Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vilties nepraranda: peticiją pateikę tėvai siūlo leisti „Sakalėlio“ pradinei mokyklai formuoti priešmokyklinio ugdymo grupę

Raimonda Bernatavičienė  •    •  10:43, 2023-06-27
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikų tėvai vis dar nepraranda tikėjimo, kad savivaldybės tarybos spendimas gali būti pakeistas, ir jų vaikai galėtų lankyti minėtoje mokykloje suformuotą priešmokyklinų grupę. Tėvai įsitikinę, kad turi teisę pasirinkti norimą mokyklą. Tad neseniai jie parengė kreipimąsi-peticiją, kurią pateikė Alytaus miesto savivaldybės tarybai ir Peticijų komisijai.

 

AlytusPlius.lt primena, kad „Sakalėlio“ pradinė mokykla gavo 21 mokinių tėvų prašymą lankyti priešmokyklinio ugdymo grupę, į kurią, laikantis higienos normų, galėjo priimti 15 mokinių. Mokykla įsirengė priešmokyklinio ugdymo klasę pirmame aukšte, nupirko baldus, viską pritaikė pagal vaikų poreikius, įrengė spinteles, atskirus tualetus, prausyklę, nupirko mokymo priemones. Apie naujus mokslo metus visa informacija buvo suteikta ir tėvams.

 

Tačiau gegužės 25 dieną „Sakalėlio“ mokykla sulaukė nepalankaus Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo – minėtos priešmokyklinio ugdymo grupės formuoti neleista.

 

Peticiją parengę priešmokyklinės grupės tėvai išdėsto kreipimosi tikslus ir priežastis, taip pat pateikia reikalavimus ir siūlymus.

 

Peticiją pasirašę tėvai ir kiti asmenys tvirtina nesutinkantys su Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2023-05-25 dienos sprendimu, kurioje mokyklai nustatomas priešmokyklinio ugdymo grupių skaičius yra “0”.

 

Taip pat tėvai reikalauja, jog artimiausiame tarybos posėdyje, bet ne vėliau kaip iki liepos 31 d., Alytaus miesto taryba šį klausimą svarstytų iš naujo.

 

Peticijoje taip pat siūloma skubiai kviesti Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdį bei priimti sprendimą – 2023-2024 mokslo metais Alytaus „Sakalėlio“ pradinei mokyklai leisti formuoti 1 priešmokyklinio ugdymo grupę.

 

Savo ruožtu Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus atstovai informavo, kad prašymas priimti peticiją buvo gautas 2023 06 23 d. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Peticijų įstatymo nuostatomis, savivaldybės Peticijų komisiją savo įgaliojimų laikotarpiui sudaro ir jos nuostatus tvirtina savivaldybės taryba. Ji (peticijų komisija) – kol kas nesudaryta.

 

„Įstatymas nenumato termino, per kurį ji turėtų būti sudaryta. Artimiausias savivaldybės tarybos posėdis numatytas rugpjūčio mėnesį. Sudarius Peticijų komisiją, kaip ir numato Įstatymo 9 straipsnis, bus sprendžiama dėl kreipimosi pripažinimo peticija ir peticijos priėmimo nagrinėti. Toliau visos procedūros vyksta Peticijų įstatymo numatyta tvarka ir terminais“, - informuojama Komunikacijos skyriaus pateiktame komentare.

 

Su peticija galite susipažinti ČIA.