Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Žaliojoje gatvėje vyksta II Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  15:42, 2023-07-07
Visą savaitę Žaliojoje gatvėje vyksta antrasis tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Visą savaitę Žaliojoje gatvėje vyksta antrasis tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Šeši profesionalūs menininkai iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kuria miestui žemės meno kultūrinius įskiepius.

 

Kūrėjai, naudodami landšaftą ir medžio kartis, kuria originalius tūrinius meninius objektus, atskleidžiančius konkrečios vietos ypatingumą. 

 

Alytaus miesto savivaldybės vicemerė, pavaduojanti savivaldybės merą  Jurgita Šukevičienė penktadienį padėkojo menininkams už išskirtinį indėlį į Žaliosios gatvės puošybą. 

 


„Džiaugiuosi, kad Žalioji gatvė vis labiau atgyja ir simpoziumo „Žymės“ kūrinius čia galime išvysti jau antrus metus. Jie labai pagyvina šią gatvę. Smagu matyti kūrybišką komandą ne tik iš Lietuvos, bet ir Lenkijos bei Ukrainos,  kuri nestokoja idėjų. Tikiuosi, kad ateityje tokių jūsų rankomis iš to, ką duoda mūsų mylima žemė, sukurtų kūrinių čia tik daugės“. 

 

Projekto iniciatoriaus, dailininko, edukatoriaus Arūno Vaitkaus teigimu siekiama, kad sukurti žemės meno kūriniai priartintų ir su šiuo menu supažindintų alytiškius ir miesto svečius, atskleistų menininko dialogą su gamta, kitokį požiūrį į ją.

 

 

Skulptūras kuria Ivona Jurkievičir Česlav Fankidejski iš Lenkijos, Olena Dodatko iš Ukrainos ir trys kūrėjai iš Lietuvos – Irina Troma, Ingrida Vaitkienė ir Algimantas Vorevičius.

 

Šeštadienį 13 val. Žaliojoje gatvėje vyks teatralizutotas simpoziumo metu sukurtų meninių objektų pristatymas, tad kviečiame dalyvauti!