Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Virtuvės technika sveikesniems patiekalams

  •    •  11:09, 2023-10-30
Asociatyvi nuotr.

Ne vienas iš mūsų stengiasi į savo kasdienybę įtraukti kuo daugiau sveikesnių patiekalų, kurie užtikrintų gerą savijautą, o galbūt netgi galėtų padėti padailinti kūno linijas. Juos paruošti tikrai nėra sudėtinga – ypač tuomet, jei į pagalbą pasitelkiami specifiniai virtuvės prietaisai. Šį kartą aptarsime tuos, kurie maistą leis pasigaminti kur kas sveikiau nei įprastai – pasitikrinkite, ar visus juos esate įsigiję.

 

Garų puodas

 

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kokiais privalumais pasižymi garuose gamintas maistas. Tokie patiekalai yra sveikesni, turi mažiau kalorijų, o svarbiausia – išlieka ir maistingi, ir sultingi. Toks puodas puikiai tiks tiems, kurie vis dar yra įsitikinę, jog sveikas maistas negali būti skanus – jau po pirmųjų bandymų savo nuomonę turėtumėte pakeisti. Garų puodą galima pritaikyti kūdikio maistelio gaminimui ar patiekalų pašildymui.

 

Kokteilinė

 

Iš esmės kokteilinę galima pritaikyti patiems įvairiausiems patiekalams, tad tik nuo Jūsų priklausys, ar pasitelksite sveikesnes mėgstamų receptų alternatyvas. Visgi, sunku nesutikti, jog toks prietaisas suteikia galimybę kur kas dažniau pasilepinti maistingų medžiagų turinčiais kokteliais iš daržovių, vaisių ar kitų naudingų ingredientų. Naudodami trintuvą, galėsite pagaminti ne tik kokteilius – jis tiks sriuboms, padažams, tyrelėms ar kitiems panašiems patiekalams.

 

Sulčiaspaudė

 

Galima sakyti, kad situacija su sulčiaspaude yra panaši, kaip ir su kokteiline – tik nuo Jūsų priklausys gėrimų receptūra. Visgi, norėdami pasiekti parduotuvėje parduodamų sulčių cukraus lygį, turėtumėte nemažai pasistengti. Tačiau jo galima visiškai atsisakyti – sumaišydami įvairiausias gėrybes, turėsite galimybę išgauti ne mažiau gardžius skonius. Toks prietaisas ypač pravers tuo atveju, jeigu sunku vaikus pripratinti prie daržovių: tikėtina, kad spalvingos sultys jiems kels kur kas didesnį susižavėjimą.

 

Karšto oro gruzdintuvė

 

Nors gruzdintuvės ir sveikas maistas anksčiau retai kada buvo minimi viename sakinyje, situaciją rinkoje pakeitė naujas jų tipas. Tai – karšto oro gruzdintuvės, kurios labai efektyviai įkaista ir gali būti naudojamos be jokio aliejaus. Tiesa, kartais siūloma pasitelkti nedidelį jo kiekį, tačiau produktus pakaks tik apipurkšti. Tai reiškia, kad nuo šiol traškiais patiekalais galėsite mėgautis be jokio sąžinės graužimo. 

 

Vaisių džiovyklė

 

Ne paslaptis, kad džiovinti vaisiai yra puikus užkandis, tačiau atsižvelgus į parduotuvėje siūlomų produktų sudėtis, sunku juos vadinti sveikais. Visgi, jeigu vaisius susidžiovinsite pagal savo receptūrą, bus galima išvengti didelių cukraus kiekių. Maža to, tokius prietaisus pritaikysite ne tik vaisiams, bet ir uogoms, daržovėms ar netgi grybams –  jei būsite kūrybiški, turėsite galimybę nuolat paįvairinti savo racioną.

 

Duonkepė

 

Ne kiekvienas duoną galėtų pavadinti sveika, tačiau tenka pripažinti, kad pakankamai sunku surasti geresnių alternatyvų. Kone geriausia išeitis – pasitelkti duonkepę ir išsikepti ją patiems. Tuomet bus galima surasti sveikesnius duonos receptus ar šiek tiek pakoreguoti klasikinius. Naudojant tokį prietaisą, visas gaminimo procesas bus gerokai paprastesnis, tad rezultatai turėtų būti puikūs net ir tuomet, jei nelaikote savęs patyrusiais kulinarais.

 

Spiralinė daržovių pjaustyklė

 

Dar kitaip žinomas kaip spiralizatorius, toks prietaisas suteikia galimybę įvairias daržoves supjaustyti tarsi ilgus makaronus. Galima sakyti, kad tai tampa sveikesne jų alternatyva. Tiesa, tokios pjaustyklės pasitarnauja ir tuomet, kai norisi sukurti įdomesnius papuošimus – rezultatai priklausys tik nuo Jūsų fantazijos. Tokius prietaisus galima pritaikyti morkoms, burokams, agurkams ir kitoms daržovėms.

 

Apsirūpinę visais ar bent keliais iš išvardintų prietaisų, niekuomet nepritrūksite idėjų sveikuoliškiems receptams. El. parduotuvėje Pigu.lt buitinė technika nustebins plačiu asortimentu – čia surasite ir daugiau dėmesio vertų variantų.

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai