Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vilties bėgimas sutelkė: šimtai atvyko ne nugalėti, o palaikyti

Daina Baranauskaitė  •    •  11:22, 2021-10-18
Ant nugalėtojų pakylos: viduryje – AlytusPlius.lt videografas Edvinas Dainauskas.
Organizatorių nuotr.

Sekmadienį šalia Didžiosios Dailidės rinkosi šimtai alytiškių ir miesto svečių, norėjusių dalyvauti Alytaus bėgime kovai su vėžiu palaikyti.


Renginio dalyviai – nuo mažiausiųjų vežimėliuose kartu su tėveliais iki profesionalių sportininkų ar garbaus amžiaus žmonių.


Devintus metus iš eilės bėgime dalyvauja aktyvi alytiškė Vaiva Janonienė. Ji 2,2 km atstume tarp moterų užėmė pirmają vietą.


„Dalyvavau visuose vykusiuose bėgimuose kovai su vėžiu palaikyti. Šis bėgimas man yra labai svarbus ir, galiu pasakyti, jog tai yra bene vienintelis bėgimas, kuriame aš stengiuosi bėgti greitai. Įprastai bėgu besimėgaudama ir nepersistengdama, nes bėgimas man yra ta veikla, kuri leidžia atsipalaiduoti. Kodėl stengiuosi šiame bėgime? Pirmiausiai, tai labai labai noriu bent kažkiek palaikyti savo drauges, kovojančias su šia liga.. kiek pamenu, iki šiol buvau iškovojusi dvi prizines taures ir jas padovanojau savo kovotojoms su liga. Dėl prizinių vietų man tenka labai pasistengti, nes nesu greita, bet visada veda mintis: jei jos kovoja ir nepasiduoda, negaliu pasiduoti ir aš. Ir labai džiaugiuosi, kad neturiu kam padovanoti šiemet iškovotos taurės“.

Pirmą kartą būtent šiame bėgime dalyvavęs AlytusPlius.lt videografas Edvinas Dainauskas laimėjo pirmają vietą tarp vyrų 2,2 km atkarpoje.


„Bėgimas man – ne naujiena, tačiau ilgą laiką buvau nuo jo atsitraukęs. Sužinojęs apie šį renginį pamaniau, kad tai – puiki proga atidaryti naują asmeninį bėgimo sezoną ir užsiregistravau į 2,2 km bėgimą. Puikiai jaučiausi paaukojęs kilniam tikslui, kadangi artimoje aplinkoje turiu ne vieną skaudžią netektį dėl šios ligos… Smagi renginio atmosfera,  graži aplinka ir, pasirodo, bėgimo įgūdžiai neblėsta – 1-a vieta“, - kalbėjo E. Dainauskas.

Anot vieno iš renginio organizatorių Šarūno Klėgerio, Alytus sekmadienį tikrai buvo RUN!


„Ačiū visiems ir visoms, kurie dar kartą įrodė, kad Alytus – sportiškiausias Lietuvos miestas! Аčiū Tėviškės namų bendruomenei ir asmeniškai Eimantui už labai reikalingą darbą! Povilui Tamulynui – kad jis su mumis ir yra mūsų siela! Deividui Prieskieniui – kad jis geriausias renginių vedėjas! Arūnui – kad viskas buvo taip, kaip turejo būti! Seniūnaičiui Petrui, mero pavaduotojui Povilui Labukui – kad įteikė prizus! Ir visiems kitiems geros valios žmonėms, kurie prisidėjo prie šio labai prasmingo ir reikalingo renginio ne tik Alytaus, bet ir visos Lietuvos žmonėms!“, - neslėpdamas teigiamų emocijų iš karto po renginio kalbėjo Š. Klegeris.


Anot vieno iš renginio organizatorių  Povilo Tamulyno, spalis – kovos su krūtes vežiu mėnuo, tad norinčiųjų dalyvauti solidarumo akcijoje „Alytaus bėgimas kovai su vėžiu palaikyti“ šiais metais buvo rekordiškai daug. „Dalyvavo bene 400 žmonių. Anksčiau aš pats bėgdavau, dabar penktus metus prisidedu prie renginio organizavimo. Šis renginys ypatingai šiltas, visus vienija ne noras nugalėti, o dalyvauti ir palaikyti segančius vežiu. Tėviškės namų bendruomenės vadovas Eimantas Balaika vykdo svarbią misiją savo veiklomis, džiaugiuosi galėdamas prisidėti“, - sakė P. Tamulynas.

Dalyviai galėjo išbandyti 500m, 2,2 km ir 4,4 km trasas. Kiekvieno dalyvio laukė medaliai (antroji naujojo sezono #prasibegam puzzle dalis), o greičiausiųjų specialūs apdovanojimai!

Renginys dalinai finansuojamas iš Alytaus miesto savivaldybės ir  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšų.