Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 14 405

Vos gavus nemokamą gripo vakciną gyventojai suskubo skiepytis

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  8:50, 2019-10-19
Simona Nedzinskienė.

Gripo bijantys alytiškiai jau iš anksto pradėjo ruoštis jo atakoms ir kone prieš dvi savaites domėjosi, kada gi jau galės pasiskiepyti. Alytaus poliklinika turi gerų žinių: vakcina gauta, gyventojai kviečiami skiepytis.

 

Alytaus poliklinika iš valstybės biudžeto kompensuojamą sezoninio gripo vakciną gavo spalio 15-ąją. Jau tą pačią dieną buvo žmonių, kurie atėjo pasiskiepyti. Atsižvelgiant į tai, kad norinčiųjų pasiskiepyti kasmet daugėja, šiais metais sezoninio gripo vakcinos dozių nupirkta daugiau nei pernai.

 

,,Kiekvienais metais kompensuojamų sezoninio gripo vakcinos dozių užsakoma vis daugiau. Šiais metais įsigyta 1600 dozių. Praėjusias metais buvo nupirkta 1400“, - sakė Alytaus poliklinikos vyriausioji slaugos administratorė Simona Nedzinskienė.

 

Šiais metais įsigyta keturvalentė vakcina, kuri apsaugo nuo keturių pavojingo viruso potipių. S. Nedzinskienės teigimu, ši vakcina yra skiriama aktyviai suaugusiųjų ir vaikų imunizacijai, apsaugai nuo gripo, kurį sukelia du gripo A viruso potipiai ir du gripo B viruso tipai, esantys vakcinos sudėtyje.

Manoma, kad gautos nemokamos gripo vakcinos pakaks visiems norintiems pasiskiepyti alytiškiams, kurie priklauso rizikos grupėms.

 

,,Primename, kad nemokamai pasiskiepyti gali vyresni nei 65 metų amžiaus žmonės, taip pat sergantys lėtinėmis širdies-kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ir kitomis ligomis, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose asmenys, nėščiosios bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai“, - pasakojo S. Nedzinskienė.

 

Rizikos grupėms priklausantys asmenys, norintys pasiskiepyti nemokama gripo vakcina, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

Deja, ne visi alytiškiai pasinaudoja galimybe nemokai pasiskiepyti. S. Nedzinskienės teigimu, skiepytis nedažnai ryžtasi  nėščiosios. ,,Aktyviausiai nemokamai skiepijasi senjorai. Neretai mokamą gripo vakciną savo darbuotojams užsako įmonės“, - kalbėjo pašnekovė.

 

Alytiškiai, nepriklausantys rizikos grupėms,  poliklinikoje gali pasiskiepyti ir savo lėšomis. Mokamos gripo vakcinos kaina – 11 eurų 45 centai.

 

S. Nedzinskienė primena, kad apsisaugojimui nuo gripo labai svarbios ir kitos priemonės. ,,Rekomenduojama dažnai plauti rankas, vėdinti bei valyti patalpas, tinkamai rengtis, grūdintis, neperšalti, aktyviai leisti laisvalaikį, vengti kontakto su sergančiais asmenimis“, - sakė ji.  

 

Skiepai yra pati veiksmingiausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų; bronchito, plaučių uždegimo, ausų, sinusų, širdies raumens uždegimų ir kitų ligų. Tinkamiausias metas skiepytis  spalio, lapkričio, gruodžio, sausio mėnesiai, kol dar neprasidėjusi gripo epidemija. 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra