Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Visa Dzūkija savaitgalį dainuos Dzūkų dainų ir šokių šventėje

Alytaus kultūros ir komunikacijos centro informacija  •    •  13:01, 2019-06-03
Birželio 9 d. 18 val. visi, mylintys dainą ir šokį, kviečiami į Dzūkų dainų ir šokių šventę.
Alytaus kultūros ir komunikacijos centro nuotr.

Dzūkus jau į Alytų sukviečia visą Dzūkiją jau penktąjį kartą. Joje viešės jaunučių, jaunių ir mišrūs chorai iš  Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Druskininkų, Vilniaus. Šoks jaunučių ir  jaunuolių šokių kolektyvai iš Alytaus, Santaikos, Miroslavo, Merkinės, Varėnos, Druskininkų, Vilkaviškio,  Marijampolės.

 

Šiais metais šventėje pasirodys ir  svečiai – kolektyvai iš Vilniaus, Punsko ir net Austrijos – Graco miesto, kurie atvyksta į šventę pasiruošę dainuoti dzūkiškai. ,,Daina – tai ženklas, kad tauta gyva. Daina visur ir visada lydi lietuvį, todėl šią tradiciją saugome ir puoselėjame. Dzūkai tikrai dainingi ir talentingi, tai įrodėme ne kartą. Nors, žinote, džiugu, kad dzūkiška melodija skamba ne tik  dzūkų krašto kompozitorių partitūrose ar choristų lūpose iš visos Lietuvos. Praėjusią vasarą ne vieną dzūkišką dainą girdėjome Lietuvos dainų šventėje Vilniuje, dainuojamą kelių tūkstančių lietuvių ir net japonų kolektyvo,“ – sakė Alytaus kultūros ir komunikacijos centro direktorė Klaudija Aleksandravičiūtė.

 

Šventėje dalyvaus Alytaus kultūros ir komunikacijos centro kolektyvai (folkloro ansamblis ,,Žvangucis“, kamerinis choras ,,Varsa“, mišrus choras ,,Putinas“, politinių tremtinių ir kalinių choras ,,Atmintis“), Alytaus Panemunės progimnazijos jaunių ir jaunučių chorai, Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos, Alytaus muzikos mokyklos, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos jaunių chorai, Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinės mokyklos, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos, Alytaus ,,Volungės“ pagrindinės mokyklos, Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos, Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos, Alytaus mokyklos-darželio ,,Viltis“, Alytaus Piliakalnio pagrindinės mokyklos, Alytaus rajono Simno gimnazijos, Lazdijų mokyklos-darželio ,,Vyturėlis“ jaunučių chorai. Šventėje viešės Varėnos kultūros centro mišrūs chorai „Varpilė“ ir „Harmonija“, Lazdijų kultūros centro mišrus choras „Gaustas“, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos  choras ,,Viva Voce“, Punsko lietuvių kultūros namų mišrus choras „Dzūkija“ ir jaunučių choras ,,Balsynėlis“, Alytaus rajono savivaldybės kultūros skyriaus Krokialaukio filialo Santaikos kultūros namų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Narpulis“, Miroslavo filialo vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Svirtis“, Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ merginų, jaunučių ir jaunimo grupės, Alytaus jaunimo centro šokių studijos „Rūta“ ir „Vakarė“, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos šokių kolektyvas, šokių studijos „Aušrinė“ ir „Šokantys bateliai“, Merkinės kultūros centro šokių kolektyvas „Versmė“, Druskininkų miesto jaunuolių šokių kolektyvas „Druskutis“, Druskininkų miesto ,,Atgimimo“ mokyklos jaunučių šokių grupė, Druskininkų kultūros centro Vieciūnų tautinių šokių kolektyvas, Varėnos kultūros centro šokių kolektyvas „Kadagys“, Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnazijos merginų šokių kolektyvas ,,Norija“, Vilkaviškio muzikos mokyklos merginų šokių kolektyvas ,,Norija mm“, Vilkaviškio muzikos mokyklos jaunučių šokių grupė „Siaustinis“, Marijampolės meno mokyklos šokių studijos ,,Javonėlis“ jaunučių  ir jaunių grupės, Marijampolės Petro Armino progimnazijos jaunučių liaudiškų šokių grupė.

 

 Šventėje chorams akomponuos Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono Sausumos pajėgų orkestras (vadovas V. Ščetilnikovas), akomponiatorė Lina Abromavičienė.

 

„Šią šventę dedikuojame ir su didele pagarba prisimename 2017 m. iškeliavusį anapilin Dzūkijos krašto chorvedį, Alytaus mišraus choro „Putinas“ įkūrėją ir ilgametį meno vadovą, chorinės muzikos puoselėtoją, Alytaus kultūros premijos laureatą Joną Pavilonį ir žymų varėniškį –   kompozitorių, įspaudusį ryškų pėdsaką lietuviškoje muzikoje, choro dirigentą, pedagogą Viktorą Budrevičių,“– sakė Dzūkų dainų ir šokių šventės pradininkas, meno vadovas Vidas Simanauskas.

 

Birželio 9 d. 18 val.  visi, mylintys dainą ir šokį, kviečiami į Dzūkų dainų ir šokių šventę Alytaus kultūros ir komunikacijos centro amfiteatre (Pramonės g. 1B). Renginys nemokamas.

 

Dainų ir šokių švenčių tradicijų ištakos siekia dar XIX a. vidurį.  Nepriklausomoje Lietuvoje pirmoji Dainų šventė vyko Kaune 1924 m.  Alytuje panašaus pobūdžio šventės buvo rengiamos kasmet nuo 1995-ųjų metų (su pertraukomis) ir šią tradiciją dainingi alytiškiai puoselėja iki šiol.

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai