Daugiau kaip 90-iai senyvo amžiaus ir darbingo amžiaus asmenų teikiamos pagalbos į namus paslaugos. Taip pat įgyvendinama būsto pritaikymo neįgaliesiems programa. Valstybė šiai programai skiria 10 tūkst. eurų, o savivaldybė - 30 tūkst. Eur.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra