Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 788

VRK užmojai: vietoje vieno Seimo nario Alytaus rajonas rinktų tris

alytusplius.lt inf.  •    •  10:06, 2019-10-09
Perbraižius apygardų ribų žemėlapį Alytaus rajono gyventojai rinktų tris Seimo narius.
Alytusplius.lt nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prieš 2020 metų Seimo rinkimus užsimojo panaikinti Dzūkijos 69-ąją rinkimų apygardą. Tiesa, jos pavadinimas išliktų, bet apygardos ribos gerokai išsiplėstų, o naujos rinkimų apygardos centru siūloma Varėna.

 

Pristatydama rinkimų apygardų reformą, VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė sakė, kad ji atsirado dėl to, kad priimtas sprendimas sukurti atskirą užsienyje balsuojančių lietuvių rinkimų apygardą, be to, kai kuriose apygardose keičiasi rinkėjų skaičius ir atsiranda didesnis nuokrypis negu numatytas Seimo rinkimų įstatyme.

 

Po siūlomos reformos buvusios Alytaus rajone rinkimų apygardos apylinkės būtų padalintos trims naujoms rinkimų apygardoms. Vieni Alytaus rajono gyventojai savo Seimo narį rinktų kartu su Birštono miesto ir Prienų rajono gyventojais, kiti, nuo Simno pusės – su Kalvarijos ir Marijampolės rajonų gyventojais. Gyvenantys Daugų pusėje, rinktų tą patį Seimo narį, kaip ir Merkinės, Marcinkonių ir Varėnos gyventojai.

 

Žiūrint į siūlomą apygardų suformavimo 2020 metų Seimo rinkimams žemėlapį, akivaizdu, kad senose ribose geriausiu atveju liktų tik trečdalis Alytaus rajone esančių rinkimų apylinkių. 

 

Tiesa, pagal naują projektą į Alytaus rajoną „grįžta“ per praėjusius rinkimus kaimynams Prienų rajone priskirtos Ūdrijos ir Krokialaukio rinkimų apylinkės.

 

Įdomiausia tai, kad pavyzdžiui, Geištarų gyventojai Alytaus rajone turėtų balsuoti už tuos pačius kandidatus, už kuriuos balsuos ir Šunskų miestelio gyventojai šiaurinėje Marijampolės rajono dalyje. Šiuos du miestelius skiria 75 kilometrai.

 

Butrimonių, Punios, Eičiūnų, Pivašiūnų, Vaisodžių, Junčionių apylinkių gyventojai savo Seimo narį rinktų kartu su Prienų rajono ir Birštono žmonėmis.

 

Alytaus miesto rinkimų apygardos ribos iš esmės nesikeistų. Apygardą mieste siūloma papildyti iki šiol rajono apygardai priklausiusiomis Santaikos ir Putinų rinkimų apylinkėmis.

 

Tad buvusią Dzūkijos 69 –ąją rinkimų apygardos teritoriją padalinant trims naujoms Sūduvos, Dainavos pietinės ir Dzūkijos apygardoms, vietoje vieno anksčiau tiesiogiai rinkto Seimo nario Alytaus rajono gyventojai, išskirstyti į tris naujas apygardas, rinktų tris seimūnus.

 

Reformos projektą pristatęs Vilniaus Universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros docentas, apygardų ribų projekto autorius Rolandas Tučas apgailestavo, kad labiausiai reformos paliesti Dzūkijos regiono gyventojai patirtų šiokių tokių nepatogumų ir sakė, kad jų turbūt reikėtų atsiprašyti.

 

Visi suinteresuoti asmenys – ir kandidatai, ir rinkėjai, ir politinės partijos ir visi aktyvūs piliečiai ar organizacijos dėl naujų rinkimų apygardų bei jų ribų savo pasiūlymus VRK gali teikti iki lapkričio 8 dienos.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra