Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 704

Virusas kol kas lenkia Alytų, bet savivaldybė ruošiasi ir blogiausiam

Alytusplius.lt  •    •  18:06, 2020-03-12
Pristatytos priemonės, kurios turėtų sumažinti viruso plitimo riziką.
AlytusPlius.lt nuotr.

Dėl įtarimų koronavirusu iš Alytaus ligoninės priėmimo skyriaus jauna moteris išgabenta į Kauną. Pasak Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojo Dmitrijaus Kačiurino, atlikus tyrimus, nuogąstavimai nepasitvirtino.

 

Savivaldybėje posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija nustatė vietas, kuriose galėtų būti karantinuojami asmenys. Vietų, kuriose ketinama karantinuoti alytiškius, savivaldybės atstovai kol kas neatskleidė.

 

„Nenorime tų vietų skelbti, kad neprasidėtų nepamatuotas išgąstis, bet jos yra pakankamai toli nuo gyvenamųjų namų, bus galimybė juose užtikrinti apsaugą, kad niekas ten nepatektų ar neišeitų. Neturime gąsdintis, bet pasiruošti reikia, jeigu to reikėtų. Taip pat tartasi ir dėl maisto tiekimo užtikrinimo, jeigu atsirastų toks poreikis, čia bus pasitelkti kariškiai“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

 

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, administracijos direktorius Rolandas Juonys akcentavo, kad dviem savaitėms iki kovo 27 dienos uždaromos visos ikimokyklinio ugdymo įstaigos bei mokyklos, nevyks jokie renginiai. Nutraukiama popamokinio ugdymo veikla, lankytojams uždaromas kino teatras, muziejus, biblioteka. Gyventojai savivaldybėje ir jai pavaldžiose įstaigose, kur tiesioginiai kontaktai neišvengiami, bus priimami laikantis nustatytų reikalavimų ir būtiniausių atsargumo priemonių.

 

Taip pat rekomenduota riboti savo veiklą barams bei naktiniams klubams bei sporto klubams.

 

„Miestas apmirs. Ar tik dviem savaitėms – sunku pasakyti. Lauksime tolesnių Vyriausybės sprendimų“, - sakė R. Juonys.

 

Pasak jo, kol kas vienintelis kovos su virusu būdas yra maksimaliai mažinti žmonių susibūrimus, todėl reikia maksimaliai patiems žmonėms saugotis galimo užkrato.

 

Kol kas planuojama, kad Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdis kovo pabaigoje turėtų vykti, tačiau galbūt bus ribojamas didesnio žmonių kiekio patekimas į posėdžių salę.

 

Paklausti, kiek alytiškių yra grįžusių iš potencialiai pavojingomis įvardijamų penkių užkrato valstybių, kas juos stebi ir vertina, ar jie tinkamai laikosi karantino taisyklių, savivaldybės atstovai sakė, kad žmonių skaičius nėra žinomas. „Viską stebi Visuomenės sveikatos centras, skaičių ir pavardžių savivaldybė neturi, čia jau pačių žmonių sąmoningumas turi būti labai didelis“, - sakė R. Juonys.

 

D. Kačiurinas akcentavo, kad ligoninėje gydomų pacientų artimieji turėtų labai aiškiai suprasti, kad lankymas draudžiamas pirmiausiai dėl pačių ligonių. „Reikia susitelkti, iškentėti tą sunkų laikotarpį, nereikėtų netyčia atnešti savo artimiems dar vieną ligą, su kuria pasaulis dar nežino kaip kovoti“.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai