Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 26 852

Vietoje laukto viaduko praplatinimo – žiedinės sankryžos įrengimas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  15:48, 2019-08-28
Geležinkelio viadukas kol kas liks nepraplatintas.
Alytusplius.lt nuotr.

Dar pavasarį alytiškius pasiekusi gera žinia, kad pagaliau sulaukta lėšų geležinkelio viaduko Naujojoje gatvėje praplatinimui, atsimušė į sieną. Paaiškėjo, kad viadukas bent jau artimiausiu metu tvarkomas nebus, mat pasikeitė projektų finansavimo tvarka. Gautus pinigus teks panaudoti kitiems darbams.

 

Klausimas, kodėl gi Naujojoje gatvėje neprasideda geležinkelio viaduko platinimo darbai, nors pinigai jau seniai gauti, kilo pro tą vietą į darbus važinėjantiems gyventojams.

 

„Kiekvieną dieną tenka važiuoti į darbą Naująja gatve nuo Miklusėnų pusės. Gyventojų vardu prašytume pasidomėti, dėl ko nevyksta minėtos gatvės rekonstrukcijos darbai, nors gegužės mėnesį buvo skelbta, kad miesto savivaldybė gavo lėšas geležinkelio viaduko rekonstrukcijai“, - teiravosi gyventojai.

 

Apie situaciją paklausus Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Neringos Rinkevičiūtės, ji teigė, kad viaduko praplatinimo darbų bent jau artimiausiu metu tikėtis neverta.

 

„Centrinė projektų valdymo agentūra pakeitė projektų finansavimo sąlygų aprašą. Ir pagal jį dabar viaduko platinimas yra netinkama veikla finansavimui. Tad jo įrengimas kol kas yra sustabdytas, lauksime, kol reikalai pasistūmės Susisiekimo ministerijoje, kurioje problema seniai žinoma.

 

Tikimės, kad naujasis  ministras ją įvertins ir spręs. Ties ta vieta rytais ir vakarais formuojasi „kamščiai“, tad situaciją keisti yra būtina. Miesto meras intensyviai ieško būdų, kaip problemos sprendimą pagreitinti“, - sakė N. Rinkevičiūtė.

 

Nors viaduko platinimo darbai nevyks, tačiau Vyriausybės nutarimu gautos lėšos bus panaudotos žiedinės sankryžos Naujojoje gatvėje, ties degaline „Stateta“, įrengimui. Kaip gegužės mėnesį skelbė savivaldybė, viaduko praplatinimui buvo gauta 350 tūkstančių eurų. Iš savo biudžeto ketino prisidėti ir savivaldybė.

 

Jau įvyko yra įvykęs ir Naujosios gatvės rekonstrukcijos, įrengiant žiedinę sankryžą, darbų viešasis pirkimas.

 

Taip pat artimiausiu metu planuojama ir Naujosios gatvės senosios dalies rekonstrukcija. Viešasis pirkimas jau įvykęs, ruošiamasi pasirašyti darbų sutartį. Naujoji gatvė bus rekonstruojama atkarpomis nuo Tvirtovės-Rūtų gatvių sankryžos iki sankryžos su Statybininkų gatve ir nuo Jazminų-Vilties gatvių sankryžos iki Žuvinto-Raudonkalnio gatvių sankryžos.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra