Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Viešas kreipimasis į merą ir politikus: kada apsaugosite seniūnaitiją ir įrengsite vaizdo kameras?

Putinų seniūnaitis Tadas Čiakas  •    •  10:43, 2022-11-09
Putinuose siaučia vandalai.
Tado Čiako nuotr.

Putinų seniūnaitijoje nuolat pasikartoja vandalizmo atvejai: sulaužyta jau ne pirma skelbimų lenta, nuniokotas ne vienas bendruomenės pastatytas suolelis.

 

Politikai, savivaldybė, policijos pareigūnai nuolat ragina visuomenę burtis į bendruomenes ir patiems imtis iniciatyvos „geriems darbams“. Ne karta bendruomenės policijos pareigūnai kalbėjo apie būtinybę tvarkyti aplinka, nes psichologiškai įrodyta, kad tvarkoma aplinka „pritraukia“ ir visokeriopą kitą „tvarką“ žmonių mintyse, elgsenoje. Ir atvirkščiai – numesta šiukšlė iššaukia šiukšlyno formavimąsi, neigiamas emocijas žmonių mintyse kurios gali išvirsti net į agresiją.

 

Po tokių vandalų išpuolių žmonėms pradeda svirti rankos ką nors daryti gero.

 

Tai noriu jau viešai kreiptis į gerbiamą Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį, Alytaus miesto tarybos narius, Alytaus policijos pareigūnus: ar nelaikas pradėti vykdyti vaizdo stebėjimo kamerų plėtrą? Nebent turite geresnių būdų kaip kovoti su šiomis vandalizmo apraiškomis.

 

Jau daug metų kalbama ir žadama vaizdo kamerų plėtra, bet iš visų kalbų – tik šnipštas!!!

 

O dar, kai pamatai kai miesto lėšos skiriammos ne žmonių saugios aplinkos ir gerovės užtikrinimui, o institucijų „pasikapeikavimui“ – kalbu apie valdomas vaizdo stebėjimo kameras sankryžose, už kurios vienos kainą būtų galima apsaugoti pusė seniūnaitijos, tai tikrai graudu darosi.

 

Putinų seniūnaitis Tadas Čiakas