Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vilkai pradėjo avių pjovimo „sezoną": pamatęs vaizdą ūkininkas nustėro

AlytusPlius.lt informacija  •    •  8:43, 2024-04-17
Ūkininkas nustėro pamatęs, ką su jo ėriukais padarė vilkai.
Skaitytojo nuotr.

Alytaus rajone, Genių kaime, nedidelį ūkį turintis Vaidas Pusvaškis nustėro pamatęs, ką su jo ėriukais padarė vilkai. „Gyvenu Alytuje, tačiau turiu nedidelį ūkį kaime. Prie pastato yra bene 3 arų aptvaras, su galimybe avims įeiti į vidų. Turiu 5 avis, tris ėriukus. Vilkas nusitaikė į mažuosius", - pasakojo vyras.

 

Apie vilko „darbus" jam pranešė kaimynas. „Atskubėjau, o pamatytas vaizdas atėmė žadą. Tiesa, vienas ėriukas jau buvo dingęs, du baisiai sužaloti. Paskambinau veterinarijos gydytojui Daniui Kanaukai. Esu jam dėkingas, kad patarė nieko neliesti, nufotografuoti. Tada kreipiausi į seniūniją, buvo sudaryta komisija. Po dienos atvykus komisijai, sužaloti, sudraskyti ėriukai buvo dingę. Tai laimei, kad pasidariau nuotraukas. Vilkas ar jie keliese - grįžo ir pabaigė puotą", - pasakojo V. Pusvaškis.

 

 

Už du juodgalvių veislės ėriukus ūkininkui bus sumokėta 120 eur. Kadangi trečią vilkas „išsinešė" - žala už jį nebus atlyginta. „Realiai perkant tokį ėriuką - vienas apie 120 gali kainuoti. Bet ką jau padarysi, vis tiek gerai. Tačiau patyriau labai didelį stresą. Avis auginu vos metus, o jau toks įvykis", - kalbėjo vyras.

 

Nors ir patyręs nuostolių, ūkininkas juokauja: „Būtų gerai su vilku sudaryti sutartį, kad suėdęs ėriukus - paliktų ausų numerius. Tada bent kompensaciją gaučiau. O dabar už vieną juk negaunu", - sakė V. Pusvaškis.

 

Taip pat ūkininkas augina vištų, turi keletą bičių avilių.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai