Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vyrui praradus sąmonę - vaistininkė sureagavo žaibiškai

AlytusPlius.lt inf.  •    •  14:21, 2023-01-16
Skaitytojo nuotrauka iš įvykio vietos.

Pirmadienį prieš pietus, Naujojoje gatvėje veikiančiame prekybos centre esančioje vaistinėje sukniubo ir sąmonę prarado vaistų įsigyti atėjęs vyras. 

 

Kilo sąmyšis. Vaistininkė sureagavo žaibiškai - iškvietė greitają pagalbą. Apie 15 minučių buvo neaptarnaujami klientai, mat ir vaistininkės padėjo į neštuvus įkelti sukniubusį vyrą. 

 

Alytaus „Eurovaistinės“ vaistininkė Alma Simonavičienė pasakoja iškart pastebėjusi, kad žmogus negaluoja

 

„Gyventojas atėjo įsigyti jam reikalingų medicinos prekių, bet pastebėjau, kad jis išbalęs, sunkiai kalbėjo. Pasiūlėme žmogui prisėsti ir išgerti vandens, tačiau jautėsi, kad būklė blogėja ir žmogus praranda sąmonę – iškart kvietėme medikus“,- situaciją apibūdina vaistininkė. Ji pasakoja, kad farmacijos specialistai turi sveikatos žinių ir moka suteikti pirmąją pagalbą, tačiau tokiose situacijos labai svarbu greita reakcija ir empatija.

 

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė teigia, kad per praėjusius metus vaistinių tinke pasitaikė ne viena situacija, kai žmogus ateina į vaistinę sunkios sveikatos būklės ir vaistininkas rekomenduoja skubią medicinos pagalbą, dar dažnesni atvejai kai prekybos centruose ar netoli vaistinių kam nors netikėtai sunegalavus pirmosios pagalbos kreipiamasi į vaistininkus.

Rolanda Lipnevičiūtė

„Mūsų vaistinių tinklo vaistininkai yra baigę pirmosios pagalbos mokymus, tad yra pasiruošę reaguoti ir suteikti pirmąją pagalbą. Be to, nuolat profesines žinias gilinantys vaistininkai kartais geba atpažinti ir iš pirmo žvilgsnio nepastebimas pacientų ligas. Vieną kartą mūsų vaistininkei teko į vaistinę iškviesti greitąją pagalbą dėl to, kad vaistų nuo virškinimo problemų įsigyti atėjęs vyras nepažino vieno iš retesnių infarkto simptomų – būtent kvėpavimo takų ir virškinimo sistemos sutrikimų. Jam atrodė tarsi aplink kaklą būtų užveržtas kaklaraištis – skausmas plito į pečius ir apatinį žandikaulį. Vaistininkė, įtarusi galimą infarktą, išsiaiškino, kad vyras prieš tai keletą dienų jautė pykinimą ir skrandžio skausmus. Tad visą laiką nuo virškinimo problemų besigydžiusiam vyrui buvo iškviesta greitoji ir taip išgelbėta jo gyvybė“,- pasakoja vaistinių tinklo atstovė.