Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 19 416

VMI ragina apsižiūrėti: gal ir jums priklauso dalis iš 5 milijonų?

VMI informacija  •    •  12:03, 2019-08-05
VMI kviečia apsižiūrėti, ar nereikia tikslinti deklaracijų.
Asociatyvi iliustracija

Valstybinė mokesčių inspekcija beveik 700 tūkst. gyventojų, kurie laiku ir teisingai užpildė pajamų deklaracijas, jau pervedė beveik 110 milijonų eurų Gyventojų pajamų mokesčio permokų.

 

VMI pažymi, kad deklaracijas pateikę, tačiau permokų iki liepos pabaigos nesulaukę gyventojai turėtų pasitikrinti ar jiems nereikia patikslinti pateiktos deklaracijos. VMI duomenimis deklaracijas turėtų patikslinti beveik 25 tūkst. gyventojų, kuriems sugrįžtų 5 mln. eurų permokų. Visus priminimus apie nepateiktas deklaracijas ar tikslintinus duomenis bei kitus dokumentus galima rasti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), skiltyje „Pranešimai vartotojui“.

 

„Daugiausiai permokų, net 85 proc., susidarė dėl per mažo pritaikyto neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD). GPM permoką gali susigrąžinti ir tie gyventojai, kurie mokėjo gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, įmokas už studijas. Kaip ir kasmet, grąžinant permoką atsižvelgiama, ar gyventojas nėra skolingas valstybei bei ar yra pateikęs, patikslinęs ankstesnių laikotarpių turto ir pajamų deklaracijas, kurias jam privaloma pateikti“, - sako VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

 

Susigrąžinti GPM permoką už 2018 m. dar galėtų 190 tūkst. gyventojų, jei tik pateiktų Gyventojo pajamų mokesčio deklaraciją per Elektroninę deklaravimo sistemą. VMI pastaraisiais metais gyventojus informuoja asmeniškai apie šią galimybę, kuria pasinaudoti galima už penkerius pradėjusius metus.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai